Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

burtici din Pitesti


306 raspunsuri la acest subiect

#21
carmen_apr

carmen_apr

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 11 aprilie 2006 - 14:40

mamaaa, ce de suntem din Pitesti. Ma bucur sa vad asta... Va recomand un doctor bun, din Pitesti, dar cu care puteti naste la Spitalul Municipal din Bucuresti: Marcel Buzatu. Are program si in policlinica. Eu sunt multumita de el! Va pup pe toate si nastere usoara! PS. Eu sunt in sapt 29 si ar trebui sa nasc o fetitza pe 3 iulie

#22
alexuta2005

alexuta2005

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 245 mesaje

Postat 11 aprilie 2006 - 18:44

Buna burtici de Pitesti! Eu sunt proaspata mamica, tot din Pitesti dar am ales sa nasc la Bucuresti, la Spitalul Municipal cu d-nul conf. Anca si am fost incantata si de spital si de dr.Sincer nu am avut curaj sa nasc in Pitesti.Eu zic ca nu exista un grad de comparatie intre Spitalul Judetean si Spitalul Municipal nici in ceea ce priveste conditiile si nici a profesionalismului personalului.Oricum si modul in care esti tratat e total diferit. Analizele le-am facut la Medsana si ecografele la Centru Medical Unirea la dr. Adela Dinu- o scumpicica. Eu va recomand sa mergeti la Bucuresti,nu-i o distanta asa de mare.

#23
carla2005

carla2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 837 mesaje

Postat 13 aprilie 2006 - 14:48

Stiti cumva daca se pot face analize pentru toxoplasma si listeria si in Pitesti, ca am o obsesie cu kestia asta si as vrea sa le fac cat mai repede !

#24
deny75

deny75
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 13 aprilie 2006 - 16:29

CARLA,am inteles ca se fac la "Dr Luca" si rezultatul vine in 10 zile. Poti suna sa intrebi.Salut noile burticute din Pitesti.[gravi]10+

#25
carmenpit

carmenpit
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 aprilie 2006 - 14:49

Eu nu sunt inca o burtica dar sunt din Pitesti si vad ca toate mamicile trag sper Bucuresti. Am vazut si cateva opinii despre medicii din Pitesti, dar acum sunt tare derutata. Vreau sa merg si eu la un medic care sa imi dea cateva indicatii si sa ma asigur ca totul e ok, dar nu mai stiu unde sa merg. In afara de asta v-as intreba pe voi ce analize ati facut inainte de sarcina. Eu m-am tot doocumentat de 3-4 saptamani si am ajuns la concluzia ca sunt o gramada. In afara de cele generale pe care le indica medicul de familie sunt o gramada de analize infectioase: toxoplasma, listerie, rubeola, hepatita , CMV, creatinina, transaminazele. Ar mai fi : mycoplasma, ureeaplasma, chlamydia, RH-ul, papanicolau si analizele de secretie (vaginala si col). O gramada si pe care iarasi nu stiu unde sa le fac. Voi ati facut asa ceva?

#26
credo

credo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 18 aprilie 2006 - 22:20

Buna Burtici Uite ca ma bag si eu, sunt Pitesteanca de origine dar sunt in...[canada] Canada - Kitchener. Pot sa dau si eu amanunte despre spitalul Judetean deoarece am 8 nepoti nascuti de la 3 surori care au nascut toate la Spit jud. Impresia mea ca si a lor - jalnica; sa pomenesc si medicii cu care au avut de-a face, inclusiv eu pana sa plec? Acum sa va spun ca toate 3 surorile au ramas cu sechele de la nastere si chiuretajele facute tot in Pitesti fir-ar sa fie si toate au ajuns la Polizul - Bucuresti, imi scapa numele doctorului conf., toate f multumite de el [asia], una era la un pas de cancer. Au ajuns acolo caci mama le-a trimis, mama si-a facut intrarea dupa care si fetele dupa ce au patit-o. Impresii si parere f proaste mai stiu si de la prietene (f multe) care au nascut cu Dr Copaceanu (jalnic comportament dupa ce a luat cadoul plus) Dr Chilom (beata si la nastere si la chiuretaje) si nu-mi mai aduc aminte de ceilalti. Toate 3 surorile si-au propus sa nasca la Stefanesti initial dar nu a mai fost timp si au ajuns la Judetean. De asemenea trebuie sa marturisesc ca aveam si avem si acum pile la Judetean fara a uita "cadourile in plicuri groase", dar degeaba caci de multe ori nu a putut interveni sa imbunatateasca ceva - asa mancatorie este [box]. Nu vreau sa va dezamagesc sau sa va stric planurile, dar luati in considerare sa mergeti mai repede la Bucuresti. Sfatul meu sincer, nu ramaneti in Pitesti Va spun toate acestea caci este spre binele vostru, si eu astept si DPN meu este 2 Sept, deci sunt in a 21 sapt. Va tuc pe toate, sa va dea Dumnezeu curaj sanatate si bebei sanatosi tun[pup] Adina [gravi][pup] credo

#27
nikolett2445

nikolett2445

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 19 aprilie 2006 - 01:41

credo salut,imi pare bine ca ai intervenit,eu sunt pregatita pt sp judetean pitesti[ups]cu doamna doctor copaceanu,dar nu stiu sigur daca o sa vina sau inca nu stiu cum o sa ste lucrurile ,si mai cam zdruncinat un pic chiar daca stiam ca toate fetele fug de pitesti si nu doar cele de pe forum dar si cunostinte cu care am mai vorbit ,chiar si asistente medicale,oricum mi-ai dat de gandit si sper sa nu fie si acum la fel ca acum cativa ani,poate lucrurile s-au mai schimbat dar oricum mai am un pic timp de gadire.mersic . [gravi]36+4 nikolett

#28
credo

credo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 19 aprilie 2006 - 18:25

quote:
Originally posted by nikolett2445
credo salut,imi pare bine ca ai intervenit,eu sunt pregatita pt sp judetean pitesti[ups]cu doamna doctor copaceanu,dar nu stiu sigur daca o sa vina sau inca nu stiu cum o sa ste lucrurile ,si mai cam zdruncinat un pic chiar daca stiam ca toate fetele fug de pitesti si nu doar cele de pe forum dar si cunostinte cu care am mai vorbit ,chiar si asistente medicale,oricum mi-ai dat de gandit si sper sa nu fie si acum la fel ca acum cativa ani,poate lucrurile s-au mai schimbat dar oricum mai am un pic timp de gadire.mersic . [gravi]36+4 nikolett
Buna Nikolet Nu vreau sa te sperii, dar paza buna trece primejdia rea - vorba unui proverb romanesc. Ce este mai revoltator este ca unele din prietenele mele - apropo de Dr Copoceanu - care au nascut cu ea au injurat-o dupa nastere de au spurcat-o (ele spera). F Grav este sa iei cadoul inainte dupa ce 9 luni de zile urmaresti sarcina, nu te prezinti la nastere (era in spital de garda si dormea) ca-ti strici somnul, te prezinti dupa ce naste (nastere cu asistente) si pui asistenta sa coase - asistenta care ramane masca ca ea nu mai cususe niciodata. S-au dovedit complicatii si ale copilului si ale proaspetei mame dupa 2 zile s-a cautat in tot Pitesti un medicament f scump ca-mi scapa acum numele (9 mil in 2001 - pana la urma s-a facut comanda speciala si l-a cumparat parintii normal ca spitalul nu punea la dispozitie asa ceva)si dupa 3 zile de cosmar in spital au ajuns de urgenta la Bucuresti (medic contactat prin telefon si de acord sa astepe pacienta la urgenta cu copil cu tot). Intors acasa dupa 7 zile de la Bucuresti timp in care i s-au facut tratamente intensive la ambii mama+copil. Starea lor era rezultatul unei neglijente medicale de neimaginat. Mama si copilul au ajuns bine mersi acasa perfect sanatosi. Daca medicii s-ar fi uitat la ei nu ar fi trecut prin acele momente de groaza, si acum imi aduc aminte de cum era familia ei - DISPERATA. A vrut sa dea in judecata corpul medical, dar s-au gandit ca Dumnezeu i-a ajutat si totul s-a sfarsit cu bine. Si familia era cu "stare" nu oameni de rand. De fapt nu ar fi trebui sa se intample nimic, DAR... Cum am spus si mai sus, nu vreau sa te sperii desi poate iei in calcul si alte variante, TU SI COPILUL sunteci CEI MAI IMPORTANTI. Sanatate si curaj iti doresc si sa ai parte de multa fericire Adina credo

#29
deny75

deny75
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 22 aprilie 2006 - 23:14

Urez un PASTE FERICIT tuturor burticutelor din Pitesti!Fie ca lumina invierii sa va aduca bucurie in suflet,sanatate si implinirea tuturor dorintelor!Denisa [gravi]11+

#30
carla2005

carla2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 837 mesaje

Postat 25 aprilie 2006 - 15:41

Fetelor chiar ma distrati cu medicii din Pitesti! Mi-am adus aminte ca imi povestea maica-mea zilele astea ca ei doctorita Chilom i-a recomandat cate un pahar de vin la masa ca sa ii creasca lactatia...si cica manca si lua paharul de vin! Cand m-a vazut ingrozita ca mi-a dat sa beau ...si a ras sotul meu de mine ca acum isi explica anumite kestii...a zis ca probabil doctorita a considerat ca alcoolul e bun la orice, ca ei ii cam placea! Va pup si mai vorbim!


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -