Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ajutor - Remedii pt metastaze


293 raspunsuri la acest subiect

#41
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 12:34

Merci frumos Thessa pt sfaturi. Ea a mai consumat acel suc de morcov, telina si sfecla rosie. In rest isi face suc de fructe proaspete, ia miere cu propolis, bea apa plata si nu mai manaca carne prea mult, doar peste, pui f putin si vita. Porc deloc. Sper sa ii mai scada tumoarea de pe ficat, asa cum s-a intamplat pana acum. [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

#42
camy062004

camy062004

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 19:46

Crinuta am trecut sa te salut[hia] ce faci tu?ce face mama ta,cum se mai simte?[flo] camy

#43
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 20:24

Buna camy! Uite ce sa fac, incerc sa nu ma mai gandesc atat de mult la boala ei si cateodata parca uit ca e bolnava sau am senzatia ca nu e chiar atat de grav. Dar este.... Maine pleaca din nou la buc pt a 5 a cura de cito, nu stiu ce se va intampla dupa cea de-a 6a. Mi-e groaza sa ma gandesc! Poate va mai scadea tumora daca s-a micsorat dupa 3 sedinte, poate dupa alte trei mai scade macar un pic. In rest se simte binisor mai putin dupa ce face cito. Spune-mi te rog cum te mai simti tu, daca esti mai linistita. merci tare mult pt ca te gandesti la mine! [flo] [pup] [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

#44
camy062004

camy062004

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 22:30

[pup]intradevar timpul le rezolva pe toate asa se spune ,si asa este,pana acum o sap. asjunsesem sa nu ma mai suport nici eu am ajuns la un pshiatru care ma ajutat pot sa spun de atunci imi este mai bine nu in totalitate dar lupt cu mine durere a fost si inca mai este incerc sa-mi ocup timpul tot mai mult sa nu ma pot gandi la ce-a fost.la inceput a fost mai greu pt.ca nu realizam acum este si mai greu ca am inceput sa realizez ca el totusi nu mai este,o sa depasesc momentul asta ,cand?nu stiu dar...am sa pot pt.ca toti care sa-u dus nu sa-u mai intors ,nu sa intors nimeni sa ne spuna ce si cum.in final ma bucur sa aud ca mama ta este mai bine sant oamenii care sa-u vindecat de ce na-r fii si cazul mamei tale si cu siguranta este.ii doresc din suflet mamei tale sa se faca bine asta as fi dorit si pt.tata dar nu a fost sa fie in cazul lui.iar ti-e multi [pup][pup] si am sa-ti mai scriu.[flo] camy

#45
cami_alex

cami_alex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 13 iunie 2006 - 20:35

Un alt preparat natural folosit in tratamentul cancerului este : Iscador. Puteti citi despre el aici : http://www.togoreanu.ro/ref1.htm Sanatate la toata lumea! Alex (in 11.11.2003) si Verena (26.01.2006)

#46
cami_alex

cami_alex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 13 iunie 2006 - 20:38

Am uitat sa specific ca nu stiu daca se gaseste si in Romania. In Germania in farmacie costa 45 de Eur cutia cu 7 fiole (se poate face comanda si pe net si e ceva mai ieftin). Se administreaza subcutanat o fiola la 3 zile. Sanatate la toata lumea! Alex (in 11.11.2003) si Verena (26.01.2006)

#47
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 12:46

cami_alex ce ne mai spui despre socrul tau? A trecut aproape 1 luna de cand ia tratamentul, nu? Spune-ne te rog cam cum se manifesta dupa ce ia medicamentul desi e cam devreme. Despre Togoreanu si iscador am tot citit si cum acset medic este din orasul meu am tot zis sa merg sa vb cu el dar astept sa termine mama sedintele de cito si sa aiba niste analize finale. Am auzit ca efectul ar fi mai mult placebo la acest iscador sau isorel. Parerile sunt ca de obicei impartite. Astept vesti. Poti sa imi scrii si pe PM acum merge. [pup] [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

#48
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 14:25

Draga Crinutz, am citit cu sufletul la gura ieri toate postarile voastre, din pacate si la noi in familie avem un caz nefericit... este tatal meu, in varsta de 85 de ani, internat la spital (in Germania) cu metastaze la ficat. Parintii mei si sora mea sant stabiliti acolo. In octombrie anul trecut i s-a extirpat un rinichi cu tumoare si s-a refacut destul de repede dupa operatie. Acum vreo 2 luni au observat medicii ca ceva nu e OK, a inceput sa i se umfle abdomenul (apa) si de vreo cateva zile e la spital.[:(] Ne este tare tre greu si te inteleg foarte bine. De cate ori suna sora sau mama mi-e si frica sa raspund. medicii nu au dat inca vreo parere, deocamdata vor sa-i scoata o piatra de pe rinichi... la el este si varsta si e foarte slabit.. dar lucid si constient de tot ce se intampla, cred ca este groaznic pentru el. Si eu sant genul de om care ma consum foarte mult si pur si simplu ma transpun in situatia lui. Nici nu stiu daca mai avem vreo speranta, indiferent ce tratament am incerca. Ingrid si Cristi 3 ani si 3 luni

#49
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 14:47

ingridnen pot sa te inteleg perfect. daca ai citit postarile nostre ai vazut ca sperante exista si trebuie sa credem in ele. Stiu ca cami_alex e tot prin germania si gasise un medicament asa ca poate mai vb si cu ea. In rest sunt mai multe tratamente neconventionale pe care le puteti incerca. Spui ca s-a refacut repede dupa operatie, asta e un lucru bun; inseamna ca organismul e puternic. Va face cito pt ficat? ca mama face si sa stii ca a si scazut tumoarea dupa 3 sedinte. In rest mai e celebrul med al lui Istrate despre care o sa gasesti amanunte aici pe forum. Dieta trebuie sa fie iarasi sanatoasa cu mult suc din fructe si legume proaspete. Mai ales cel din morcov, telina si sfecla rosie. Fara carne sau doar cu peste, pui putin la gratar, nu grasimi si prajit, apa plata. Mama mai ia si miere cu propolis, laptisor de matca, polen. Astea sunt extrem de bune pt ficat in general. Multa sanatate tatalui tau si putere voua sa ii transmiteti o stare psihica buna pt ca e important. Cand mai ai vesti sau vrei sa te descrci intra aici si te ajutam cu drag. [pup] [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

#50
ceraseluta

ceraseluta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 18 iunie 2006 - 16:07

Buna ziua la toata lumea.Incerc sa vin si eu in ajutor si sa aduc putina lumina in noianul asta de confuzie.Sunt 6 luni de cand tatalui meu de nici 60 de ani i s-a "prezis" un sfarsit sumbru( 2 luni ,de catre Seful clinici de hepatologie ,Fundeni)Stiu foarte bine ce simtiti fiecare dintre voi.Eu chiar incepusem o povestioara prin februarie,si daca aveti timp si o gasiti prin insemnarile mele ,va invit la lectura,doar pentru a va asigura ca nu sunteti singure in toata suferinta asta enorma,si fara cuvinte de cele mai multe ori.Tata este diagnosticat in 25 decembrie cu tomora hepatica ( 2/3 din ficat)generata de virusul hepatic C,plus metastaze in hilul hepatic.3 luni am facut munca de cercetare pe internet,alegeri foarte grele de facut vis-a-vis de atatea preparate.In final ne-am oprit la aloe vera ( a facut cura din ianuarie pana aprilie).Din 15 ianuarie ia produsul NICOLIT.Fiindca tumora era inoperabila,i s-au dat de facut doar citostatice.saptamana trecuta a terminat a sasea sedinta de cito.In spital cei cu probleme oncologice sufereau foarte tare de pe urma"otravurilor",tata era in regula de fiecare data,nu a vomat niciodata,parul si dintii sunt vigurosi,din ianuarie pana in aprilie s-a ingrasat 3-4 kg.Acum greutatea este stationara,cu putine variatii dupa ce termina cura de cito( cam 3 pana la 5 zile) mananca mai putin din lipsa poftei de mancare.apoi incepe din nou sa manance ca un "lupisor".Nu stiu daca este din cauza citostaticeleor,daca este din cauza gelului sau din cauza nicolitului.Cert este ca tata e inca viu,depasit cu 4 luni pana acum prognosticul,are pofta de mancare,nu-l doare nimic,(saracu ,defapt nu a suferit niciodata)e in perfecta forma,merge la serviciu importiva insistentelor noastre de a nu o face,e activ,si nici acum nu intelege de ce trebuie sa ia medicatie si sa faca perfuzii.Nu mai intrasem de mult pe forum...am avut o perioada grea ( innbunisem practic la gandul ca-l voi pierde).Azi m-a sunat mama ca se termina doza de nicolit.Am intrat pe net plictisita si parca mai mult sa ma conving pe mine ca acest medicament e "ultra-super-magic" si...am intrat pe google sa vad ce noutati legate de acest medicament au mai aparut.Asa am dat peste acest post.Promit sa revin cu amanunte....multa sanatate si...CURAJ cela(31)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -