Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Despre croitorie-sfaturi si idei (cap 2)


298 raspunsuri la acest subiect

#291
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 09 septembrie 2007 - 22:58

[cool][bis][olala]Moamaaa Dana, ce misto... Rochitele de fete sunt superbe... Si poza aia cu 2 fete, 2 baieti toate costumele sunt mai mult decat extra reusite. Fetele sa-ti traiasca si ele; au o mamica foarte talentata.
Eu vreau o masina buna, computerizata eventual. Ma uit la ceva de la 10 bulioane in sus. La Privileg se cam opresc la vreo 8-9mil, parca. Oricum sper sa o iau din afara ca la noi sunt preturi mai mari clar. Poate Ungaria sau Germania dar in cateva luni oricum. Pana atunci prospectez piata.
Fetele, eu caut un aparat de montat capse si unul de montat ocheti(inelele metalice de la corsete sau de la pantofi, pe unde se baga siretul).
Daca stiti de unde pot lua va rog dati un semn. In Sam expo nu aveau si altfel pe unde pot sa caut?
Mor cand vad cate se gasesc in afara si aici... Nici ace rotunjite pt materiale elastice nu sunt[neand].

Am trimis mesajul de mai sus dimineata dar vad ca nu l-a trimis, noroc ca-l salvasem.
Alina, imi pare rau ca ai patit-o cu tzepe de genul asta. Dar nu iti platea cand primea coletul? Aiurea rau... Oricum, sublima geanta de cadou, ca de obicei. Pai modelul ala de Brother nici nu se gaseste la noi[bang] si daca ar fi cred ca ar costa peste mia de coco... Sa-mi spui si mie ce model ti-ai lua tu de la Pfaff, cand ai timp. Eu m-am uitat pe site la noi dar nu e nimic deosebit, daca as putea sa comand din Germania sa nu platesc vama ar fi ceva.
Va pup, de maine-poimaine raman singura acasa dar cu super job pe cap dar sigur o sa am timp de Tica-Tica cum ii spune sotza-miu cusutului.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

#292
tonsis

tonsis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 10 septembrie 2007 - 12:04

alina,
mersi de mesaj.....
eu fac si chestii din piele si am niste scule pt capse si ocheti si am si o punga mare de capse aduse din germania dar nu am apucat sa le folosesc...am un prieten cu care colaborez care imi lucreaza chestii din piele si el mi-a dat niste surse de unde imi iau catarame si alte accesorii...tu unde stai?poate mergem impreuna .
eu am masini second hand luate din germania si sunt foarte multumita de ele, am si din aia de fier mai rezistenta pt materiale groase si pentru lucru mai indelungat , am si mai finuta de plastic
vianne,
parca tot alina esti si tu?
foarte frumoase lucrurile facute de tine,ce as vrea si eu sa am cu cine colabora sa fac tot felul de chestii...ca am casa plina de accesorii,de materiale, de masini de cusut..
iar chestia cu nepaltitul....mie mi se intampla des....dar deja oamenii care mi-au tras o data teapa,...le-am intors spatele si nu mai colaborez cu ei...si eu am de strans o gramada de bani de la tipe carora nici nu le pasa cat am muncit sau cat efort fac sa imi cresc singura fetele si sa le asigur tot ce au nevoie...sunt tipe pline de bani, care nu inteleg si nu apreciaza munca si faptul ca tu faci un efort si le dai produsul la timp.
spor la treaba fetele!
dana

#293
midasnu

midasnu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 511 mesaje

Postat 10 septembrie 2007 - 12:56

Buna fetele, harnicutele, foarte frumoase creatiile voastre, eu nu am mai avut timp de nimic, ajung tarziu acasa si ne chinuim si noi sa mai aranjam din lucruri... si cu analize, doctori, putin rau se duce timpul asta. Nu am reusit saptamana trecuta sa-mi scurtez o pereche de blugi, poate reusesc sapt asta.
Va pupic pe toate, sa aveti spor!


PS trebuie deschis alt capitol, cine se incumeta?

Elena

#294
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 10 septembrie 2007 - 14:44

Incerc eu sa deschid alt capitol. Sa vad ce si cum.
Elena, hai mai, tot n-ati terminat cu casa? Ai grija sa nu faci efort mare mai ales in primele 3 luni. Si eu am muncit ca nebuna cand eram cu bb la purtator si n-am avut probleme dar depinde de la persoana la persoana.
Dana, si pe mine ma super tenteaza lucratul cu piele. E visul meu, dar nu am bani de o masina speciala pt piele. Am incercat cu a mea sa trag o piele ecologica si merge doar ca, coase foarte mic si ma tem ca o sa se sfasie, in timp. Tinem legatura.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

#295
tonsis

tonsis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 10 septembrie 2007 - 16:02

alina,
tot eu
eu am si piele foarte multa si nu are cine sa ma ajute.nu vrei sa imi faci o vizita intr-o zi sa vezi ce am mai facut? poate o punem de o colabolare.tu esti in concediul de crestere copil?
elena...
ai grija de tine..mai si odihneste-te...ca dupa ce o sa nasti...nu o sa mai ai timp de odihna...
va pup pe toate!


#296
Vianne

Vianne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 10 septembrie 2007 - 18:07

Dana, fooooaaaarte faine costumele[il] Foarte multa munca! Esti adevarata[:D]
Alina, ma intrebai ce masina as vrea eu de la pfaff[:D] Eu as fi luat o masina de brodat care are si cateva cusaturi decorative. Ideea era ca puteam infrumuseta foarte repede un material simplu iar valoarea ii crestea fooooarte mult. Dar cea pe care o voiam eu, adica asta http://www.pfaffusa.com/4928_4929.html era cam 2.300$. Crede-ma, am vazut o demonstratie cam de 1 ora si m-am indragostit iremediabil. Plus ca o poti conecta la calculator si poti descarca in masina ta orice model vrei tu. E incredibil cate poti sa faci cu ea. Si parca coase si piele. Intra pe pfaff.com, selecteaza usa si vezi. Sau daca stii germana poti selecta Germany.
Dar daca nu te intereseaza broderia si mai ales daca nu vrei sa vinzi nici macar in viitor, poti alege alta. Ei nu pun preturile pe site, face parte din politica lor din cate stiu, dar cred ca gasesti una pe la 400 care sa fie mai mult decat perfecta pt tine. Nu stiu cum sunt cei de la reprezentanta pfaff in ro dar merita incercat sa mergi acolo.
Elena, ai grija de tine si nu incerca sa faci ce nu poti.
Va pup!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.web.../alinavillanova

#297
Guguluff

Guguluff

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 10 septembrie 2007 - 18:38

Am reusit sa deschid capitol nou cu chiu cu vai.

Am sa raspund acolo Alina.

Link catre capitolul urmator: Cap.3



ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

#298
totonica2001

totonica2001

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 12:30

Buna, ma ajuta si pe mine cineva? Nu stiu cum se pune rejansa la pantaloni


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -