Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

All about Constanta (81)


298 raspunsuri la acest subiect

#41
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 21:52

http://family.websho...GN?start=36poze cu noi...David in piscina...David la tenis (stie sa tina racheta ff bine...pb e coordonarea[:D]_si la gradi...plaja...

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David Imagini...fotografii

#42
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 23 octombrie 2006 - 00:30

sinzi, [pup] Peter Pan, ca tare bine ii sade!



azi am postat o gramada....[:I]

n-am reusit sa intram la d-na dr. era full la urgenta in seara asta, de copii febrili si urlatori..... n-am mai vazut asa ceva pana acum!

vom incerca sa mergem maine dis-de-dimineata (vladis, noi mergem de un an la dr badescu- e f draguta!). pana una alta, continuam cu penicilina G K, de 400mii U.I., la 8 ore. pt ca inca vad puroi pe amigdale, ma intreb daca nu cumva trebuia sa facem injectiile la 6 ore? are idee cineva? n-am crezut ca o sa patim chiar asa....

cred ca o sa ma perpelesc toata noaptea.....[|)]

intepatul...[ups]



[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

#43
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 23 octombrie 2006 - 02:02

Abia acum am observat ca ultimul mesaj de la capitolul anterior, a fost postat de Crixia (probabil ca nu observase noul capitol):

quote:
Originally posted by CRIXIA

N-am mai intrat de cateva zile, am ramas in urma cu cititul!

Caty, sa traiasca cavalerul! LA MULTI ANI DINU!
July, cu intarziere iti spun LA MULTI ANI PARASCHIVA! LA MULTI ANI TEO! Asa e? Sper sa nu ma insel!
Babyyy, cu placere! Ai gasit raspunsul la prb documentelor? Dar hainute de bb ai gasit?
Mamacita, pupicutzi multi lui Alexutzu accidentatu’! Te inteleg prin ce ai trecut! Eu imi amintesc palpitatiile unei cazaturi asemanatoare pe niste trepte(la vale) concretizate ca la voi, cu o julitura la buza. Sanatate multa! Si noi stam la volan, nu doar baieteii, si la fel, cu greu coboram. Norocul, locuim in zona spitalului si se aud sirene de ambulante, iar fetei ii spunem ca este politia! Ce mincinosi suntem!
Mav, piticotul e pus pe sentimentalisme rau de tot! Si noua ne spune ca ne iubeste, dar mai ales seara ne zice: mi-a fost dor de tine, si tu erai departe!
Referitor la gat, ai putea sa incerci un spray cu antibiotic pentru gat, gen Hexoral sau Bioparox!
Tatiana, frumoasa printesa, am vazut pozele! Parca s-a mai ingrasat top-modelul tau!
Rox , vazut pozici! Se pare ca s-a relaxat un pic mami?! Ce putin in poze asa pare!
Sa traiasca dolofana lui Kati! Stefania, sa fii sanatoasa, sa papi sis a dormi!
Aoleu Sanzi, noroc cu tine c-ai trimis un val de aer cald, ca altfel ne congelam! Azi a fost un pic mai bine! LA voi?

Ce e cu antigripalul? Se face obilgatoriu la gradi? M-a intrebat sip e mine ieri dimineata medical de la cresa! Chiar nu stiu ce sa fac! PArca as continua cu osciloc. N-am facut niciodata antigripalul, nimeni din familie! Pareri!

Alexia la cresa, nu mai plange, doarme, mananca “felu’doi” cum zice ea si vrea sa mearga zilnic! Prima faza de raceala a trecut cu muci si tuse, fara febra! Sa vedem in continuare!
Bye dragelor!




Cristina, saru-mana ca mi-ai amintit, uitasem ca alta data am folosit spray Bioparox pt gat/nas, dar oricum, era destul de neplacut la gust. Acum ii pufai lui Sebi in gat Tantum Verde. E bunicel la gust si il accepta mai usor, desi/sau tocmai pt ca- ii amorteste gatul.[alcool]

O saptamana usoara va doresc![flo][floare3][flo2]

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

#44
nastasie

nastasie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 23 octombrie 2006 - 09:07

mav, noi am facut cefort de 250 mg la 12 ore pentru puroi.si a fost mai usor asa ca nu mergeam asa des la injectie(prin branula) doar dimineata si seara.si am facut 10 injectii.pe langa asta am facut si vreo 3 pentru voma(metroclopramid).si noi am fost la fel de rau.4 zile voma si nemancat nimic, cu zacut efectiv in pat.sanatate multa.asteptam vesti.

eu ma pregatesc sa-l duc acum pe razvan la cresa.am uitat sa va zic ca am scapat de suzeta noi odata cu puroiul in gat.nici daca vroiam nu reuseam.nu a mai vrut-o singur.

va pup pe toate.



albumul meu

adriana&[copil]razvan 01.11.2004



#45
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 23 octombrie 2006 - 10:59

Neatza!
Multumim pt sfaturi si pt urarile de sanatate![asia]
I-am pus branula: mai facem 3 zile de penicilina si (in plus) gentamicina, apoi iar la control.
Totusi, azi-noapte parca a dormit ceva mai bine. L-am pazit pana pe la 3 jumate... A avut perioade in care sforaia f tare (oare de ce??? ca polipii i-am scos si nici n-are muci), dar si perioade in care aproape nu-l auzeam cum respira.
Au fost f dragute asistentele de la Reanimare-Pediatrie, de la etajul 9. I-au pus branula f repede (daca a apucat sa planga 1 minut... spre surprinderea noastra).
Acum sta cuminte si se uita la Dumbo.[8)] Asa sper sa avem si noi o zi mai buna azi!!!


Adriana, felicitari ca ati scapat de suzi!!! Pacat ca a trebuit sa treceti prin boala pt asta, dar oricum, este o mare realizare!


[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

#46
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 23 octombrie 2006 - 21:52

Mav, sar'naaa si sanatate multa! Dupa ce am postat am vazut ca eram in urma... promit sa ma tin de card, macar cu cititul!

VACCIN: Noi nu vrem sa o vaccinam pe ALexia! MAi ales NU la cresa! DE abia s-a obisnuit si nu vrem sa stricam relatia prin intepatura!

Dady, mult succes!
Sanzi, ce baiat mare ai! Noi ochim baieti frumosi![;)]

#47
Guest__*

Guest__*
  • Guests

Postat 23 octombrie 2006 - 23:09

Buna fetelor.
Astazi am fost la Bucuresti, l-am dus pe Cosmin la aeroport. Urmeaza o noua perioada de singuratate. Nici nu stiu cum o sa-mi umplu timpul pana la 4 cand o iau pe gaza de la gradi.
Cristina, ai ochi foarte buni...gaza s-a mai implinit in ultimile doua luni. Ii merge tare bine si sper s-o tina tot asa. Sunt foarte multumita de evolutia ei.[cool]
Noi vom face vaccinul la cresa. Deja am inceput sa-i spunem gazei ca va face vaccin, adica o injectie in funduletz. I-am zis ca trebuie sa fie foarte viteaza si cand va intreba doamna educatoare cine vrea sa faca primul injectia ea sa zica ca Bia. Repetam rolul asta de cateva zile. Sper sa mearga si atunci. Sincera sa fiu imi este putin teama...pe de o parte sa nu aibe reactii adverse, pe de alta parte, asa cum zicea si Cristina sa nu i se faca frica de cresa. Dar mergem inainte si sper din tot sufletul ca decizia pe care am luat-o sa fie una buna. Este pentru prima oara cand ii fac vaccin.


http://community.web...m/user/TatianaS
http://community.web...user/Tatiana333

Tatiana si Bia, gaza

#48
nastasie

nastasie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 09:05

si noi ne vaccinam joi.ieri a fost ok la cresa dupa absenta mare.a dormit, papat.

mav, ma bucur ca i-ai pus branula.e mai usor.si noua tot o dna de la pediatrie ne-a pus branula.sanatate multa.



albumul meu

adriana&[copil]razvan 01.11.2004



#49
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 10:10

Si noi ne-am vaccinat dar la medicul de familie. A plans mai mult la inceput ca dupa aia a vazut ca nu l-a durut asa tare si s-a oprit si mai ales ca am facut si noi vaccinul mami si tati si l-am pus sa se uite la noi cand ni l-a facut sa vada ca nu plangem. Si cu vaccin si cu Luivac de-abia astept sa vad daca o sa mai indrazneasca sa-mi raceasca iarna asta![neand]



Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)



Ticker_Paul



Opinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your own





#50
Guest__*

Guest__*
  • Guests

Postat 24 octombrie 2006 - 10:49

Hahahaha...Oana ai fost mortala! Sa dea Domnul sa nu mai raciti!
Ce idee buna cu branula. Daca vom mai fi nevoiti sa-i facem injectii gazei vom apela si noi la ea. Mititica a inceput sa-si ia medicamentele pe gurita numai sa n-o mai intepam.
O zi cat mai calduroasa.

http://community.web...m/user/TatianaS
http://community.web...user/Tatiana333

Tatiana si Bia, gaza


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -