Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (3)

175 raspunsuri la acest subiect

Miramar

Miramar

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.147 mesaje

Postat 16 februarie 2006 - 22:19

Marina glicemie si androgeni n-am facut. Am citit si eu de chestiile astea in SOP - sincer eu nu am simptome din astea dar...ce-i drept analizele astea nu le-am facut o sa o intreb pe dr. Diganosticul mi l-a pus cu semnul intrebarii dupa ce mi-a facut ecografie intravaginala si mi-a spus ca asteapta rezultatul analizelor homonale - care atunci can au venit mi-a spus ca ii confirma diagnosticul. Ce-i drept qacum am citit multe si despre prolactina si despre SOP - am de gand saptmana viitoare sa o intreb multe ca nici eu n-am inteles clar am si SOP si hiperprolactinemie, sau cum? observ ca tratam prolactina acum nu vad sa facem vreo stimulare ovariana in nici un fel - am o multime de intrebari.

marrina

marrina

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 17 februarie 2006 - 12:12

Miramar Sa intrebi tot ce ti-e neclar. Fa-ti o listuta cu intrebari ca sa nu te pierzi [biz]. Bafta! Trebuie doar sa crezi! marrina

alexia28

alexia28

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 21 februarie 2006 - 09:55

Hello, pe aici nu ma scrie nimeni? Mai fetelor, io nu stiu ce se petrece cu organismul asta al meu. Azi este a 33 zi si nici urma de CM. Aseara am facut un test ca nu am mai avut rabdare si a iesit negativ binenteles. De cand am inceput sa iau tratamentul asta eu nu mai stiu cate zile are CM; am avut 28,29,30 dar acum e prea de tot. Inainte sa iau plantutele aveam CM ceas 28 zile. Sa fie de la Mastodynon, de la zmeur, de la EPO? Marrinaaaaaa? Andicu, Bubulina,Miramar,stuart[pup] http://community.web...om/user/tinisor

bubulina1

bubulina1

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 21 februarie 2006 - 10:41

Alexia28, imi pare rau ca a iesit testul negativ. Nu stiu ce sa-ti spun despre dereglare, eu nu mai iau Mastodynon deocamdata. De fapt, momentan nu mai iau nimic naturist. Nu stiu ce voi face in viitor.
In mod normal, nu aveai cum sa te dereglezi de la naturiste, dar eu zic sa mai astepti si sa mai faci un test.
Bafta multa si sa auzim de II!

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

crinuta71

crinuta71

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 21 februarie 2006 - 20:37

Buna fetelor,
Eu nuam mai scris nimic pentru ca nu prea am noutati. Sunt la sfarsitul celei de a doua luni de tratament cu extract de zmeur si in primei luni cu Mastodynon. Cred ca extractul trebuie sa-l intrerup luna aceasta, nu?
Alexia28 [dual]din pacate nu stiu ce sa-ti raspund, eu sunt abia la inceput cu tratamentele. Mie mi s-a dereglat ciclul din cauza FIV-ului, asa ca acum nu stiu exact cum trebuie sa fie. Eu zic sa mai faci un test, cine stie....
[pup][pup][pup][pup] pentru fetele de aici

poze

stuart

stuart

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 315 mesaje

Postat 22 februarie 2006 - 01:44

Alexia 28, si eu zic sa mai feci un test, dar daca e sa fie dereglare ma gandesc ca ar putea fi de la EPO care contine Vit E, mai laes daca iei si Vit E forte suplimentar. Stiu ca prea multa Vit E poate produce dezordini pe la ovare. Tin pumnii insa sa fie cu bb! Crinuta71, de ce vrei sa intrerupi zmeurica?????? Va [pup] pe toate, Stu, cel buclucas Ai izbutit? Continua! N-ai izbutit? Continua! (Nansen)

stuart

stuart

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 315 mesaje

Postat 22 februarie 2006 - 03:42

Scuze, am vrut sa scriu "...mai ales..." [bang]...de la EPO mi se trage... Stu, cel buclucas Ai izbutit? Continua! N-ai izbutit? Continua! (Nansen)

marrina

marrina

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 22 februarie 2006 - 09:39

quote:
Originally posted by alexia28
Hello, pe aici nu ma scrie nimeni? Mai fetelor, io nu stiu ce se petrece cu organismul asta al meu. Azi este a 33 zi si nici urma de CM. Aseara am facut un test ca nu am mai avut rabdare si a iesit negativ binenteles. De cand am inceput sa iau tratamentul asta eu nu mai stiu cate zile are CM; am avut 28,29,30 dar acum e prea de tot. Inainte sa iau plantutele aveam CM ceas 28 zile. Sa fie de la Mastodynon, de la zmeur, de la EPO? Marrinaaaaaa? Andicu, Bubulina,Miramar,stuart[pup]
Sunt aici dar mai rarut. Ma [sm] sefii [B)] Nu stiu ce sa zic pentru ca si eu sunt in mare dilema. Dupa doua luni de Mastodynon urmate de doua de Vitex m-am trezit cu CM doar 25 de zile si asta nu mi s-a mai intamplat niciodata. Nu pot decat sa sper din tot sufletul ca urmatorul test de sarcina pe care-l vei face sa aiba DOUA liniute![flo] EPO cum ai luat? Cat si cate zile? Va [pup] pe toate. V-as mai scrie eu multe dar n-am cand [q]

alexia28

alexia28

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 22 februarie 2006 - 09:48

Buna dimineata[biz] Raportez, ziua 34, nu au venit inca. Deocamdata nu mai fac nici un test pt ca de cate ori ma apropii de farmacie ma ia durerea de burta de parca imi vin uratii si renunt sa mai cumpar test. Cred ca mai degraba am ceva la cap.... Stuart, Marrina luna asta cand am luat EPO nu am mai luat si vit E pt ca deja o avea inclusa EPO. Am luat 4 cps/zi. Marrina tu parca luai 6 cps/zi, nu? Si am luat pana in ziua 14. Va pup pe toate, va doresc o zi frumoasa si sper din tot sufletul sa nu vina uratii pe capul meu.[pup] http://community.web...om/user/tinisor

marrina

marrina

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 22 februarie 2006 - 12:07

alexia28 Sigur intarzierea asta nu e de la EPO sau vit. E. Ai luat pana in ziua 14 si acum esti in ziua 34. Sa dea Dumnezeu sa fie [bibe]. Eu am luat EPO 6/zi. [flo][flo][flo] Trebuie doar sa crezi! marrina

Intrebari Panica

• Sânii

alexandrasebastianov
    - ian 25 2020 21:49

• Secretie vaginala roz, spre maro deschis

deeagr1
    - ian 25 2020 15:42

• Ajutor

kriisz1
    - ian 25 2020 15:32

• Alaptare

maria bumbu
    - ian 25 2020 14:09

• Bubițe pe fata bebelușului

iris_maria12
    - ian 25 2020 11:28

Grupuri

• Varicela in sarcina

Magdabebe2
    - mar 21 2019 17:19

• Cataracta congenitală

DanielaRa
    - dec 20 2017 17:09

• Bebe cu probleme sold

Dediut
    - nov 12 2015 16:14

• Logopedie

vorbestecorect
    - iul 11 2015 14:52

• Copii cu Diabet

RoxanaZoita
    - apr 22 2013 13:02

Bloguri

• Buna burtici . Este primul mesaj pe care îl scriu . Tocmai am fost la doctor și ne-a confirmat ceea ce aflasem din Testul Panora

cara112
    - ian 25 2020 14:31

• Cumpărături pentru bebelus

bontos1
    - ian 24 2020 19:09

• No sign

Amira82
    - ian 24 2020 10:50

• Naștere sau cezariana

bontos1
    - ian 23 2020 21:40

• Alăptarea bebelușului