Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

M-am hotarat......adoptie(40)


294 raspunsuri la acest subiect

#21
aissa

aissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 27 octombrie 2006 - 18:39

Iti urez succes si un drum cat mai scurt de la aspirante la mamici dar nu stiu ce analiza e aia. Sper sa te poata lamuri cineva, chiar nu imi trece prin cap ce ar insemna.



Cristina si ghighiloi [foto]

#22
Alexa Ioana

Alexa Ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.335 mesaje

Postat 27 octombrie 2006 - 19:01

am cautat scurt pe google si mi'a aparut "LSM = laborator sanatate mintala". intr'adevar, trebuie si aviz de la psihiatru. asa ca s'ar putea sa fie vorba despre asta...
oricum, succes si multa rabdare !

[copil] alexa si mami

#23
Elcy

Elcy
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 27 octombrie 2006 - 19:40

Va urez o seara placuta tuturor.Am tot citit subiectele si azi m-am hotarit sa ma inregistrez pentru a coresponda cu voi.
Sunt necasatorita si-mi doresc mult o fetita.Cochetez cu ideea adoptiei, dar nu am facut pasul.Stau cu parintii si deocamdata lupt cu ei.A mai fost cineva in situatia asta?

#24
irina_g

irina_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 666 mesaje

Postat 28 octombrie 2006 - 19:31

Draga Mormelvio (o sa spun scurt Vio), eu m-am reatestat de putin timp si stiu ca trebuie 3 stampile de la 3 medici: medicul psihiatru, interne si medicul de familie sau directorul de spital.
Eu m-am dus la o policlinica care avea si psihiatru si interne si am rezolvat tot.
Nu stiu cum o fi in saru Mare. Inca ceva: la noi a cerut separat analiza HIV care a trebuit anexata la dosar. Din ce am mai vorbit cu fete, la alte sectoare nu a fost necesara. Deci, cate DPC-uri, atatea obiceiuri.
Bafta sa iei atestatul pina la Craciun si bafta sa devii mamica cu norma intreaga CAT MAI REPEDE.


Irina si [copil]Mihai

#25
irina_g

irina_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 666 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 09:50

David, desi au trecut 2 zile de la ziua ta, iti spun acum [s], sa ai parte de noroc, sa fii sanatos si sa te bucuri alaturi de parintii tai.

Oanamagda , sa iti traiasca ingerasul. Sper ca v-ati distrat super de ziua lui.



Irina si [copil]Mihai

#26
patri

patri

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 18:31

Noi cand am depus actele pt atestat a trebuit sa mergem separat de analize, la un laborator de sanatate mintala, o cladire separata de policlinica unde era musai sa facem restu. La reatestare nu ne-a mai cerut asa ceva!
Vine iarna , fetelor, la noi bate vantu si e frig! ma tot gandesc ca se apropie anu de cand o am pe Patricia, ce mare schimbare a facut ea in viata noastra! Este o scumpa si nu-i tace gurita, acum avem tema de legat sireturile, asa ca toata ziua sta concentrata si innoada sireturi-mai mult le scoate din papuci decat le leaga! Asta da preocupare de fata mare!
La multi ani sarbatoritilor! cu intarziere dar nu e niciodata prea tarziu! [cheers]
Pupici la toate !


Dora,o mamica fericita
http://pg.photos.yah...ctn,del:s,0:f,1

#27
Andreea_k

Andreea_k

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 249 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 18:37

Fetelor , imi cer scuze ca am disparut dar de saptamana viitoare intru din nou "in club".Am avut muuuuuuuulta traba iar acasa n-an net.
Azi a trebuit s intru pt ca :AVEM CERTIFICAT DE NASTERE. ( scuza ca am scris cu litere mari dar sunt asa de fericita....)E drept ca nu il am inca cu prenumele schimbat dar asta se rezolva cu ceva umblatura pe la diverse institutii.

Diseara ma duc la un mic chef si o sa ma imbat( de fericire ).

Fug sa-mi iau fata de a gradi , va pup si intru sapt viitoare sa va povestesc despre cum m-a intrebat Maria daca a crescut in burta mea si multe , multe alte intrebari si raspunsuri.


#28
aissa

aissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 19:40

Felicitari Andreea!

La multi ani David!

Si la cat mai multe vesti bune!

Pupici tuturor!



Cristina si ghighiloi [foto]

#29
Rozi

Rozi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 21:04

Iertare ca am fost si sunt foarte ocupata si nu am mai intrat pe-aici, vreau sa transmit felicitari:

- Danielei, pentru frumoasa DIANA - LA MULTI ANI! si sa nu uiti niciodata ce-a zis o data mamica ta: ca ea simte ca n-ar mai putea iubi nici un alt copil asa cum te iubeste pe tine!

-OaneiMagda, pentru DAVID al ei - LA MULTI ANI! cu sanatate, ai noroc de o mamica cu suflet mare! (multumesc inca o data, Oana, pt ca ai incercat s ama ajuti atunci, cand cautam bb, deseori ma gandesc ca undeva exista un pusti blond, gasit in porumb, care ar fi putut fi al meu [:)])

- Andreei, pentru obtinerea certificatul de nastere al fetitei - GATA! E A VOASTRA! BUCURATI-VA!! (am scris cu litere mari si rosii special pt voi!)

#30
mormelvio

mormelvio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 21:56

Salutare tuturor. Am rezolvat cu toate analizele medicale. Primesc rezultatul joi, asa ca probabil vineri voi putea depune dosarul.
De fapt dosarul l-am depus azi deja, dar incomplet. Imi mai lipseau rezultatele la analizele medicale si cazierele. Deci vineri o sa pot completa dosarul si va fi perfect OK.
Acum nu-mi ramane decat sa astept.
Va pup pe toate.
Miha

poze
http://community.web.../user/mormelvio


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -