Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (3)

175 raspunsuri la acest subiect

bubulina1

bubulina1

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 24 februarie 2006 - 10:28

Alexia28, [pup]

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

marrina

marrina

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 24 februarie 2006 - 11:31

alexia28 [pup][pup][pup] Eu inca mai sper pentru tine. Ai mai facut vreun test? [neand] Trebuie doar sa crezi! marrina

alexia28

alexia28

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 24 februarie 2006 - 11:56

Bubulina, Marrina va multumesc mult de tot[pup][pup][pup] Marrina nu am mai facut nici un test pt ca imi planificasem sa merg dimineata sa fac un test de sange dar din pacate nu a mai fost cazul... Luna asta cred ca o sa-mi iau iar TB pentru ca altfel nu am ideee cand as putea avea ovulatie. La medic nu mai vreau sa merg pana nu am gata toate analizele (cmv, toxo...+ cele de secretie+ spermograma). Asa ca am multa treaba luna asta. http://community.web...om/user/tinisor

crinuta71

crinuta71

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 26 februarie 2006 - 14:13

Buna fetelor,
Ce s-a intamplat, am gasit subiectul pe pagina 3?
Alexia se pare ca si mie mi-a intarziat menstruatia de la Mastodynon. Mi-a venit abia ieri, foarte nepotrivit si-a ales momentul, pentru ca mai aveam de facut niste sute de km cu masina.[bang] Cred ca tot prin ziua 36 mi-a venit, nu am calculat inca, dar cam asa e. Eu nu mai fac teste, ca m-am saturat. [pup]
Am sa iau si eu si vitamina E sau EPO incepand de luna aceasta. Si mai iau inca o luna si extractul de zmeur, apoi cu el fac pauza.
[pup][pup][pup][pup] pentru toate

poze

marrina

marrina

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 28 februarie 2006 - 10:07

Dragele mele, BUCURATI-VA!!!! Mirona e [gravi] si a luat si Mastodynon. Trebuie doar sa crezi! marrina

alexia28

alexia28

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 28 februarie 2006 - 14:33

Am vazut Marrina si ma bucur tare mult pentru ea. Ne-a dat sperante[bascket] Crinuta, nu cred ca este de la Mastodynon intarzierea pt ca eu iau de prin august anu' trecut si nu mi s-a intamplat pana acum sa-mi intarzie atatea zile. Ca sa nu mai zic ca am avut rosu doar doua zile amarate si restul cateva pete maronii, eu care aveam 5 zile pana acum. Va pup[pup] si mai treceti si pe aici[flo] http://community.web...om/user/tinisor

crinuta71

crinuta71

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 28 februarie 2006 - 17:53

Alexia se pare ca si eu mai am doar pete maronii deja (si sunt doar a 4-a zi). La mine tinea sangerarea mai multe zile (6-7). Of, ce m-am dereglat de la FIV-ul acesta.[bang]
Marrina ma bucur mult de tot pentru Mirona.[flo]
[dual][dual][dual][dual] pentru toate

poze

andicu

andicu

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.875 mesaje

Postat 06 martie 2006 - 12:49

Nu v-am mai salut de mult asa ca o fac acum, cu [iartama]![hia]

Eu am facut iar o boroboata, cred! [:I][V]cu gandul ca incep tratamentul ptr FIV, am intrerupt de vreo 3 saptamani Mastodynonul, dupa ce am luat 5 luni. Vreau sa va spun ca ma mananca sanii si ma jeneaza iar de vreo cateva zile, trebuie sa vina uratii [haibat], deci iar am simptome premenstruale! [bang]
Avand in vedere ca mai dureaza pana pe la sfarsitul lui aprilie inceputul trat. ptr FIV, ce sa fac? sa reiau Mastodynonul? daca iau 1 luna anticonceptionale (ca asa trebuie tot ptr FIV)si reiau si Mastodynonul o fi vreo problema? eu zic ca nu, dar astept sa va dati si voi cu parerea!
Va [pup]pe toate si va urez multa sanatate! [flo]

Andreea.Pozele mele

carpediem

carpediem

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 13:11

[hia] Salutare tutror fetelor! Nu v-am mai scris de ceva timp,dar va citesc in mod constant.Iata ca acum iarasi ma aflu intr-o situatie destul de nasoala si va rog sa incercati sa-mi raspundeti si mie la cateva intrebari sau sa-mi dati un sfat. Din decembrie am intrerupt AC (Yasmin,la recomandarea medicului,nu dupa ureche),iar de atunci mi s-a dereglat ingrozitor CM.Practic de la sfarsitul lui dec. cand le-am intrerupt nu mi-a venit decat o data,la 45 de zile!!!!Acum sunt in ziua 44 si NU AM NICI UN SIMPTOM!!!Data trecuta in ziua 44 aveam simptome.Acum deloc!De protejat ne-am protejat,dar cine dracu sa mai stie cand e perioada fertila,din moment ce eu nu stiu cand imi vine??[bang].Sa nu se supere aspirantele pe mine,dar nu e tocmai potrivita o sarcina acum,pt mine.Am licenta in vara,de angajat urmeaza sa ma angajez dupa licenta,iar nunta abia la anul.Imi doresc enorm un copil,dar nu e chiar acum momentul potrivit.La anul,dupa nunta.Si luna trecuta m-am panicat ca ar fi sarcina,am facut test si a fost negativ.Si apoi ma intreb si va intreb,cum poti ramane [gravi] cu un CM de 45 de zile?eu stiu ca stea sunt anovulatorii.Ar mai fi de mentionat ca de o saptamana urinez tare des si am inceput de azi sa iau Cifran,pt ca prietena mea farmacista mi-a zis ca e posibil sa am infectie urinara. Deci,fetelor!![help] Va rog,spuneti-mi si mie ce sa fac sa-mi reglez din nou CM?Ce ma fac daca raman asa,cu CM de 45 de zile?Stiu ca trebuie sa ma duc la un doctor si am s-o fac,dar pana atunci ce ma sfatuiti?Ceva naturist nu exista?Dati-mi cateva pareri,VA ROG!!! [pup][pup][pup][pup][pup][pup] pentru voi,toate!!!! Homo sum, humani nihil a me, alienum puto!

marrina

marrina

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 22 martie 2006 - 10:54

[hopsieu] Mastodynistelor !!!!!!! Eu iau Vitex in continuare. De cinci luni, daca pun la socoteala si cele 2 de Mastodynon. CM a venit la 28 de zile. Am facut si Polidin. Voi ce mai faceti? andicu Nu merge Mastodynon cu anticonceptionale!!! Sper ca nu te-ai apucat sa iei. carpediem Vitex-ul din Mastodynon e reglator hormonal. Foarte bun. Actioneaza lent dar foarte bine! Si e bun pentru cicluri anovulatorii. Trebuie doar sa crezi! marrina

Intrebari Panica

• 8 sapt fără activitate cardiaca!!!eco arata 6 sapt de sarcina

Elena Daniela 2021
    - Ieri, 16:00

• Nu se vede nimic la ecografia vaginală

Julea
    - Ieri, 12:16

• Pierd lichid?

Anky08
    - Ieri, 11:27

• Necesare pentru maternitate

cozariucmaria27
    - Ieri, 10:25

• CMV

Stelys
    - dec 06 2021 23:07

Grupuri

• Mamici de Iulie 2022 (Trandafirasi de Iulie)

Anda08
    - nov 09 2021 09:56

• Mamici de Iunie 2022 (Capsunele de Iunie)

Anda08
    - sep 27 2021 15:42

• Mamici de Mai 2022 (Ciresele de 2022)

Anda08
    - aug 20 2021 11:58

• Mamici de Aprilie 2022 (Buburuze de 2022)

Anda08
    - iul 16 2021 13:49

• Mamici de martie 2022 (Ghiocei de Martie)

Anda08
    - iun 21 2021 11:37

Bloguri

• Ep 2: Vacanta in Grecia la 6 saptamani

BubbleGummy
    - Ieri, 22:36

• Povestea sarcinii mele

Deea95
    - Ieri, 22:30

• L-am vazut pe bebe azi

Dee0105
    - Ieri, 21:42