Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Simptome - de ovulatie!


250 raspunsuri la acest subiect

#241
chiquitita

chiquitita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 07 august 2006 - 16:13

Mersi bubu! Tu in ce stadiu mai esti? A, si de Tabi mai stii ceva? Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

#242
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 07 august 2006 - 17:55

Adevarul e ca in ultimul timp nu am liat pastilele la timp,pt k nu pot insa nu intarziu niciodata cu mai mult de 1 ora si in plus nici nu am contacte sexuale...dar chestiile astea mi se intampla de cand iau AC,doar ca de ceva timp ma dor mai tari sanii ca niciodata cu 1 sapt inainte sa termin pastilutele dar la control totul a iesit ok,asa ca ce sa mai inteleg?nu mi se potrivesc pastilele? Iubirea se naste din placerea de a-l privi pe celalalt,se hraneste din nevoia de a-l vedea mereu in preajma si se desavarseste prin imposibilitatea de a trai despartiti!!

#243
bubuleana

bubuleana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 413 mesaje

Postat 07 august 2006 - 18:12

sweetkarina: cel mai bine ar fi sa mergi la un dr. si sa-i povestesti ce ti se intampla si el poate iti va recomanda alte pastile [pup] chiqui: eu n-am prestat luna asta la ovulatie, sunt de-abia Z20, astept cu nerabdare sa vina rushii peste vreo 8-9 zile sa incep iar sa prestez pt bebe [:D] de tabi nu stiu nimic, se pare ca nimeni nu stie nimic, sper sa fie bine... numai sa ne dea si noua un semn [amoras] bubuleana

#244
chiquitita

chiquitita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 08 august 2006 - 15:49

Ziua 13, ieri observasem putin albus, test de ovulatie negativ, dupa cum ma si asteptam, ca eu ovulez in ziua 18. Nu mai am rabdare... Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

#245
Ale2009

Ale2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 297 mesaje

Postat 08 august 2006 - 17:24

Fetelor, am o propunere.
Intrucit acest subiect e deschis din aprilie si de abia acum a juns la 17 pagini, propun sa-l inchidem si sa continuati discutiile la "endometru, ovulatie, tb...".

Simptomele de ovulatie sint pina la urma o suma de monitorizari ale ovulatiei, fie prin urmarirea temperaturii bazale, a mucusului, a durerilor, fie prin folosirea testelor de ovulatie...

Ma gindeam sa-l las sa ajunga la maturitate (20 de pagini) si dupa aceea sa-l inchid. Dar daca vreti, pot sa-l inchid si acum.

Multumesc pentru intelegere.[floare3]

____________________________________________________________________
Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé


#246
bubuleana

bubuleana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 413 mesaje

Postat 08 august 2006 - 20:25

Ale: da, nu prea s-a scris asa mult la acest subiect pt ca ovulatia apare o data pe luna si doar in prejma evenimentului cu pricina scriem aici dar am vazut ca are peste 7,700 de vizualizari...nu stiu ce sa zic...cum crezi tu ca e mai bine [flo] bubuleana

#247
Ale2009

Ale2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 297 mesaje

Postat 08 august 2006 - 20:58

Bubu, aceeasi isprava lunara e si la endometru... si totusi acolo scriu cele mai multe... si cam aceleasi lucruri. [floare3]

____________________________________________________________________
Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé


#248
Tabitha

Tabitha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 08 august 2006 - 23:49

Sper sa nu se supere nimeni pe mine, dar pt. ca am vazut ca unele fete intrebau de mine si pt. ca subiectul nu este inca inchis, vreau sa le spun ca le multumesc pt. gandurile frumoase si ca din pacate am fost operata, asa ca nu mai sunt insarcinata. Iar vreo 3 luni de zile va trebui sa stau pe tusa. Voi fi insa atenta la simptomele de ovulatie (mai ales TB), ca sa fiu pregatita in viitor. Va pup si sa auzim cat mai repede si de simptome de sarcina[pup][pup][pup] Tabitha Si maine e o zi

#249
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 09 august 2006 - 15:51

Pai am fost la doctor si doctoru a zis ca nu e nimic anormal...si ca sa mai astept sa vad cum evolueaza.Deja le iau de un an si mai nou am si niste scurgeri albe asemanatoare cu albusul de ou da fiert...nu stiu ce sa zicpoate schimb medicul..desi imi place pt ca se ocupa de mine.Apropo mai am o intrebare am citit mai de mult ca atunci cand esti insarcinata ti se intareste abdomenul sau ceva de genul si as vrea sa ma lamuriti pt k am senzatia asta dar testele toate ies negative si Clear Blue a iesit.... Iubirea se naste din placerea de a-l privi pe celalalt,se hraneste din nevoia de a-l vedea mereu in preajma si se desavarseste prin imposibilitatea de a trai despartiti!!

#250
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 17 august 2006 - 12:34

Aaaaa nimeni nu mai trece pe aici? Sau s-a deschis un nou subiect si eu nu l-am observat? Iubirea se naste din placerea de a-l privi pe celalalt,se hraneste din nevoia de a-l vedea mereu in preajma si se desavarseste prin imposibilitatea de a trai despartiti!!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -