Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

burtici din Pitesti


306 raspunsuri la acest subiect

#1
carla2005

carla2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 837 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 12:25

Fetelor fiindca am vazut ca suntem destule din Pitesti m-am gandit sa ne intalnim si aici [grup] si sa mai discutam de ale noastre! A ales cineva spitalul judetean pentru nastere?! si daca da de ce?! sau mergem toate sa nastem la capitala?!

#2
nikolett2445

nikolett2445

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 12:39

Da,locuiesc in Pitesti si chiar eram surprinsa ca nu e nimeni din Pitesti pe aici.Capitala predomina cel mai mult,si cei drept sunt mult mai avansate ,decat ce e la noi in oras.O sa nacsc la spitalul judetean DPN 14 .05.2006 ,deci sunt in 34 saptamani

#3
nikolett2445

nikolett2445

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 14:23

M-am tot uitat pe forum si nu gasesc nici o pitesteanca care sa fi ales spitalul judetean.Sunt programate pt Polizu sau Giulesti[:(].Asa ca ,nu o sa am cu cine sa ma sfatuiesc,despre preturi ,imbracamintea din spital...

#4
ralu80

ralu80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 16:40

Sunt din Pitesti, dar voi naste in Bucuresti la maternitatea Giulesti. Despre tarifele practicate in spitalul judetean nu stiu nimic, dar banuiesc ca nu sunt cu mult mai mici decat cele din Bucuresti. Eu am locuit in Bucuresti pe perioada facultatii si am fost acolo la doctor, nu cunosc doctorii din Pitesti, dar pana la urma distanta Pitesti-Bucuresti nu e chiar asa mare. Raluca 26 fix

#5
deny75

deny75
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 17:14

Salutare burticute pitestence!Si eu sunt din Pitesti dar voi naste la Bucuresti pentru ca nu am o parere prea buna despre medicii ginecologi de la noi din oras.Nikolett,tu in evidenta carui medic esti?

#6
carla2005

carla2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 837 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 18:07

Ce ma bucur sa vad atatea fete din Pitesti...si gravidutze pe deasupra! Sa stiti ca toate cunostintele mele au nascut la Bucuresti...dar mie multa lume imi zice ca ce sa ma mai trambalez atata, au impresia ca sunt niste fite de ale mele ca vreau sa nasc la Bucuresti...insa eu in spitalul juddetean nu intru nici sanatoasa dar ca sa nasc! Am fost la un control gine. in toamna am impins in stanga si in dreapta si m-au pus pe o capra ...nu va exagerez fetelor dar cred ca facusera vreun chiuretaj ceva si asa lasasera am crezut ca mor. Am mers la judeteam la indemnurile maicamii ca stie ea medici buni la Judetean! [bang] Pe la ce medici mergeti in Buc.? ca trebuie sa imi gasesc si eu unul... as vrea sa nasc la Municipal in Buc. [bis][bis][bis][bis] Flori si pupici pentru toate pitestencele!

#7
nikolett2445

nikolett2445

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 19:01

deny75 in evidenta dr.Copaceanu Salut si eu toate pitestencele.si sunt surprinsa ca sunteti asa de multe.[hia] [gravi]34

#8
deny75

deny75
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 20:23

Carla2005 eu,dupa ce am "rascolit" forumul m-am oprit la dr Nayel care lucreaza la sp. CFR2.Vreau sa-ti spun ca am fost si la primul control si am plecat de acolo foarte multumita.

#9
tanima_i2002

tanima_i2002

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 556 mesaje

Postat 30 martie 2006 - 23:47

Salutare pitestence. Cu carla ma cunosc deja, pe celelalte imi face placere sa va cunosc. Eu la fel ca si Carla nu as intra in spitalul Judeten nici moarta, ptr ca acolo era sa mor cand am pierdut prima sarcina. De acolo am fugit duminica seara direct la bucuresti la CFR 2.Deny, ti-l recomand cu cea mai mare placere. Eu acolo am mers la dr Azdaser. Am auzit si de Nayel. Are si cabinet particular si e seful sectiei de ginecologie, daca sunt eu bine informata. Eu nu am mai mers la Azdaser ptr ca am pierdut si a doua sarcina in timp ce eram la el. Nu il cred un dr incompetent , ci din contra, este un dr tare dragut, si foarte atent, mai ales ca la prima sarcina a venit de acasa duminica noaptea de ziua lui sa ma vada pe mine si sa imi faca chiuretajul. Pur si simplu la mine lucrurile stau mai naspa ptr ca eu nu pot tine sarcinile si ramaneam si f greu insarcinata si de aceea am ajuns la un dr specializat in infertilitate si probleme de sarcina. Dar cine nu are probleme cu sarcina recomand sa mearga la acest dr ptr ca e tare dragut si nu e nici ciubucar. Plus ca e disponibil la orice ora din zi si din noapte. Despre spital am numai vorbe bune. Se pare ca sectia de maternitate este cea mai curata si mai bine pusa la punct din Buc. Asistentele sunt toate tinere si dragute. Acum 2 ani a nascut si sora mea acolo si a fost super incantata. Nicolett, am o prietena care a nascut cu Copaceanu. Cum ma voi intalni cu ea ( si pana nasti tu sigur ma intalnesc o sa o intreb ce a dat ea si cum) desi ea a nascut acum 3 ani, dar macar informativ si tot e bine. Sa te feresti de Lazarescu: e un porc care e in stare sa te lase sa mori. Cu mine cel putin a fost. In rest, a mai nascut si o alta sora de-a mea acum aproape 2 ani, dar ea era la a doua sarcina si nu a avut probleme, mai ales ca dr nu a venit la nastere ci dupa ce a nascut, ea a nascut cu asistentele pana la urma (noroc ca una din ele era o fosta colega de-a ei de generala). Uite ca nu mai stiu cu cine trebuia sa nasca. De fapt si ea tot la Buc la CFR a mers numai ca fiind la a 2 nastere s-a declansat mult mai repede nasterea si nu a mai avut curaj sa plece pe drum. Uite ce informata sunt eu, deh, daca am tot umblat din dr in dr. Asa e cand ai probleme, incerci pe toti, ceea ce nu va doresc la nici una. Multa sanatate la burtici si ma bucur ca ne-am strans atatea

#10
carla2005

carla2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 837 mesaje

Postat 31 martie 2006 - 10:46

De D-na Copaceanu eu una am auzit numai de bine. Eu cand am fost la Judetean m-a consultat d-nul Stefanescu, un medic bun, i-am spus ca incerc sa fac copii si nu reusesc si mi-a dat un tratament pentru 3 luni si vedeti rezultatul... Eu cred ca sunt medici buni si in Pitesti dar conditiile din spital si dotarile lasa rau de dorit! Asa am auzit pe cineva care a nascut la Calinesti zice ca e un spital acolo...!? Voi stiti ceva?


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -