Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ajutor - Remedii pt metastaze


293 raspunsuri la acest subiect

#31
cami_alex

cami_alex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 18:31

Crinutz, socrul meu a inceput sa ia de astazi preparatul Celulact al domnului Istrate. Pt 2 luni tratamentul costa 5.000.000 de lei vechi. Modul de administrare e diferit. In primele 10 zile ia de 4 ori cate o capsula pe zi pt acomodarea organismului, iar apoi se ajunge aprox. la 20 de capsule pe zi. Tot de astazi incepe sa manance iaurt format cu ajutorul unei ciuperci care se tine in lapte. Nu am gasit pe net informatii clare despre efectul pe care il are asupra organismului, insa noi ne legam acum de toate tratamentele miraculoase de care auzim. Am mai gasit aici in Germania un preparat natural pt vindecarea cancerului : EM-X, 500 de ml costa 80 de Eur. Modul de administrare e diferit in functie de boala respectiva si de cat de avansata e boala. Am citit tabele cu pacienti vindecati si erau unii care au luat cate 240 ml pe zi.....asta inseamana ca se ajunge la un cost de 1200 Eur pe luna. Socrul meu e intr-o stare foarte grava. A inceput tratamentul cu citostatice si cu Celulact. Incepe si cu ciuperca respectiva. O sa-i ducem si EM-X, ne rugam la Dumnezeu si speram sa nu se adevereasca ce au spus medicii. Am dat mai sus pretul preparatelor respective in ideea ca poate intereseaza pe cineva. Multa sanatate! Alex (in 11.11.2003) si Verena (26.01.2006)

#32
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 20:41

Cami_alex deci tratamentul se poate lua chiar daca urmeaza si tratam cu cito? Foarte bine ca ai dat costurile si nu cred ca deranjeaza pe cineva (sper). Crezi ca acest Em-x se gaseste si pe la noi? sau ceva info pe net? Mai astept vesti de la tine daca poti, despre cum evolueaza. camy062004 imi pare rau de tatal tau, imi dau seama ce simti in legatura cu asta. Insa eu nu pot decat sa sper pana in ultima clipa si speranta mi-e legata doar de Dzeu. Numai El hotaraste ce se va intampla si Il rog in fiecare clipa sa ne ajute. Ma tot gandesc ca poate va fi ea cea salvata dintre multele persoane care incearca lucrul asta si nu reusesc. De-asta caut intr-una si sper ca vom gasi medicamentul miraculos, desi uneori ma trezesc la realitate si imi dau seama ca oamenii de fapt mor pe capete din cauza cancerului si ca daca ar exista ceva ce vindeca ar scadea si mortalitatea. Si totusi, speranta moare ultima. Azi face o noua serie de cito si o noua ecografie la ficat. Sper sa se fi imbunatatit macar un pic starea ei. desi aparent se simte bine, doar cateva zile dupa cito se simte rau. De cate ori suna telefonul si vad numele surorii mele care e cu ea la tratam mi se face frica, incepe sa imi bata inima ffff tare si ma gandesc cu groaza ce mai pot afla. Este infiorator!!! Si ce e mai rau e ca am o capacitate destul de mare de a ma transpune in locul ei. Ceea ce simt nu pot descrie in cuvinte! Simt niste lucruri care iti iau toata puterea de a mai vrea sa traiesti. Nu stiu cum sa explic toate trairile. scuze ca v-am plictisit cu povestile mele dar uneori simt nevoia de a ma exteioriza si scriind aici ma ajuta tare mult. multumesc! [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

