Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (3)


175 raspunsuri la acest subiect

#1
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 10 februarie 2006 - 18:31

Va invit sa continuam discutiile despre Vitex Agnus Castus.
Pana in prezent, eu nu am obtinut rezultate bune in deficitul de faza luteala, chiar daca iau de 5 luni. Progesteronul meu e bun in z21.
stuart, tu in ce zi ai facut testul de progesteron?
Capitolul anterior poate fi gasit la adresa: http://www.desprecop...574&whichpage=1
Speranta moare ultima!

Cununia noastra

#2
stuart

stuart

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 315 mesaje

Postat 10 februarie 2006 - 19:12

[hopsieu] sa fiu prima...din coada!!!!!!! Bubulina, progesteronul este din Z2. Marrina, eu zic ce zice dr.; dupa mine FSH-ul il am considerabil de mare, dar daca d-nul "consultant in ginecologie" zice ce zice eu nu pot decat sa-l cred ca doar i-am mai crezut si pe altii pana acum si uite unde am ajuns. Daca aseara aveam dubii despre VAC, acum sunt hotarata sa-l iau in continuare si la sfarsitul lunii cand vin in Ro repet din nou analizele. Chiar ma bate gandul sa-mi modifc biletul de avion si sa stau sa fac si histeroscopia acolo ca dupa astia ma apuca luna august si tot nu stiu daca-i alba sau neagra. [recevere], Stu

#3
crinuta71

crinuta71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 10 februarie 2006 - 21:22

Buna fetelor,
Am intrat doar sa va salut si sa va pup[pup][pup][pup][pup].

poze



#4
andicu

andicu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.875 mesaje

Postat 10 februarie 2006 - 23:50

Buna seara.

Gata, m-am lamurit definitiv! nu m-a influentat in nici-un fel trat cu MAstodynon si tinctura de zmeur la ingrasat! asta-i clar! unele dintre voi poate au mai citit postarile mele la alte subiecte. Am slabit 5 kg intr-o luna 1/2 aprox. Fara cura de slabire, pur si simplu. Ceea ce inseamna ca organismul meu s-a regla tsingur si mi-am revenit. Mai am de dat jos vreo 3 kg macar ca sa fiu bine,dar nu e capat de tara!
Continui cu Mastodynon, intru in curand in a5a luna si-mi merge bine. Am terminat a3a sticluta de muguri de zmeur si m-am hotarat sa ma opresc o luna, ca am luat deja de 3 luni si am citit ca e bine sa fac o pauza la 3 luni.
Azi s-a mai hotarat o colega sa ia Mastodynon, care are aceeasi problema ca si mine, Mastoza chistica. Sper sa-si dea seama ce efecte nemaipomenite are!

[pup] si naturistele si homeopatele si mastodinoasele si vitex agnus castoasele,...pe toate [pup] [:D]!



Andreea.Pozele mele


#5
marrina

marrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 13 februarie 2006 - 09:42

[pup] pentru toate!!! Va astept cu vesti de [copil]! Trebuie doar sa crezi! marrina

#6
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 13 februarie 2006 - 11:29

Neata fetele! Vin si eu cu o intrebare la voi: credeti ca utrogestanul este compatibil cu Mastodynonul si cu tinctura de muguri de zmeur? Eu nu am luat niciodata pana acum si nu stiu daca e bine sa le mai continui si pe astea naturiste sau nu.

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

#7
denis

denis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 13 februarie 2006 - 12:12

Salutari fetele ..naturiste si homeopate...si ....etc Vin si eu la voi cu o problema..... Am mai intrat pe subiectul vostru sa va impartasesc parerile mele nemaipomenite despre Mastodynon si extractul de muguri de zmeur..care au facut o treaba f buna la mastoza mea si mi-au relgat ciclul la 28-29 de zile... Ei bibe, de 4-5 luni ciclul meu venea ceas - la 28, 29 zile. Luna asta sunt deja 32 de zile..si nimic. Vreau eu bebe, nu-i vorba, dar mai la anu'... Eu n-am luat Mastodynonul ca voi pentru bebe, ci pt mastoza....dar....nu stiu, sa nu se fi lasat cu bebe. Voi ati mai avut probleme cu ciclul, chaiar daca luati produsele astea? Sau v-au reglat perfect...? Si daca in cazul meu este [copil] sa continui sa le mai iau sau nu...? Presupun ca nu..??? Astept raspunsurile voastre Pupici. Denisa, mami lui Cosmin

#8
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 13 februarie 2006 - 12:26

denis, Mastodynonul nu este indicat in sarcina. Parerea mea este sa-ti faci un test, nu este exclus sa fii [gravi]! Eu iau de aproape 6 luni si nu mi-a intarziat decat in prima luna (mi-a venit la 30 de zile). In rest, mi s-a reglat la 27 de zile. Chiar daca nu asta ti-ai dorit, eu iti urez succes!

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

#9
denis

denis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 13 februarie 2006 - 12:39

Si voua va urez [gravi], ca stiu ca asta va doriti. Si eu imi doresc inca un bebe, dar voiam la anu...aveam alte planuri pt anul asta.....M-am gandit ca daca aceste plantute ma regleaza atat de bine dpv hormonal, atunci pot folosi "metoda contracepiva a calendarului..." ca n-are cum da gres....[bang] Dar mi-e ca m-am inshelat.... Mai spuneti-mi totusi..poate altele dintre voi ati mai avut problema mea...si nu v-a venit CM la timp.. Sa ma mai linistesc si eu pana diseara (cand probabil ca voi face un test...)

#10
marrina

marrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 13 februarie 2006 - 14:22

bubulici De ce nu-l suni pe dr.T sa-l intrebi daca poti lua si Utrogestan si Mastodynon? Eu cred ca le poti lua pe amandoua dar dansul stie mai bine. De zmeur nu stiu ce sa zic. [pup] Trebuie doar sa crezi! marrina


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -