Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * - 6 voturi

"Cei mai iubiti dintre paminteni" :-) (2)

303 raspunsuri la acest subiect

Irimell

Irimell

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 29 octombrie 2006 - 20:15

'na seara poiana plina de adolescenti![;)] Am citit din urma si am uitat ce vroiam sa zic, evident[:D].

Ma intrebase cineva de botez, nu mai stiu cine si-mi cer scuze. Botezul e duminica asta si baietelul e jumi-jumi japonez-roman si-l va chema Andrei. E grasut, cu perisor zburlit in toate directiile si greeeu, de cred ca nu-l voi putea tine in brate tot timpul (stiti voi...vertebratu'[:(!]). Aici nu e chiar atit de strict cu botezul, asa ca nu e deloc complicat. Abia astept sa vad cum e![^]

Pe aici e o toamna frumoasa, incetisor incep sa se inroseasca frunzele si promit sa vin cu poze. Cum a fost la voi Halloweenul? Aici a fost nebunie mare. Cred ca daca am initia si martisorul, tot asa nebunie mare s-ar produce[:D]...

Aaa, desi cu intirziere, Laura, La multi ani! si sarcina cit mai usoara![s] Nici eu nu am cum sa-ti transmit altfel, asa ca scriu aici, poate citesti![flo]

Am uitat sa va zic ca 'salata Poiana' a avut un succes teribil la japonezi. Multam pentru reteta! [bis]

Va pup, ma duc sa ma uit pe poze bubulicesti!

PS: Chiar, Adelutzdragutz, cine e Laura Marko?

[flo2]flori cele "Nu stiu cu ce fel de arme va fi luptat cel de-al treilea razboi mondial, dar cu siguranta cel de-al patrulea va fi luptat cu bete si pietre." Albert Einstein
  • 0

Irimell

Irimell

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 29 octombrie 2006 - 20:18

Si daca vreti sa va imbogatiti garderoba, uite si o sugestie.[:p]

Seara buna![pup]

[flo2]flori cele "Nu stiu cu ce fel de arme va fi luptat cel de-al treilea razboi mondial, dar cu siguranta cel de-al patrulea va fi luptat cu bete si pietre." Albert Einstein
  • 0

lilanda

lilanda

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 29 octombrie 2006 - 21:00

Iaca aparu si Fidel la televiziune ca sa convinga poporu' ca n-a murit [hot]..inca

Irimellu, pe-acilea nu prea se sarbatoreste Halloweenu'; sint reclame la costume, la bostani, la dulcegarii, dar nu-s bagate-n seama. Insa poate-ti spune doruletz cum s-a sarbatorit in Franta [:p] :-))

pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet
  • 0

voljena

voljena

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 29 octombrie 2006 - 23:19

salutari... suntem iubiti si adolescenti pe deasupra [il]

fideluta traieste?? io credeam ca-i facem de 40 de zile... hmm...

lilanda - mai bea niste borsec pt bule [;)]

din ziarele de duminica: da vinci fuse pe jumate arab: ta-su l-ar fi avut cu sclava sa araboaica. expertii au studiat amprente si au analizat 'tiparul', cica exista un link care arata etnicitatea... se confirma ceea ce documente descoperite in 2002 arata si anume ca mama lui a fost o sclava provenita din estul mijlociu... [biz]

mi-am luat viza de israel, acum ma duc sa citesc stirile sa vad daca mai ajung acolo sau nu [bang] http://news.bbc.co.u...ast/6095608.stm
  • 0

lilanda

lilanda

Membru senior

• Membri
  • 4.366 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 00:45

Ia ca, azi facui de straja ZZ-ului, asa ca e vremea sa ma retrag si io la ale mele..

Cit despre Da Vinci, arab-ne-arabat...asta fu incontestabil un geniu! La Ufizzi am prins expozitia "Mintea lui Da Vinci", cu studii si artifacts ale masterului; mi s-a parut si mi se pare incredibila usurinta cu care a abordat sistematic domenii pe cit de diferite pe atit de dificile [asia]

voljena, cind plecati???

Va pup si somn usor!!

• 0

voljena

voljena

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 01:19

pe 9 nov (stam pana pe 16) - si pe aceasta cale implor pe toti implicati sa nu-mi strice vacanta ca alta nu am pe anul asta [alcool]
  • 0

doruletz

doruletz

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.979 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 02:43

Si arab si homosexual? valeu, si integristii ce zisera?

ce halouin fratilor, ce e aia? astia pusera direct bradutii de craciun, nu-s mai aminteste nimeni de vrajitoare si alte scarbosenii.

va pup la gramada de data asta ca mor de somn si sunt chiauna de la urletele pe care le incasai azi de la Gepeta . De abia o astept pe Fransoaz maine s-o preia, ma gandesc serios ca am sa-i maresc salariul sau macar sa-i dau un spor de periculozitate [:D]

Bonne nuit

• 0

voljena

voljena

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 13:29

articolul fuse scris in spiritul - ne bucuram tare ca acum stim ceva de biologia acestui om extraordinar - dr luigi capasso (antropologist la univ chieti, omul care a condus cercetarea)... nu aparura comentariile inca [;)]

sir paul mccartney cica s-a purtat oribil si cu nevasta linda...[alcool]

ministrului mediului i-au analizat pungile de gunoi si omu' nu sortase bine... [:D] asta ca ne innebunesc cu reciclarea... pe un tip l-au amendat ca a pus un plic in punga cu metal [bang]

de asta ce ziceti? [bang][bang]http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/news/news.html?in_article_id=413345&in_page_id=1770

care mai primiti refugiati din uk? [:D]
  • 0

Rayuela

Rayuela

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 14:10

neatza!
Azi deretic prin poiana[curat]
Sint acasa din motive de gradinita inchisa,asa ca stau cu Bubu,care este suspect de cuminte.Cind e asa de cuminte imi vine sa-i iau temperatura,sa vad daca nu e bolnava:))
dorule,welcome,intri curind in perioada celor "terribles twos":))Sa vezi de acu incolo distractie:)
Altfel,fustele japonezelor sint criminale[:D],la Einstein si Da vinci nu ma bag,cit despre chipu ala cu care o sa ne controleze astia....vai de capu nostru.
Apropos:mie nu de chip mi-e teama,ci de faptu ca peste vreo 10 ani o sa umblu cu burka in cap,si nu-mi sta bine:((Am vazut un documentar despre Pakistan,luau interviuri la pusti,despre sinucidere.Se pare ca sinuciderea e considerata pacat,daca te sinucizi ca asta ti s-a sculat pe chelie,de amor sau mai stiu eu ce.Insaaaaaaaa...daca te arunci in aer si omori acolo un crestin,nu e pacat,esti chiar decorat de doamne doamne cu trese de martir:((Asta o ziceau pusti de 10-12 ani,ti se zbarlea piele nene!
Si un mulla zicea asa:
O tara musulmana care se respecta trebuie sa indeplineasca 3 criterii:
1.femeia sa nu iasa din casa
2.la hoti sa li se taia maini8le
3.persoanele prinse in adulter sa fie omorite cu pietre
Si toate astea le spune intr-un interviu,cit se poate de serios!
of[bang]
  • 0

lilanda

lilanda

Membru senior

• Membri
  • 4.366 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 15:43

Buna ziua, io-s in pauza ...ca ccc chiar vorbim de cipuri ..vai de capul nostru [:D] Da' din articolul ala nu putui sa nu remarac numele lui dr. David Murakami Padure...hehehe...

voljena, hai sa-l rugam pe xenocidu' (ori pe guestus??) sa ridice o ruga pentru pace, in perioada 9-16!! :-))

Hai ca ma duc la masa si vin io mai e seara...pupi iu

• 0

Intrebari Panica

• Menstruatia

adelina_potcovaruuu
    - Astăzi, 14:11

• Este normal?

LoreBrinzea
    - Astăzi, 10:07

• Sangerare anormala

adelina_potcovaru
    - Ieri, 16:07

• De ce e agitat bebelusa mea

georgianadobre
    - Ieri, 14:37

• Harait bebe

babyato
    - Ieri, 12:11

Bloguri

• Planul de naștere

PissaMica
    - Astăzi, 19:00

• Ati inceput documentarea pentru dezvoltarea si educarea bebelusului ?

babylici
    - Astăzi, 18:23

• Saptamana 38

oancea6
    - Astăzi, 17:58

• Comoda/dulap

Crissa112
    - Astăzi, 16:01

• Bucurie mare

klara95
    - Astăzi, 15:18

Retete