#33
camy062004

camy062004

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 21:41

Crinutza stiu perfect ce simti,acelasi lucru am facut si eu am tot cautat in disperare un medicament care la-r putea ajuta pe tata,sincer iti spun din inima din suflet ca nu am crezut nici o secunda ca sfarsitul tatalui meu era atat de aproape,sant multe lucruri care imi reprosez,faptul ca nu am fost mai aproape de el ,faptul ca nu am putut sa-l ajut mai mult sant atat de multe regrete incat nici nu am cuvinte sa ma exprim,simtem la fel ca si tine sa vb. cu fetele de pe dc,cuvintele lor de sustinere sa stii ca ma-u ajutat enorm,si acum simt accelasi lucru sa vb.cu voi despre tatal meu,durerea este atat de mare chiar si acum,pot sa-ti spun ca nu mi-a revenit, greu este foarte greu sa pierzi fiinta atat de draga nu am sa-l uit niciodata niciodata nu am sa-l uit cum as putea,cel care mi-a dat viata cel care ma crescut cel care ma invatat atat de multe cel care ma iubit atat de mult.daca as putea da timpul inapoi offfffffff Doamne poate as stii ce sa fac totul sa intamplat prea repede.eu am sa-ti dau un sfat fii alaturi de ea cat de mult poti tu, fa-o sa se simta bine iubita si in siguranta vb. cu ea orice si deschis referitor la viata ta si la ceea ce-ti doresti tu.parinti nostri sant singuri care ne iubesc cu adevarat nimeni nici macar soti sau (sotiile) nostri nu-i pot inlocui, iubirea de sot este una iar iubirea de parinte e cu totul alta,crede-ma ca abia acum inteleg atat de multe lucrui pe care pana acum o luna jumatate nu le intelegeam sau nu credeam ca viata e asa cum e.ma marcat atat de mult pierderea tatalui meu incat nu pot sa-mi revin deloc am slabit ingrozitor nimic nu mai sta pe mine sant distrusa atat fizic cat si pshic sant cu moralul la pamant de suferinta si durere abia acum imi dau seama ce a insemnat tata pt. mine,nimeni niciodata nu are cum sa-l inlocuiasca. m(scuze ca va-m plictisit cu cu povestile ele dar uneori simt nevoia de a ma exteoriza si scriind aici ma ajuta tare mult)sincer pe mine nu mai plicti deloc chiar am sa-ti urmaresc mesajele tale si sper ca in final totul sa fie bine,ma rog [ruga]pt. mama ta sa se insanatoseasca si sa mearga mai departe. camy

#34
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 23:27

Multumesc pt ca gasesc in voi niste prietene care chiar ma ajuta. Mi-au dat lacrimile cand am citit acest ultim mesaj. Asa cum am spus imi pot da seama ce simti. Cred ca e ingrozitor si totusi trebuie sa treci peste asta pt ca viata ta trebuie sa mearga mai departe alatuti de ai tai si intotdeauna cu amintirea tatalui tau alaturi. Nu ne-ai spus ce face mama ta. Sper ca dansa e bine si va puteti ajuta reciproc sa treceti peste durere si sa ramana doar amintirea unui om pe care l-ati iubit. Ma voi ruga si eu pt tine sa iti gasesti linistea si puterea de a trai mai departe fara acesta imensa durere. Cred ca timpul le va vindeca pe toate, este prea devreme sa nu doara inca. Si acum o veste destul de buna: tocmai am aflat ca in urma celor 3 sedinte de chimioterapie si poate si al tratamentului cu miere si propolis, tumora de pe ficat s-a micsorat de la 6,2 cm la 4 cm. nu e foare mult dar e imbucurator. Poate dupa cele 6 sedinte va mai scadea. Asta e semn ca organismul reactioneaza bine la tratament. Ma rog in continuare la Dzeu sa o salveze. Si poate chiar ma asculta, daca nu pe mine macar pe sotul meu care e preot si care face rugaciuni mai speciale pt ea. Va sarut pe toate si va multumesc pt incurajarile voastre. [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

#35
camy062004

camy062004

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 26 mai 2006 - 00:25

am uitat sa spun ca parintii mei sant divortati de cand avem eu 2 ani ,tata ne-a crescut pe mine si fratele meu asa cum a stiut el mai bine ,ii multumesc din suflet pt.ceea ce sant,acum vei intelege mai bine de ce la-m iubit atat de mult pt mine a fost si mama si tata,un luptator pt copiii lui,dar totusi invins de viata.[:(] camy

#36
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 27 mai 2006 - 22:25

Acum imi dau seama de ce sti asa de ravasita si trista. Te inteleg perfect si nu stiu ce sfat as putea sa iti dau. Cuvintele sunt de prisos. Si totusi trebuie sa mergi mai departe. Cum? habar n-am. Cei dragi care ti-au ramas ar putea fi solutia si timpul. Spun toate astea acum dar cand voi trece prin asa ceva nu stiu daca voi mai crede tot ce spun acum. Iti doresc curaj si forta sa treci peste toate. [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

#37
camy062004

camy062004

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 28 mai 2006 - 00:43

Crinutz [flo][pup] camy

#38
thessa

thessa
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 01:13

Buna Seara Crinutz - nu te descuraja,asa cum ai spus-speranta moare ultima spun asta pt ca si eu am trecut prin toate fazele astea cu mama mea-a fost acum 2 ani, dar un an eu nu am stiut pe ce lume traiesc,totul se invartea in jurul mamei mele .A avut cancer ovarian ,la fel nu am mai primit nici 3 luni de viata am fost si la Cluj,apoi am tratat-o la timisoara.Acum Doamne -Ajuta se bucura de nepotzica ei -a facut cito 6 apoi s-a operat apoi iar 6 cito.nu va mai fi niciodata complet sanatoasa dar e in viata,desi nu locuieste in acelasi oras cu mine o sun in fiecare zi sa verific ce a mancat si ce a facut.efectele secundare de dupa cito le stii deja si va fi si mai rau pana ajunge la nr 6,am dat si eu tel la naturisti dar am renuntat am aflat ca cel mai bun mod de a se trata e mancarea,fara b12,multe vitamine si minerale de la farmacie sucuri din fructe si legume proaspete(mi s-a spus ca nici un dr din tara nu o va opera,si totusi la final a fost operata cu bine).As vrea sa-ti spun ca trebuie sa fii puternica iar mama ta sa stea bine cu psihicul,eventual sa nu stie toate amanuntele,e important sa-si doreasca sa traiasca mama mea era ca si un bebelus facea ce-i spuneam si manca obligat ceeace-i dadeam, se simtea ffff rau si chiar am schimbat-o pt ca nu se mai controla dar nu se lasa.gratare,mult peste ,smochine,alune.... mancare ff sanatoasa,nu multa dar corpul trebuie sa aiba puterea de a lupta.multa sanatate mamei tale si multa putere va doresc.voi mai veni pe aici sa te incurajez. Dana si bebe Paula

#39
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 17:17

Multumesc pt gandurile bune! Thessa imi dau seama prin ce treci si tu si imi pare rau ca trebuie sa trecem prin asta. Dar aste e, din pacate nu putem schimba nimik. La mama e mai nasol ca nu se poate opera si trebuie sa asteptam sa vedem ce se intampla dupa cele 6 cure. A facut 4 si mai are 2. De mancat manaca destul de putin si fara carne. Decat putin pui, eventual de casa, si in general peste la gratar. Fructele le mai face suc, le mai manaca si asa. De stiu cam stie ce are dar are grija dr de la spital sa ii spuna ca a venit tarziu la tratament, ca faptul ca tumoraea a scazut nu e chiar asa o bucurie, etc. Se sperie la gandul ca va trebui sa faca tratm pt oase toata viata si mereu zice ca ce face ea daca e asa! In general ea este f puternica, are psihicul f bun dar nu stiu pana cand o mai putea si ea. Daca mai stii ceva remedii zi-mi si mie te rog. Toate informatiile si sfaturile sunt f bune. Multumesc inca odata ( si tie Cami) si multa sanatate! [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

#40
thessa

thessa
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 iunie 2006 - 01:11

Buna Seara, Crinut-- mult suc de sfecla rosie,ceapa si usturoi,nuca,fasole boabe,ulei de masline in salata sau mancare, bitter suedez,apa plata. va doresc multa sanatate ,curaj si incredere,nu e usor dar trebuie sa treceti cu bine si peste asta,nu e usor,noi stim dar TREBUIE sa lupte cu boala.sper ca am putut sa te ajut. Dana si bebe Paula


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -