Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ajutor - Remedii pt metastaze


293 raspunsuri la acest subiect

#21
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 23 martie 2006 - 12:10

Buna nadyana, multumesc pt intrebare. o sa iti raspund aici pt ca eu am o problema cu PM nu pot da. Daca vrei sa vb pe mail da-mi tu un mail (am vazut ca merge) si apoi pot si eu sa iti trimit. Mama a facut cito si pt oase si pt ficat si a avut niste reactii f violente. Mai mult de o sapt i-a fost tare rau, nu a putut manca, a slabit, e ametita. In urma tratam i-au aparut in gura si pe tot traiectul pe unde circula mancarea, un fel de afte, umflaturi care o impiedicau sa manance drept pt care nu a manacat zile in sir mai nimik. I s-a umfalt si gura, etc. La istrate nu am ajuns inca dar s-ar putea sa ajungem. Eu aflasem de alti medici, tot aici, Niculescu si med Nicolit dar se pare ca acest med creste f mult transaminazele. Am auzit mai multe pers spunand lucrul asta. Ne-a fost teama sa incercam mai ales ca ea are probl cu ficatul. De-asta suntem un pic in dubiu si cu istrate sa nu aiba si alte efecte secundare medicam. Acum o sa primim de la un domn dn alba iulia un tratam naturist cu propolis si o dieta specifica. Se numeste Eugen giurgiu, parca. E cunoscut de prin formula as. Daca si tu mai stii ceva pareri, opinii de la persoane care au incercat ceva alternativ te rog sa imi spui. Asta ne ajuta sa ne formam o opinie mai concreta. multumesc inca o data si aspet vesti de la tine. sanatate multa si tie si familiei tale! te sarut [pup]pa pa [biz]Crinutz codita de maimutz

#22
loneanbianca

loneanbianca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 08 aprilie 2006 - 17:54

Tratementele homeopate dau rezultate!

Poze

"Traim intr-o era in care pizza ajunge la noi acasa mai repede decat
politia." Jeff Marder.


#23
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 08 aprilie 2006 - 20:26

loneanbianca ne poti detalia te rog. Suntem f multi in situatia disperata de a avea pe cineva bolnav de cancer. Daca ne poti da mai multe amanunte, de cazuri concrete de reusita ar fi minunat. Avem nevoie de incurajare si de speranta ca exista remedii. multumesc! [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

#24
cami_alex

cami_alex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 19 mai 2006 - 19:18

Crinutz, ati fost la domnul Istrate? pisi_ella, cum se simte mama cumnatei tale? Socrul a fost diagnosticat cu cancer la stomac si metastaze la ficat. Medicii au spus ca mai are aprox. 6 luni de trait. Am sunat la domnul Istrate, saptamana viitoare o sa mearga cineva sa duca rezultatele analizelor facute si diagnosticul pus. O sa inceapa si socrul tratamentul cu Celulact. Din cate am inteles domnul Istrate spune ca efectul medicamentului Celulact e mai bun daca nu se face concomitent cu citostatice. pisi_ella mama cumnatei tale a facut citostatice in timp ce a luat Celulact? Crinutz tu ce noutati mai ai? 25+ si Alex ( nascut in 11.11.2003 )

#25
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 21 mai 2006 - 15:02

Buna Cami, Acum am reusit sa intru pe forum si am vazut mesajul tau. Sa sti ca mamam nu a fost inca la Istrate pt ca am consuderat ca e mai bine sa faca si tratamentul dat de medici adica cito. Este deja la a 4 a sedinta, insa se simte rau dupa ce le face. E cam nasol ca nu poate manca o perioada, vomita, e ametita dar isi revine. N-am putut sa renuntam la acest trtament, ne-a fost teama sa nu facem allegerea gresita. Insa dupa ce va termina cu cito si daca nu se vede nici un rezultat probabil ca vom incerca si celulact H, ca pana la urma nu mai avem nimik de piredut. Ea a gasit un fel de medicam naturist pe baza de propolis si miere, polen, laptisor de matca la un nene din alba iulia Eugen Giuirgiu. E cunoscut de prin Formula as. El zice ca e un trtam bun mai ales pt ficat si se stie ca polenul si mierea sunt hepatoprotectoare naturale. Asa ca ea ia f multe produse de-astea si ultimele analize de la ficat au iesit mai bine. Si Da, nu se face concomitent cu cito. Cam astea ar fi noutatile. Daca mergi la Dl Istrate te rog sa ne mai spui si noua cam cum e el ca om, cam ce contine acest med si cat costa. Nici nu stii in ce sa mai ai incredere. Tot de aici am aflat de doctorii Niculescu, cei cu Nicolitul tot pt cancer. Ideea e ca mai multe persoane au confirmat faptul ca e un med bun insa cica creste transamonazele, or acest lucru este periculos in cazul unui cancer de ficat. Pisi ella pe unde esti? Mai ai ceva vesti despre mama cumnatei tale, despre cum se mai simte, daca mai ia tratament? Cami, iti doresc sa ai succes cu acest medicament si sa dea Dzeu sa dea rezultate. Si sa stii ca rugaciunea ajuta mult. Daca crezi in asa ceva te sfatuiesc sa citesti acatistul Sf Pantelimon, vindecatoor de boli sau al Maicii Domnului. Astept vesti de la voi toate si sper sa fie bune. Pa pa [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

#26
cami_alex

cami_alex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 21 mai 2006 - 16:06

Crinutz, saptamana viitoare pe 24 mai merge cumnata mea cu anlaizele socrului meu la domnul Istrate. Sper sa obtina preparatul Celulact si sa inceapa socrul meu sa-l ia cat m-ai repede. O sa-ti scriu dupa ce se intoarce cumnata mea amanunte despre pretul preparatului, modul de administrare si despre ce mai spune domnul Istrate. Sotul cand a vorbit cu el la telefon i-a spus ca medicii i-au mai dat 6 luni de trait socrului. Domnul Istrate dupa ce a intrebat daca mai poate sa manance tatal sotului (si poate sa manance) a spus ca o sa traiasca mai mult. Si noi speram. De rugat ne rugam si noi foarte mult si suntem convinsi ca si rugaciunea ajuta. Sanatate la toata lumea! Alex (in 11.11.2003) si Verena (26.01.2006)

#27
pisi_ella

pisi_ella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 02:56

Pai nu am vesti bune...mama viitoarei mele cumnate a murit acum o luna jumate [:(] Nu am cerut amanunte...Oricum, totul a evoluat rapid, se pare. Cumnata mea a plecat in Polonia, la cumnatu'meu (care lucreaza acolo), maica-sa era bine...si, dupa nici o luna...maica-sa era rau. Nu stiu amanunte...mi-a fost asa, nu stiu cum, sa cer amanunte. Oricum, nu ne-am mai vazut de mult. Nu am vorbit decat la telefon ...asa ca..va dati seama. Promit ca, de indata ce aflu amanunte (poate de la soacra-mea, care stie mai multe decat mine)...va comunic! Imi pare rau ca a trebuit sa va dau vestea asta [:(]... Multa, multa sanatate! [pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] Matei Povestea nasterii lui Matei ;) http://www.desprecop...?TOPIC_ID=58237 Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.

#28
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 13:16

Pisi_elle imi pare rau pt mama cumnatei tale si intr-adevar o astfel de veste te pune pe ganduri. Daca se intampla si mamei la fel, se simte ok dupa care gata! Mi-e tare frica de ce se poate intampla si desi e bolnava de atata timp inca nu pot sa ma obisnuiesc cu gandul ca intr-o zi inevitabilul se va intampla. Cateodata ma mai gandesc la asta si incerc sa ma conving ca la un moment dat tot se va intampla fie ca e bolnava fie ca nu si ca trebuie sa trec peste asta. Dar nu cred ca voi reusi sa ma obisnuiesc vreodata fara ea. Ideea e ca n-am apucat sa fac multe lucruri pe care mi-as dori sa le vada. N-am inca un copil de care sa se bucure si as fi putut sa il am de mult dar comoditatea sau alte lucruri ne-au impiedicat sa facem unul. Acum nu stiu daca va mai apuca sa il vada nascundu-se sau crescand. Ce sa mai vorbim! Sunt moarta de frica. Astept de la voi vesti mai bune. va sarut [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

#29
pisi_ella

pisi_ella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 03:55

A propos de copilas...Ca sa vezi ce coincidenta stranie...Cumnata mea e insarcinata in 3 luni...de fapt asta a si ajutat-o sa depaseasca momentul mortii mamei ei...Din pacate...nu a apucat sa-i comunice mamei ei ca este gravida...pentru ca nici ea nu aflase inca...Abia la cateva zile dupa moartea mamei a aflat...Oricum, ea spera ca mama ei STIE. [:(] Multa sanatate mamei tale! Imi pare rau ca te-am speriat...dar sa nu generalizam. Asta a fost doar un caz. Sa dea Dumnezeu ca mama ta sa fie bine!
quote:
Originally posted by Crinutz
Pisi_elle imi pare rau pt mama cumnatei tale si intr-adevar o astfel de veste te pune pe ganduri. Daca se intampla si mamei la fel, se simte ok dupa care gata! Mi-e tare frica de ce se poate intampla si desi e bolnava de atata timp inca nu pot sa ma obisnuiesc cu gandul ca intr-o zi inevitabilul se va intampla. Cateodata ma mai gandesc la asta si incerc sa ma conving ca la un moment dat tot se va intampla fie ca e bolnava fie ca nu si ca trebuie sa trec peste asta. Dar nu cred ca voi reusi sa ma obisnuiesc vreodata fara ea. Ideea e ca n-am apucat sa fac multe lucruri pe care mi-as dori sa le vada. N-am inca un copil de care sa se bucure si as fi putut sa il am de mult dar comoditatea sau alte lucruri ne-au impiedicat sa facem unul. Acum nu stiu daca va mai apuca sa il vada nascundu-se sau crescand. Ce sa mai vorbim! Sunt moarta de frica. Astept de la voi vesti mai bune. va sarut [biz] Crinutz codita de maimutz "What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)
[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] Matei Povestea nasterii lui Matei ;) http://www.desprecop...?TOPIC_ID=58237 Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.

#30
camy062004

camy062004

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 18:01

Crinutz am si eu un raspuns pt.tine,tu stii ca eu am mai scris la alt mesaj postat de tine refertitor la mama ta cu diagnosticul dansei.sincerrrrrr nu vreau sa te descurajez dar cu un asemenea diagnostic foarte multe nu se pot rezolva,am sa te rog sa citesti la discutii generale,este un mesaj postat de mine cam acelasi diagnostic a avut si tatal meu metastaze la plamanii,am crezut si am sperat din suflet ca se va face bine ,la fel ca si tine cautam ajutor in stanga si-n dreapta darrrrr in final nu sa mai putut face nimic[q][q][q][q][q][q] si acum plang de durere si suferinta nu am crezut sincer si nici acum nu cred ca tatal meu azi nu mai este.daca mama ta are zile de la dumnezeu cu siguranta se va face bine dar asta numai dumnezeu stie,eu iti doresc sa fii tare, puternica pt. ce va urma ,te rog sa nu ma intelegi gresit si te rog sa intri la discutii generale sa citesti ceea ce eu am scris cand inca tatal meu traia.mult succes iti doresc ti-e si mamei tale sanatate este tot ce pot sa-ti spun.[pup] camy


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -