Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Topul restaurantelor din Bucuresti (2)


232 raspunsuri la acest subiect

#1
ralucah

ralucah

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 14 decembrie 2005 - 20:09

Prima parte
quote:
Initial creeata de desprecopii
Interesant si util pentru comunitatea Desprecopii.com este un top al restaurantelor bucurestene.Cele mai bune si cele mai proaste.Cu argumentari, cazuri, referiri la preturi, meniouri si delicatetea chelnerilor.[flo][dc]
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Hmmm..lasa-ma sa ghicesc ce firma.....ba nu-i greu sa ghicesc deloc...cumva aia la care lucrezi si tu? Just Kidding [:D][:D]Pai atunci nu mai scrie "cu toata responsabilitatea", ca nu e cazul...scrie si tu...adevarul ca e mai corect sa stii....decat sa umbli asa cu fofarlica pe la geamuri [:D][:D]
quote:
Originally posted by Andreea_k
Eu va recomand cu toata increderea ( si responsabilitatea ) toate saloanele hotelului Parc.Au ei o firma cu care lucreaza pe partea de d ecorare a salii si e totul suberb.Preturile , nu sunt f mici dar nici enorm de mari.Din cate imi amintesc eu , in jur de 55 euro , parca , oricum e pt persoane pretentioase.Cine vrea , imi poate trimite un mesaj si ii dau nr de tel al celei care se ocupa de nunti .


#2
loreleiy

loreleiy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 decembrie 2005 - 00:17

[hia] Eu sunt noua pe aici si observ ca se discuta lucruri foarte interesante; voi fi si eu miresica in 2006, si am gasit de curand un restaurant care, la prima vedere, pare foarte ok. Este vorba de Casa M, aflat in zona Satului Francez. Sunt pe cale sa semnez cu ei contractul, dar sunt curioasa daca stie cineva ceva despre aceasta locatie.[?] [:X][:X]

#3
ancasilv

ancasilv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 262 mesaje

Postat 15 decembrie 2005 - 13:35

hallo, va citesc de ceva vreme dar nu am vazut nici un comentariu despre rest Capitol. Stie cineva ceva de el?Astept cu nerabdare un raspuns....merci

#4
niccostea

niccostea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 204 mesaje

Postat 15 decembrie 2005 - 22:38

Bun gasit! Va citesc de ceva vreme, dar mai rar am cum si de ce sa-mi dau cu parerea. Acum, insa, am nevoie de recomandarile voastre, caci eu si cu "iubitzelu" meu am hotarat sa facem nunta toamna viitoare. Asa ca avem nevoie de un restaurant: 150 de locuri, stil in genul "Continental", "Casa Oamenilor de Stiinta", insa neaparat o singura sala, scaune care sa n-aiba nevoie de huse (am un pitic pe creier impotriva huselor si baloanelor), iesire la verdeata/lac cat mai mare si meniu cat mai mic (daca ma gandesc la invitati, cred ca nu vor putea acoperi mai mult de 40 de euro cu tot cu bauturi, tort, fructe, etc.). Stie cineva ceva? Multam fain si scuze de "imixtiune"... Optimistul e mai aproape de Adevar.

#5
moko

moko

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 208 mesaje

Postat 17 decembrie 2005 - 12:37

ma alaturi si eu viitoarelor miresici/mamici, punand o intrebare: a organizat careva vreo petrecere/nunta/botez la restaurantul Calise (de la podul Cotroceni)? Ca eu am apucat sa platesc acolo avansul si pe zi ce trece am mai multe temeri ca nu as fi facut o alegere prea stralucita... please, help!!!! cu fiecare zi mai aproape de bebe al meu!!!

#6
pisu_miau

pisu_miau
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 17 decembrie 2005 - 18:15

quote:
Originally posted by moko
ma alaturi si eu viitoarelor miresici/mamici, punand o intrebare: a organizat careva vreo petrecere/nunta/botez la restaurantul Calise (de la podul Cotroceni)? Ca eu am apucat sa platesc acolo avansul si pe zi ce trece am mai multe temeri ca nu as fi facut o alegere prea stralucita... please, help!!!! cu fiecare zi mai aproape de bebe al meu!!!
Nu te duce acolo, e nasol!! Si Blanca 000 a avut o experienta naspa pe acolo si eu la fel. Mancare si proasta si putina, si 2 nunti simultan! Pisu_Miau http://photos.yahoo.com/cocopishika

#7
ralucah

ralucah

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 17 decembrie 2005 - 18:55

Din cate stiu parca Krelia face acolo nunta (uita-te la mirese 2006 pe lista cine ar mai fi la Calise), poate te ajuta ea mai mult.
quote:
Originally posted by moko
ma alaturi si eu viitoarelor miresici/mamici, punand o intrebare: a organizat careva vreo petrecere/nunta/botez la restaurantul Calise (de la podul Cotroceni)? Ca eu am apucat sa platesc acolo avansul si pe zi ce trece am mai multe temeri ca nu as fi facut o alegere prea stralucita... please, help!!!! cu fiecare zi mai aproape de bebe al meu!!!
Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am! www.happy-family.ro

#8
Rallu

Rallu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.067 mesaje

Postat 17 decembrie 2005 - 19:12

quote:
Originally posted by ralucah
Din cate stiu parca Krelia face acolo nunta (uita-te la mirese 2006 pe lista cine ar mai fi la Calise), poate te ajuta ea mai mult.
Krelia face nunta la Calipso (pe langa Agronomie) nu la Calise (prin Cotroceni)17 iunie 2006Diverse pentru nunta"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

#9
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 17 decembrie 2005 - 19:21

quote:
Originally posted by ralucah
Din cate stiu parca Krelia face acolo nunta (uita-te la mirese 2006 pe lista cine ar mai fi la Calise), poate te ajuta ea mai mult.
Cuscra...cuscraaaa......esti indragostita [amoras].....Io fac la Calipso, breeee..[:D]...la viermishor....[:I][:)][pup]Continuati cu TOPUL!!!!
Mai stii cum te strigam pe-atunci/Icoana cu picioare lungi...Veneai pe rau sau rau erai/Curgeai in mine pana-n rai...
Krelia...viitoare printzesita26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"


#10
ralucah

ralucah

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 18 decembrie 2005 - 01:48

Pe langa faptul ca sunt blonda...mai sunt si batrana..asa ca iertareeee....da incepe tot cu "Ca" nu?? Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am! www.happy-family.ro


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -