Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 11 voturi

DC... altfel ( grup de suport pentru parinti) 2


323 raspunsuri la acest subiect

#301
zetapompilia

zetapompilia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 30 noiembrie 2007 - 22:24


Asociatia “Noi Orizonturi” Calarasi
Asociatia Agora Bucuresti
telefon 0726386074
telefon /fax : 0242/313870

e-mail:
noiorizonturi2006cl@yahoo.com
e-mail bcc@asociatiaagora.ro
site: www.noiorizonturi.cabanova.ro
punct de lucru Calarasi


Fundatia Bethany House
telefon /fax : 0242/318343, mobil 0746056268
e-mail: dantodana@aol.com





Comunicat de presa


Pentru a marca “Ziua persoanei cu handicap”, Asociatia “Noi Orizonturi” Calarasi, Asociatia “Agora” Bucuresti, punct de lucru Calarasi si Fundatia “Bethany House” Calarasi, organizeaza in data de 03 decembrie 2007, ora 10.00 o expozitie cu vanzare, cu lucrari realizate de copiii si tinerii beneficiari ai serviciilor sociale oferite de cele 3 organizatii.
Acest eveniment va avea loc la sediul Asociatiei Agora din Bd. 1 Mai, bloc Parc, Parter, Calarasi.
Va multumim !








zeta

#302
zetapompilia

zetapompilia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 08 decembrie 2007 - 14:06

Cum a fost privita actiunea din 3 decembrie intr-un ziar calarasean:
http://www.evenimentul.net/pdf/p04.pdf

zeta

#303
OirinaE

OirinaE

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 12 decembrie 2007 - 20:06

Draga Carmen,

Nu am intrat de destul de multa vreme pe forum. Iti multumesc din suflet pentru sfatul pe care mi l-ai dat, sa o caut pe dna dr. Racos Elisabeta. Din pacate un drum la Targu Mures, pentru noi, acum, este ceva doar de domeniul imaginatiei. Iar Mihai, multumesc Lui Dumnezeu, este intr-o stare buna, stabila. DOAMNE AJUTA sa o tina tot asa!
Azi am intrat (pe forum) fortata de imprejurari triste pentru un baiat de 18 ani care maine va fi operat pe cord numai daca se vor gasi inca cel putin doua suflete caritabile cu grupa de sange B III, Rh negativ...
Am intrat si aici, "de dor"... Dar e ATAT DE DUREROS! Noi totusi n-am fost loviti atat de greu. MULTUMIM LUI DUMNEZEU! Sacul nostru este totusi mai usor, si Dumnezeu ne ajuta, simtitm asta in fiecare clipa...
Am citit cu lacrimi in ochi povestea Cosminei. Intr-adevar mi se raneste inima cu fiecare poveste a inca unui inger sosit aici pentru a suferi... pentru a ne deschide noua OCHII. Ochii sufletului, ochii inimii!...
Ma bucur din suflet ca aveti un parinte duhovnic si ca aveti multa credinta. Se vede. Asta e calea. SINGURA CALE! Toate au un sens. Doar ca noi suntem orbi si surzi... avem usile si geamurile sufletelor inchise sub zeci de zavoare....
De fapt nu am vrut decat sa te incurajez si sa-mi exprim admiratia pentru intelepciunea si puterea cu care duci "sacul" care este de fapt crucea vietii.
Nu stiu cat de mult te ajuta sa stii, dar sunt cu sufletul aproape si voi incerca sa ma rog pentru voi. Nimic nu e in zadar. Nici macar un suflet in plus care se roaga pentru voi.
DUMNEZEU SA VA INTAREASCA IN CONTINUARE SI SA VA DEA SI CLIPE DE PACE SI BUCURIE.
Doamne ajuta!

#304
mami_alex

mami_alex
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 30 decembrie 2007 - 22:07

Buna seara, sunt mama unui copil pe nume Alex,CARE ARE UN AN SI 4 LUNI SI care sufera de o boala rara numita OSTEOPETROZA, as vrea sa stiu daca printre voi sau cunostintele voastre mai sunt parinti in situatia mea pt. a impartii cu ei suferinta mea,sau poate ma pot ajuta cu un sfat pt. ca eu pe unde am fost (CLUJ,TIMISOARA,...)NU MI S-AU DAT MARI SPERANTE....

ASTEPT UN RASPUNS DE LA VOI...

PANA ATUNCI VA DORESC UN AN NOU FERICIT SI MAI ALES CU MULTA SANATATE!


MAMI_ALEX



#305
diuna

diuna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.160 mesaje

Postat 01 ianuarie 2008 - 00:39

Va doresc tuturor un an plin, un an in care sa fiti la fel de puternici ca pana azi! Puterea, curajul si dragostea sa ne fie fara hotar.

#306
gabi.b

gabi.b

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 04 ianuarie 2008 - 23:13

[grup]Va sarut , de la Oradea , nu stiu inca exact daca aici trebuie sa ma prezint[ups].Daca am gresit va rog sa ma indrumati.Multumesc.Sunt Gabi , am o fetita minunata de 12 ani care are autism .M-am hotarat cu greu sa ma inregistrez aici dar pana la urma iata ca am facut-o si recunosc ca ,,trag cu ochiul,, de ceva timp la ce discutati aici si nu ma pot abtine, asa ca am sa mai intervin cu informatii sau intrebari . Fetita mea este la o scoala speciala din Oradea si as dori sa discut cu parinti care au copilasi mai marisori asa ca Andreea .Recunosc , de la inceput va spun ca ,,activez,, pe un alt forum al parintilor cu copii autisti , unde mi-am gasit multi prieteni si am primit multe sfaturi . Va pupicesc si va doresc un an mai bun ca 2007 !!!!!!!

#307
Witchie

Witchie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 04 ianuarie 2008 - 23:35

Gabi,

Faptul ca activezi si pe alt forum nu inseamna decat ca daca vei afla ceva interesant acolo vei posta link si aici si daca noi venim cu vreo informatie noua pentru cei de dincolo, tu le-o vei impartasi si lor.

Bine ai venit pe desprecopii.com.



Anda, mama Irinei

domnisoara Irina

Imperfectul simplu



#308
gabi.b

gabi.b

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 05 ianuarie 2008 - 13:16

Atata timp cat informatia circula...e bine pentru copiii nostrii..multumescsi pupici

#309
kittygreeneyed

kittygreeneyed

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 12:22

Buna! Am doi baietei, dintre care cel mare (6 ani) a fost diagnosticat cu ADHD. Banuiam eu mai demult, dar de-abia acum am fost la psiholog. In plus, sunt convinsa ca si sotul este tot cu aceasi problema, doar ca nu pot sa-l fac sa mearga la un control...[:D]

Am vazut ca putin se discuta pe forum despre acesti copii cu ADHD si ma gandeam ca poate mai gasesc aici pe cineva in situatie asemanatoare.



Kitty, mamica de Adi si Robi [box]

Pozne de pitici

#310
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 20 februarie 2008 - 13:46

kitty, deschide un subiect pe acesta tema si cu siguranta au sa vina mai multi parinti. Eu am vazut o emisiune la TV zilele aste adespre acesta problema. Ar fi bine daca ati fi mai multe mamici, ati fi unite si ati discuta despre acesta aparenta "boala". Scuze, nu stiu cum sa o denumesc.

Vrei, deschid eu un subiect si tu intri acolo si poate au curaj si alte mamae sa recunosca si sa discute pe acest subiect.



Succes si mult noroc.









Paula & Paul (03.01.2006) & Alexandra (13.12.2003)




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -