Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (20)


153 raspunsuri la acest subiect

#151
mara95

mara95

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.022 mesaje

Postat 22 februarie 2006 - 22:15

Si noi ne-am luat carucior Baby Care, cred ca cel mai greu , nu stiu modelul.Inca nu l-am incercat cu bb in el, pe scari.Va tin la curent daca am luat-o la vale cu el sau nu.Deocamdata mergem la plimbare in 3. Eu mai mult de 24 de ore nu rezist sa-l lasa pe bb fara sa faca kk.Ultima solutie -supozitorul.Ma gandescca,daca pentru un om adult nu e recomandat, pentru un bb de ce ar fi? Noki,[pup]

#152
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 22 februarie 2006 - 22:29

Veste buna! Am cantarit-o pe Nati si arata cu 150g mai mult decat acum 2 zile, deci ceva n-a fost in regula cu una din cantariri (ambele inainte de baita, pe burtica goala). Daca se confirma poimaine - e de bine. Oricum, am pus saua pe Nati si n-o mai las sa doarma ziua, o trezesc la ora de masa - o data la 3 ore. Stiu ca teorietic ar trebui sa las copilul sa doarma, dar asa mi-ar iesi doar 5 mese si pt stimularea mea si pt ea, totusi e nevoie de 6 mese! Cu caruciorul, voi sunteti fortoase, zau! Eu nu. Am trepte asa: cateva de afara la usa blocului, altele de la usa blocului la holul de la parter si inca o tura, etajul 1. Liftul nu opreste la etajul 1, dreak sa-l ia. Carutul meu actual (ramas de la Silvia, cam uzat, dar de calitate - Hauck) nu stiu cate kile are, dar de-abia il urc si cobor gol. Am incercat si plin, reusesc cateva trepte (un etaj intreg nici n-am incercat) dar mi-e f f greu. Nu vreau sa fie sport zilnic. Plus ca vreau sa merg cu metroul cu el si nu peste tot sunt scari rulante. Graco Ultima Plus l-am testat la mana in magazin si nu pare mult mai usor decat actualul al meu. Bineinteles ca n-o sa-mi iau carut la care nu ii vireaza toate cele 4 roti sau fara suspensii, sau sa nu aiba scaunelul lui bb comod. Dar pt mine greutatea e f f important sa fie cat mai mica. Azi am mai vazut un Baby Care in parc, misto si ala, il ducea mama pliat intr-o mana si pe bb, care avea peste 1 an jumate zic eu si mergea singurel, il tinea cu cealalta mana. bb_alinus [flo] de unde sa fiu eu mai fortoasa ca tine, nu m-ai vazut in poze? Noki ma bucur ca mergi inainte cu lap-lap-ul personal. Deci incepem sa ne diversificam cam deodata, cam peste 2 saptamani, nu? Si noi lasam scaunul de masina al Silviei in masina in permanenta. Nu cred sa ne sparga cineva masina ca sa-l fure. Doamne fereste! leea si eu ii fac vaccinul statului fara sa urlu deloc de ciuda. Antipolio da imunitate pe viata, iar cel platit da imunitate doar pt vreo 10 ani iar anti Hemophilus influentae o sa-i fac mai incolo, dupa 1 an, pt ca oricum pana atunci nu intra in colectivitate ca sa fie expusa la boli. Si asa dau o singura data bani pe el. (Daca il faci dupa 1 an se face o singura doza). Asa i-am facut si Silviei. mara eu la Silvia am "mancat painea" leganatului muuulta vreme, pana pe la 6 luni cred, cand am inceput sa o dezobisnuiesc pt ca era prea grea. Pe Natalia o pun in pat cand am senzatia ca se va culca. Atunci ori isi suge un pic degetelul ori nu, dar adoarme singurica relativ repede. Dupa ce o pun in pat de regula pararsesc camera sau fac liniste. Uneori maraie f putin. Asta-i Nati, aia a fost Silvia. Copii diferiti - aceeasi mama. Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

#153
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 22 februarie 2006 - 22:33

S-a apucat cineva de sub nou sau sa-l fac eu? Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

#154
mamica noiembrie-decembri

mamica noiembrie-decembri

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 339 mesaje

Postat 22 februarie 2006 - 22:45

Ok, haideti la scutecul urmator


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -