Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

RH negativ


196 raspunsuri la acest subiect

#191
alynta27

alynta27

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.125 mesaje

Postat 21 martie 2007 - 14:14

Liadorian la Medicaltest se ajunge asa:
din Podu Ros se merge o statie cu tramvaiul, la Tesatura. Cabinetul este situat in intersectie: inainte de a traversa intersectia pe dreapta in directia de mers (spre Tesatura). E usor de gasit!
Preferabil sa mergi la inceputul lunii cu trimitere de la medicul de familie! Atunci au sigur gratuitati! Eu merg la inceputul lui aprilie si am sa va spun mai multe atunci!

Alina-Mirela [gravi] 26+ cu [fetita] MARIA
Poze burtica

Pozele mele


#192
liadorian

liadorian

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 692 mesaje

Postat 21 martie 2007 - 15:12

Multumim, Alina! [flo] Numai bine si succes la dozari! Lia [gravi] S21

#193
gabdyd

gabdyd

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 22 martie 2007 - 15:47

Tiona vezi ca pe la primle pagini trebuie sa fi postat fetele un articol al lui Tutunaru, care e foarte edificator. Michigan , la cat de panicata am fost la sarcina a doua, am fost pe la vreo cinci medici diferiti la ecograf, inclusiv la Sibiu la 4d, la un medic tare bun. Daca nu ar fi fost drumul as fi vrut sa nasc acolo, dar cred ca nici nu apuc sa ajung [:D]. La obstretrician sunt la Rancea, iar la ecograf m-am dus la Sanmed o data, la Deaconu de trei ori, la Francu de doua ori, la Chicea din Sibiu o data si inclusiv la dr. obstetrician de vreo doua ori care are si ea aparat la cabinet. Au iesit masuratori asemanatoare la toti. Si toti au fost de acord ca e fetita [:D]. Cum mi se parea ceva suspect, cum hop la ecograf. Pana acum nu au aparut anticorpi, deci vaccinul nu a declansat nici el nimic, sper ca are efecte bune. Am facut un vaccin dupa prima nastere si al doilea, acum la a doua sarcina, in sapt 28, dar marele noroc este ca nu am avorturi sau alte sarcini pierdute. Ce m-a ingrijorat a fost ca bebica mea are dimensiuni diferite fata de varsta ei, in sensul ca are capul mai mare si burtica mai mica decat trebuie. La ecograful de ieri are asa: BPD 92, LF 66, CA 297, MCF 153, placenta grad II, grosime 45 mm, si greutate bb 2800 g, in conditile in care am 34 s si 6z. Diferentele inteleg ca nu pot fi din cauza rh-ului ca daca erau din cauza lui trebuia sa aiba stomacelul mult mai mare nu capsorul. In rest bb misca mult si sper sa fie totul bine. Tare mi-e teama ca nasc inainte de Paste daca e asa maricica. Diana [gravi] 34+, mami de Julie [hopsieu], 14.11.2003

#194
alynta27

alynta27

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.125 mesaje

Postat 23 martie 2007 - 12:22

Gabdyd nu trebuie sa te ingrijorezi! Copii nu se inscriu in tipare! Fiecare e unic! Si al meu nu are dimensiunile standard: unele sunt mai mari, iar altele mai mici! Important e ca i-a in greutate si ca misca! Sanatate si nastere usoara!

Alina-Mirela [gravi] 26+ cu [fetita] MARIA
Poze burtica

Pozele mele


#195
michigan

michigan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 25 martie 2007 - 16:20

gabdyd nu cred ca ai de ce sa-ti mai faci griji sunt sigura ca bebe e cuminte si iese doar atunci cand trebuie cum imi place mie sa spun cand e foarte "gata" eu pana acum am fost doar la deaconu la eco dar ma bate gandul sa merg acum in aprilie si la altcineva la doc francu imi recomanda cineva si vad ca si tu ai fost nu ca as simti eu ca e ceva in neregula dar cu ce poate sa strice o alta vizionare a lui bebe de deplasat in alt oras nu prea se mai pune problema acum... acum doar tensiunea imi mai pune probleme motiv pt care m-au consemnat la domiciliu, nu mai merg la serviciu, nu mai mananc cu sare si asteptam,[ruga] sa nu care cumva sa sara de 140 / 90 cat am avut cel mai mult multa sanatate tuturor si sa auzim numai de lucruri bune , de bebei mari si sanatosi chiar daca mamicile au rh- mihaela 29 sapt Octavian Andrei http://new.photos.ya...scu_toma/albums

#196
gabdyd

gabdyd

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 26 martie 2007 - 03:58

Michigan, va tin pumnii, ai grija de tine si de bb, nu fafe efort, nu te stresa, banuiesc ca ti s-a spus deja, asa ca da cu rosii daca repet lucruri stiute, ai grija daca te umfli, daca ai tulburari de vedere, dureri epigastrice, greturi, varsaturi, nu sta, sa nu fie ceva mai grav. Eu cred ca dr Francu are cel mai bun aparat din oras. Si se poata f frumos. Eu m-am dus si cu printesa dupa mine si a avut multa rabdare cu noi desi a cicalit-o la culme. M-am dus la atatia pentru siguranta. Daca te duci zilele astea s-ar putea sa iti faca 4d. Mie nu mi-a mai facut pentru ca eram deja la 34 saptamani si nu mai era suficient lichid. A spus ca nu s-ar vedea bine si o platesc degeaba. In rest uite niste majorete de incurajare si multa multa sanatate!!! [majoreta][majoreta][majoreta] Diana [gravi] 35+, mami de Julie [hopsieu], 14.11.2003

#197
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 15 octombrie 2007 - 20:18

Trecura cam de multisor cele 20 pagini, continuati va rog la partea a doua a subiectului:
http://forum.desprec...TOPIC_ID=109161

Oana_B
vesnica aspiranta[greutati]
I love[il] pink!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -