Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mutare scoala noua cl 2


1 raspunsuri la acest subiect

#1
tora97

tora97

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 16 martie 2006 - 14:31

Thea are 8 ani si este in clasa a 2-a De cind a icneput scoala noi ne am mutat in alt cartier decit cel in care si a petrecut cei 7 ani, dar de dragul bunicii am lasat o sa urmeze cursurile acolo O mai lua bunica de la scoala, se mai juca in curte cu prietenii Din pacate bunica s a prapadit anul trecut si in prezent nu ne mai leaga de acel colt de oras decit amintirile Vrem sa o mutam la o scoala de linga casa, nu numai datorita drumului lung pe care l face tati de 2 ori pe zi dar mai ales sa si faca prieteni aici, unde traieste Nu sintem nici foarte multumiti de clasa unde invata, invatatoarea avind propriul ei semiinternat si preocupindu se mai mult de copii ce vin acolo, dar mai ales este un nivel slab de pregatire al clasei.. deh, multe progenituri de bani gata! Dar asta i alta poveste

Intrebind la noua scoala daca o primesc ni s a dat un raspuns favorabil, propunindu ni se chiar sa o mutam de acum, din primavara...
De mentionat ca Thea este in principiu de acord, regreta doar unsingur coleg de clasa (asat este ceea ce spune ea)
Intreb cind este mai bine sa o mutam, acum in mijlocul anului scolar sau la toamna, la un nou inceput de an?
Stiu ca oricum mutarea nu i va fi moale

Cu multumiri,

poze multe cu noi[foto]

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

#2
Principesa

Principesa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 157 mesaje

Postat 16 martie 2006 - 14:51

Tora, daca tot ati hotarat sa o mutati, parerea mea e ca a o mentine inca acolo ar fi ca si cum ai mentine afectul negativ consecutiv separarii si pierderii si nu ai lasa sa isi urmeze cursul firesc al vindecarii. Mai ales daca spui ca sunt multe aspecte care ar recomanda mutarea. Oricum in primul rand e bine sa o consultati pe ea in aceasta privinta, expunand clar argumentele voastre pro si contra. Si este bine sa ii mai spuneti ca in viata tot timpul trebuie sa facem alegeri si optiunile nu sunt in intregime albe sau negre. Adica atunci cand alegem o varianta care are mai multe puncte pozitive renuntam la punctele negative ale celeilalte dar si la cele pozitive. Succes! Fiecare om este un inger cu o singura aripa si numai imbratisandu-ne unul pe altul putem zbura Durerea este inevitabila dar suferinta este optionala


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -