Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

"Cei mai iubiti dintre paminteni" :-) (2)


303 raspunsuri la acest subiect

#291
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 22 decembrie 2006 - 13:17

Doruletz, da de ce ai concediu de boala? ce mi-a scapat??



noi suntem f f stresati zilele astea,de aia nu prea apar aici.

Sper sa se rezolve toptul repede.

Am mai scris eu la alt topic, nu e nimica de ingrijorat, suntem sanatosi, deci restul sunt secundare.



Asa ca nu stiu ce gatim, nu stiu nici ce fac peste 2 ore, asa e de intens haosul :)



Sofia e fericita ca i-am cumparat niste clopotei si face compozitii pt pian si clopotel.Deja ma doare capul .

[8D]





Am vazut aseara la jurnal cultural stirea cu Mont Blancul, si mai inainte si pe cea cu Alagna,



artistii astia [:D]



Ebay = un mister maaaaaaaaaaaare :))))






Sabina si [hippi] Sofia Galagia





Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.



#292
Pegasis

Pegasis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 22 decembrie 2006 - 13:33

Eu vreau sa urez la toata lumea Craciun (Solstitiu) fericit si sarbatori frumoase si linistite! S-aveti parte de daruri multe si de bucurie pe masura! Sa v-aduca Mosul tot ce va doriti, sa fiti sanatosi si la punga grosi!

Va pup pe toti/toate la gramada.


"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume." (Enriyeu Castaldo)


#293
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 22 decembrie 2006 - 13:48

quote:
Originally posted by doruletz

Tot asta s-ar putea spune si despre artistul (?!) plastic danez care vrea sa picteze Mont Blancu in rosu cica drept prostest la poluarea produsa de turism.




Hahaha...era cit pe-aci sa comentez ca asta nu-i deloc "sooo danish", din moment ce pe-acilea cel mai inalt virf ...are 300 de metri!! [alcool] Ma lamurii insa, ca artistu' e de orgine chiliana :-)) Insa asta e clar tipic danez [hot]

doruletz, chiar asa, de ce esti in medical?? Si cind ai timp, imi transmiti si mie reteta aia de poularda??? Mie mi-a fost simplu sa incropesc masa de Revelion, fiindca am primit comanda de rata cu portocale. Bag si-o poienita ca antrenu si ma uit dupa niste oo umplute, c-am prea multe [:D]

Sabina, habar n-am de ce esti stresata, da' io-ti urez succes [cheers]



Voi auzirati sau o citirati pe Herta Müller...ca iar ma intilnii cu un neamt, indragostit de Romania, care mi-a spus ca Müller fi ar cel mai bun scriitor contemporan ...uuups si io nici nu auzii de ea, desi vad ca are publicate vreo trei romane la Polirom!! Tot neamtu' asta ma duse luni, la Copenhaga in Orasul Filmului, un gen de studiouri hollywood daneze. Si acolo vazui si Zentropa, studioul lui von Trier si m-am lamurit ca omu' e la fel de nebun pe cit e de faimos; e comunist convins, toate cladirile si stradutele din studioul dumisale poarta nume de ideologi comunisti (Marx, Trotki, Lenin [alcool]), iar biroul lui se afla intr-un buncar german, la 50 de metri sub pamint !!!



Mai viu si io pe la "blogu' asta" [:D]

PS...cred ca tre' sa-mi reinstalez YM, ca nu vrea si pace!!!

PPS Pegasis, iar pleci ?? [:D] Sarbatori Fericite si voua [pup]





pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#294
Witchie

Witchie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 22 decembrie 2006 - 14:12

Hello poienari, in dimineata asta imi schimb steagul de la nickname asa ca vreau sa-mi serbez cu voi descalecarea in Tara Galilor. Am ezitat pana acum pentru ca stateam cu frica in san pentru cea mica. Dar vad ca dansa s-a acomodat ceva mai iute decat muma-sa, si cum am capatat si un babysitter la pachet, profit ca sa imi schimb definitiv pielea imaginara.

Pe aici pregatirile de Craciun sunt absolut impresionante, oamenii cumpara cadouri ca pentru sfarsitul lumii, eu inca nu am cumparat nimic, acum ma pregatesc sa ma duc si eu la primele mele cumparaturi de Craciun in vestul poleit.

Mai scriu.



Anda, mama Irinei

domnisoara Irina

Atinge stelele cu mana



#295
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 22 decembrie 2006 - 14:53

Witchie, sa fie intr-un ceas bun [cheers]...si mult succes de-acu'-nainte!! Spor la cumparaturi si zi-ne daca se gaseste si pe acolo inghetata cu aroma de varza puturoasa de Bruxelles??? [:D]

PS Nu vii la Londra in februarie, ca io tocmai am rezervat belete intre 1 si 4?? :-))



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#296
mara03

mara03

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 849 mesaje

Postat 22 decembrie 2006 - 15:33

witchie, acomodare usoara si mult succes in pielea noua ;-)))



lilanda, pup boticul lu' ilie eroul! [pup] e chiar impresionant cum a simtit el ca ceva nu e in regula prin preajma. [cool]

despre gatit cred ca nu sunt cea mai in masura sa-ti raspund, [:D] insa pot sa spun ca nu vor lipsi cu siguranta ouale umplute si salata de vinete. [pofta]



sabina, sper si eu sa vi se rezolve problemele si sa puteti lasa stresul de-o parte de sarbatori. [flo]



doruletz, super faza cu caganerii, habar n-aveam de existenta lor. [:D]

si da, ai dreptate, traiesti intr-o tara extra-super-fantastica. auzi tu, sa te trimita ei acasa. [bis]



azi m-a sunat tudor la serviciu si m-a intrebat daca vreau sa ma colinde. si uite-asa m-a colindat fiu-meu prin telefon. [il]



pentru cei pe care nu-i mai vad pe-aici va urez craciun fericiun, vorba unei colege de birou de care tocmai am terminat de ras cu lacrimi. [:D]

[pup]





***

***majestate***





#297
Witchie

Witchie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 22 decembrie 2006 - 18:56

Lilu, s-ar putea ca tre sa rezolv diverse acte samd





Anda, mama Irinei

domnisoara Irina

Atinge stelele cu mana



#298
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 22 decembrie 2006 - 23:41

Wici, acomodare cat mai rapida...mult succes!!!



lil' io fac clasicele sarmale, ciorbita de perisoare, friptura la tava. Si...tiramisu! [:D](vrei reteta?:)) )



Sabina, nici eu nu stiu ce patisi, dar iti doresc sa treci usor peste ele!



La noi mosul cu bradul si cadourile vine maine, Ovi e de garda duminica si vrem sa fim impreuna, cum Silvia nu prea stie ea ce si cum cu zilele astea...le facem mai repede cu o zi!



Merg sa vad pe tvr1 cum mi-am petrecut sfarsitul lumii auzii ca-i in concurenta pentru Oscar ?!



Mihaela si fetele mele



#299
itsme

itsme

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 414 mesaje

Postat 23 decembrie 2006 - 00:27

fetelor, hai sa va urez si eu Craciun Fericit si de asemenea un An Nou, cu speranta ca nu m-ati dat disparuta de tot. Am fost atata de ocupata in ultima vreme ca n-am mai apucat nici sa va citesc, darmite sa scriu!

Acum nici nu mai stiu ce sa va zic, vad ca in timp ce am lipsit eu s-au petrecut aniversari, excursii, delegatii, salvari de vecini, vizite la Biserica, etc, etc, cu alte cuvinte nici voi nu ati stat degeaba [:D] Tot ce-mi ramane sa va zic e "Mazel Tov!" [cheers]

Sa va zic situatia de la noi pe puncte: junioara pleaca la Paris la sfarsitul lui ianuarie, asa ca se poate sa ma duc si eu mai prin primavara sa controlez daca se spala pe dinti. Tot dumneaei a primit un permis de presa pentru festivalul de film de la Sundance (reprezinta ziarul scolii). Profitand de ocazia ca trebuie sa platesc cazare scumpa in perioada de festival si ca sotul e ocupat din cale afara in perioada asta si ma ignora, am hotarat sa ma duc si eu la festival, asa ca o sa va tin la curent cu care mai e treaba in lumea filmului. Daca aveti ceva mesaj de transmis lui Robert Redford ziceti aici si ma execut. Cam astea sunt lucrurile demne de raportat de la categoria "exciting". In rest, munca, munca si iar munca, parca am fi indrumati de Lenin.

Rayou, miss you too, iar bubu ca de obicei imi inveseleste zilele. Eu asemenea copil expresiv si haios si pus pe sotii n-am mai intalnit! Pupici din partea mea! [pup]

Va pup pe toate la gramada, si salutari sotilor si mititeilor, si sa aveti un an 2007 bland si cu scaun la cap! Mai vin eu cand si daca apuc.[pahar][pahar][pahar][pahar][pahar][pahar][pahar][pahar]

PS. lulutz, pe doamna aia Muller am vazut-o eu in carne si oase acum cativa ani (5?) la festivalul autorilor din urbea mea natala. Eu, plina de efuziuni sentimentale si in plina criza de pre-mid-life am luat copila de aripa si ne-am dus sa o vedem pe Frau Muller care a dat un interviu. Ce sa zic, poate m-am schimbat eu, poate ea nu s-a adaptat audientei, dar a fost ingrozitor de incet si plictisitor interviul. Pana si eu care stiam despre ce e vorba am gasit greu de urmarit si raportat la povestile ei cu securitatea romana, imi inchipui ca pe restul de bobocei nevinovati din sala nu i-a atins de loc. Doar parerea mea, poate lumea are mai multa rabdare decat mine. Eu am avut si asteptari mari ce-i drept, ca dusesem copila cu mine ca sa auda si ea de la altii cum a fost cu comunismul.Acuma nu stiu nici eu ce asteptam, ca saraca femeie nu putea nici ea sa mimeze aparatul represiv intr-un interviu si sa pocneasca din bici acolo pe scena, dar totusi am ramas cu impresia de ocazie ratata. Din cartile ei am citit doua: "Pasaportul" si "tara prunelor verzi" (in engleza). Nici alea nu m-au convins foarte tare (aici se poate sa fie de vina engleza!) Trebuie sa ai o anumita stare de spirit si mult timp liber ca sa poti savurastilul ei, chestii care mie-mi lipsesc cu desavarsire. Probabil ca e vina mea si a stilului de viata zbuciumat pe care il duc [:D] In curand o sa ma vad nevoita sa cer sa mi se administreze cultura sub forma de supozitoare, ca altfel vad ca nu ma mai atinge [:D] Haide cheers, si felicitari pt cum l-ai educat pe Ilie [:D]

#300
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 23 decembrie 2006 - 01:22

dragi poienari, va doresc sa petreceti frumos de sarbatori, sa vina mosul cu tolba plina si sa va regasesc la fel de asa cum sinteti :)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -