Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (26)


155 raspunsuri la acest subiect

#151
anda77

anda77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.548 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 13:06

bubamara si xandra, am notat.

bic, si eu am vazut de 'fo cateva zile ce scrie pisi pe la zona zoster, dar nu v-am spus pe forum ca este asa de grobiana si...incat nu mi se pare ca mai tb sa mai vorbim de ea. n-ai vazut ca si moderatorii fac misto de ea ca s-au sesizat de diferenta intre realitate si dizertatiile ei. uite ce frumos e forumul de cateva zile, nu merita sa disecam subiectul. am vazut si ca eu sunt dusmanul de clasa pt. ea:)))lordra ar trebui totusi sa citeasca ca zicea ceva de barfa. uite, lordro, acolo barfa!

lordra, cum vrei tu cu astro. am gasit si datele tale pana la urma, ca stii ca le pierdusem si astro e frumusica. treaba ta:)) daca vrei, iti spun numai chestiile misto. dupa cum vezi, ma mananca palma sa-ti fac astro:)) numai pentru ca e chiar frumusica astrograma, pe bune, daca era nasoala, ziceam merci ca n-o mai vrei:)

mai nu stiu ce vorbiti voi de jucarele ca nichita nu se impresioneaza deloc, frate. nu-l distreaza decat fetele noastre, maimutarelile, jucariile ioc. o fi matur:)) sau dimpotriva:))

teo, mai bine suni pediatrul sa bage o vizita. nu stiu daca ne putem da cu parerea de la ce o avea febra.

mai pun 2 astro -productie proaspata.


mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

#152
mamica noiembrie-decembri

mamica noiembrie-decembri

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 339 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 13:07

scutec no 27
[fuga]


#153
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 13:10

Cristina ca o cautatoare de comori ce ma aflu, am gasit povestea de la nastere a Inei http://www.desprecop...?TOPIC_ID=62544 Daca si Ina este de acord, ar fi frumos sa o pui in pagina cand ai timp. Si inca ceva, te rog sa te uiti cand ai timp, de ce in pagina cu povesti de nastere nu merge link-ul la povestea mea. Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

#154
joy04

joy04

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 13:20

DORDIA, eram curioasa sa vad ce a zis PISI.

Si acum sa intreb si eu ceva, ca poate ma lasa memoria. De fapt ma lasa, saracutza la anii mei.

chiar asa de rau era la noi inainte sa intre ea?
Chiar ne certam si ne jigneam si ne aruncam vorbe acide? Ne infieram pentru ideile si pt parerile noastre?
Adica daca eu ma hotaresc sa-i dau lapte praf lui vladone,( este un exemplu) asa pt ca consider ca numai am lapte sau pt ca asa vreau eu o sa fiu blamata aici?
Da sunt sigura ca veti sari pe mine cu argumente pro alaptare, cu teorii si STATISTICI despre ce bine si ce bUN este laptele de mama, o sa-mi spuneti ca unele se lupta din greu pt fiecare picatura...
Si mi se pare normal sa faceti asa...chiar mi se pare NORMAL sa ma sustineti, daca vreau sa lupt, sa-mi aduceti justificari, sa ma certati pt ca renunt prea usor, dar nu sa ma BLAMATI. Si vad astea ca pe un lucru normal, ca aici ma simt ACASA si ma simt intre prieteni. care iti spun verde in fata daca considera ca faci ceva gresit, dar care iti RESPECTA pana la urma DECIZIA.
Nu cred ca la noi se pune problema de a ataca pe cineva doar pt ca decide sa faca altfel pt copilul ei decat a fost sfatuita.

Pe cand pisi asta incearca sa convinga pe altii, ca ea nu a facut decat sa apere pe unele dintre noi care au fost atacate gratuit si infierate. Ex: Doamne Fereste sa inceapa una diversificarea fara acordul forumului. Nu are ghilimele ca nu cred ca este cuvant cu cuvant..neuronul de.

mai spune ca punem la zid fetele care alapteaza artificial.Nici vorba de asa ceva. Eu una PERSONAL, nici prin cap nu mi-a trecut sa cred ca-s mai breaza decat cineva care numai da san...
Da, ma "oftic" si poate nu-s de acord cu o mamica care numai alpteaza din motiv de trebuie sa tin regim, nu pot manca ce vreau, nu pot face tot ce vreau ca de...alaptez dar nu pot decat sa-i respect decizia.
Fiecare face ce si cum crede.
Aici avem sprijin, suport, sfaturi...ca vedeti bine cate bordee atatea obicee... si luam de la una, de la alta...
Intradevar, gresita mi s-a parut atitudinea fata de GANDACEL, dar care a fost alimentata de PISI, ca sa numai zic ca a parut ironica.
dar o corectura era de ajuns sa fie lamurita povestea, in schimb s-a ajuns la replici dure si rautacioase.

sper ca va reveni alaturi de noi si trebuie sa luam in seama ca unele sunt mai sensibile, se lasa mai usor intimidate, se simt mai usor lezate.
Suntem toate felurile de caractere aici si trebuie sa invatam sa "convietuim" alaturi una de alta.
Asta nu inseamna ca nu trebuuie sa avem alte pareri fata de x sau de y ....dar daca cineva decide ca nu-i pt "haina ei" este exclusa.


A fost vreodata asa ceva la noi????
adica recunosc ca am mai sarit unele scutece sau nu le-am citit cap coada din lipsa de timp...so poate gresesc.

ma duc la a doua portie de mancare...sa-i dau desertul lui vladone...

[pup] [pup] [pup] mai am de zis, dar sper acum sa nu ma ia careva de REA ....sau de cine stie ce si cum.


joy si [bibe]Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

#155
lordra

lordra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 13:56

Anda, m-ai invins. Baga!, sa vedem ce zice astrele[:D] [pup] Lordra & Dara (30 Nov. 2005)

#156
mara95

mara95

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.022 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 14:30

Noki, nici fata mea nu plange cand ii este foame, iar de cand s-a nascut mananca intotdeauna cate un san, niciodata doi.Se mai intampla, acum mai rar, sa suga de cateva ori si sa lase sanul, dar nu o fortez.Se joaca un timp, dupa care revine la sentimente mai bune si mananca cum trebuie.De vreo luna, sau mai putin , mananca cate jumatate de ora sau 40 min.La inceput in 10 min terminam masa. Cred ca si pitici au zile mai bune si zile mai proaste. Bubamara, si noi luna asta am luat doar 600g in greutate.In saptamana cu vaccinul, din masuratorile mele, n-ar fi luat nici un gram.Asta e, dar media pe primele luni e buna.Este un copil vioi,doarme si mananca bine zicem noi,asa ca nu ne facem probleme.In caz de ceva mergem imediat la medic sau lamurim problema prin telefon.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -