Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cum sa il intzarc prin metode naturale??


36 raspunsuri la acest subiect

#31
lenus

lenus
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 30 aprilie 2006 - 15:31

Sialmeu baiat are 1,7luni si il mai alaptez e inebunit dupa titi o pupa o mangaie dar il mai alaptez cu toata ca am familia pe cap care imi spune sa-l intarc si ma scoala de 5 su 6 ori pe noapte dar suntem copil cuminte de la 11 luni nu purtam pempars si facem la oala chiar si noaptea,dar sper capana face 2 ani sa-lintarc cauniielena

#32
dana7mi

dana7mi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 578 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 20:42

quote:
Originally posted by Ele
In legatura cu sanii cred ca ma tii minte ca eu am rezolvat-o cu pastile ca am crezut ca dau ortul popii de durere. Am incercat si comprese reci si sani legati stransi si varza...dijabaaaa....aveam lapte ca deh copilul ma sugea toata noaptea. [bang][bang]


Elena si bb Denisa (26 oct 2004)
Deny..si altii




ma intereseaza si pe mine acest subiect ... pastilele.

Medicul meu de familie mi-a spus ca trebuie sa iau jumatate de pastiluta la 12 ore, in total 2 pastile, deci in 48 ore laptele dispare.

In practica cum este? In cele 48 ore copilul poate sa suga sau este daunator? Laptele chiar dispare complet?

Multumiri anticipate!

#33
Ele

Ele

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.214 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 23:21

quote:
Originally posted by dana7mi
quote:
Originally posted by EleIn legatura cu sanii cred ca ma tii minte ca eu am rezolvat-o cu pastile ca am crezut ca dau ortul popii de durere. Am incercat si comprese reci si sani legati stransi si varza...dijabaaaa....aveam lapte ca deh copilul ma sugea toata noaptea. [bang][bang]Elena si bb Denisa (26 oct 2004)Deny..si altii
ma intereseaza si pe mine acest subiect ... pastilele. Medicul meu de familie mi-a spus ca trebuie sa iau jumatate de pastiluta la 12 ore, in total 2 pastile, deci in 48 ore laptele dispare.In practica cum este? In cele 48 ore copilul poate sa suga sau este daunator? Laptele chiar dispare complet?Multumiri anticipate!
Buna!Ce mult a trecut de cand am intarcat-o pe Denisa...vreo 2 ani. Deci eu am luat Dostinex exact cum spui tu, juma de pastila la 12h. Laptele nu a disparut pe loc dar durerea da (in cateva ore ). Sanii au mai ras nodulati o perioada dar cu timpul s-au retras. Acuma am "2 sosete" [bang][bang]. Iar cand m-am apucat de pastile nu am mai alaptat deloc deloc. Pt mine au fost adevarata minune ca mi-a trecut toata durerea (nu puteam tine copila in brate de durere si frisoane, febra..toate la pachet le aveam_Pupici!Elena si bb Denisa (26 oct 2004)Deny..si altii

#34
dana7mi

dana7mi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 578 mesaje

Postat 07 septembrie 2007 - 01:46

Ele, iti multumesc! Cred ca saptamana viitoare le voi lua, acum am inceput si cu cresa (Ale are 13 luni) si directoarea de la cresa mi-a spus sa mai astept un pic, sa depasim mai intai faza cu introducerea la cresa. Daca nu iau pastilele, sa dispara laptele repede, nu cred ca reusim altfel; mereu este cu mana pe tzatza ... trage sau ridica hainele si pe deasupra se trezeste de multe ori si noaptea ....

#35
mamacangur

mamacangur

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 07 septembrie 2007 - 11:04

Nu stiu daca a raspuns cineva cu intrebarea: de ce sa intarci? Oboseala o inteleg, si noi avem o fetita de 1.5 luni care suge ...destul de des noaptea[:D] pt. calmarea durerilor de la dinti, dar nici nu ma gandesc sa o intarc. De ce sa renuntam la o relatie asa frumoasa, sanatoasa, fireasca si avantajoasa? Si de ce s-o chinui daca nu e pregatita? Uite ceva de citit http://www.babycentr...dbreastfeeding/ http://www.kellymom....f-benefits.html Spor la citit! http://www.sign2sign...=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:) mamica fericita!

#36
camelia_daniela

camelia_daniela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 07 septembrie 2007 - 11:26

Salutare !
Fetelor pentru intarcat "natural" va recomand cu toata inima tinctura de salvie!!!
Este foarte buna pentru scaderea lactatiei!!! Eu am intarcat-o pe Daria la 1 an si 2 luni foarte usor folosind aceasta tinctura - am scazut cate o masa pe zi la interval de 2-3 zile si am reusit in cca. 3 saptamani sa o intarc! Cred ca m-a ajutat si ea, fiind intr-un fel pregatita sa "renunte" la tzitzi!

Bafta va doresc si sanatate.



Cami mami & Daria (02.01.2006)[hop]
Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit


#37
dana7mi

dana7mi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 578 mesaje

Postat 09 septembrie 2007 - 14:20

quote:
Originally posted by mamacangur
Nu stiu daca a raspuns cineva cu intrebarea: de ce sa intarci? Oboseala o inteleg, si noi avem o fetita de 1.5 luni care suge ...destul de des noaptea[:D] pt. calmarea durerilor de la dinti, dar nici nu ma gandesc sa o intarc. De ce sa renuntam la o relatie asa frumoasa, sanatoasa, fireasca si avantajoasa? Si de ce s-o chinui daca nu e pregatita? Uite ceva de citit http://www.babycentr...dbreastfeeding/ http://www.kellymom....f-benefits.html Spor la citit! http://www.sign2sign...=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:) mamica fericita!
iti dau dreptate, il ador cand suge la san ... indiferent cat de obosita as fi ... noaptea ca noaptea ... se trezeste foarte des si face totul singur ... ca pana la urma ajunde in pat la mine, se autoserveste, da la o parte pijamaua si suge. Faza este ca si ziua face acelasi lucru ... incepe cu tragerea hainelor in jos, daca vede ca nu reuseste, trece la ridicarea bluzelor ... dupa care trage de sutien si tot ajunge el ....


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -