Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

All about Constanta (81)


298 raspunsuri la acest subiect

#31
Ontica Camelia

Ontica Camelia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.452 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 11:24

Buna!

Cam slaba activitatea in we [:D]. Ca sa ne umplem timpul aseara ne-am "distrat" putin la Carrefour. Mi-a placut aranjamentul, dar a fost ff greu sa gasim loc de parecare. Cand am plecat de acolo era concert mare in interior.

Concluzie: vazut, placut, dar imi vine peste mana, fiindca este destul de departe de noi (km 4/5).

Alex mai nou este "mama" iar eu sunt "topilu'", o cheama "Tamelia" iar pe "topil" il cheama "Aesanda-Elena" [bang] [:D].



Cum se mai simt bolnaviorii? Multa sanatate! [pup]



poze cu noi



[pup]



Camelia & Alexandra -Elena [zana] (27 feb 2004)



#32
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 12:19

Neatza!
Dragelor, multumim pt urari! Din pacate, tot nu suntem bine.... Nici nu vreau sa intru in amanunte... Oricum, ne vedem cu d-na dr mai pe seara....

Sebi "profita"[bang] ca este "b(oln)aaaav"....[alcool]
"Mami, eu de ce nu am tulea (curea)? Vau si eu tulea la pan-ta-lo-nii mei!!!!"
"Loli (sor-mea ii face injectiile), faci tati 'jectie cu joaca! Vau joace tati mine! "
"Dotoiia lupta cu mitobii mei din gat, ca Bambi....."
"Tatiii, arunca durerea mea la dunoi (gunoi)!!!!!!!!" (uneori il zice pe "r"[:)])
E musai sa mergem azi la Carrefour (si noua ne place), sa cumparam "joc cu Duby-Du" (Scooby-Doo).... ca am apucat sa i-l promitem, pt sa desi plange mult, mititelul sta nemiscat la injectii....[ups]


[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

#33
Ontica Camelia

Ontica Camelia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.452 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 12:25

[pup] pentru micul curajos. se pare ca stie sa va "joace". tare shmecheri mai sunt, cum stiu ei sa ne inmoaie inimile [il]. "distractie" placuta la carrefour.



ieri noi am fost f gospodine, daca nu ne credeti priviti aci. [:D]



poze cu noi



[pup]



Camelia & Alexandra -Elena [zana] (27 feb 2004)



#34
nastasie

nastasie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 13:01

mav, dar de ce nu ii pui branula lui Sebi ca sa nu-l mai intepi de fiecare data.eu una n-as rezista daca l-as intepa asa.cu branula domnesti.sanatate multa lui Sebi.



albumul meu

adriana&[copil]razvan 01.11.2004



#35
vladis

vladis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 806 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 14:54

saru'mana de aprecieri[flo][flo][flo]



fetelor, simt ca o iau razna...abia scapasem si de haraiala din gat, copilu'era bine, ca ieri si azi-noapte vlad mi-a facut febra, a vomat si nu mananca [bang] nu stiu ce sa mai zic, cred ca vremea asta calda ne-a adus o noua colectie de virusi pt ca data trecuta a fost un fel de guturai, fara temperatura, doar muci si tuse; il tin pe nurofen si paracetamol ca d-na dr. nu raspunde la tel si la urgenta n-as vrea sa ajung, macar pana maine.



vic, , te cred ca e f greu cu boala lui sebi si cu injectiile, chiar, de ce nu ii pui o branula ? e mortal cu replicile lui, va dorim sanatate multa-muulta!



camelia, e tare perseverenta la aspiratul scamelor mica gospodina, ai un ajutor de nadejde!



mamacita, super colectia de toamna, vrem sa vedem si restul...



sinzi, plaja la miami??? vrem si noi; ce bine e vara, nu tu raceli si alte nebunii.



abia astept sa se faca maine, sa duc copilu' la doctor.

va pup.







mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)



POZE

#36
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 15:37

stiu ca suna stupid, dar de data asta, dr nu ne-a zis nimic de branula... si ne-am zapacit, nu mai stim daca penicilina se face si intravenos[bang]
nu inteleg cum a facut puroi pe amigdale... acum o saptamana, erau doar putin inflamate si facuse si febra mare, e drept. apoi, stand in casa, pe tratament cu zinnat....[bang][bang][bang]
m-am prostit de tot![V]
bine ca este el curajos.... saracu', zice: "mami, nu fi suparata! pang pen'ca [:D]ca ma doare, d-aia pang....."
"vau joc Duby-Du, e fanta(s)tic jocu' asta!"
"mami, tati zice ca sunt zombi mic. ce e zombi mic?!"
[V] oricum mergem la spital, intra d-na dr de garda diseara si ne asteapta. daca este cazul sa continuam injectiile, probabil ca vom pune branula.......
ooooofffffffffffffffff............................


camelia, asa deci, "colacul este doar pt fete", nu!? [:)] ai mare ajutor!
vladis, ne dam intalnire la urgenta?[alcool]


[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

#37
vladis

vladis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 806 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 16:08

vic, sper sa nu ajung, dar spre stiinta ce dr este de garda si unde, pe sectie sau la urgenta?



mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)



POZE

#38
mamacita

mamacita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 18:21

Multumim pentru aprecieri,imediat ce gasesc putin timp pun si poze[ca eu am inceput treaba serios,adica asa cum ma pricep si eu,ma duc sa vad pacientele si sambata si duminica etc].oricum,nu uit.

Sanatate tuturor prichindeilor nostri!

Este cineva dintre voi care a decis sa vaccineze antigripal piticul?

Am vazut ca deja ma intrebati ce si cum.Desi americanii de ceva timp vaccineaza si copiii sanatosi,nu numai pe cei cu deficit imunitar,peste 6 luni,eu anul trecut nu l-am vaccinat,caci aveam un cerc foarte restrans de persoane"vizitatoare'si plimbari "telegrafice'fara contacte sociale[:D]

Acum, dupa multe oscilatii,dupa ce toti din jurul lui ne-am vaccinat,gandindu-ma ca,totusi,fata de iarna trecuta va fi mult mai mobil,deci mult mai expus,am decis sa-l"intep".Doamne ajuta!Au mai contribuit la decizia mea si zvonurile din lumea medicala care afirma ca,datorita vremii instabile,cu temperaturi extreme,va fi o epidemie groaznica sezonul asta;deja spitalele gem de copilasi bolnavi[q],nu mai vorbim de adulti care"behaie"in toate directiile[bang]

Azi am fost la restaurant,sa-l sarbatorim pe tatal meu,nascut pe 19,si Alexut s-a comportat admirabil.Desi papase,si inca bine[supa,peste cu lamaie,masline,paine si desert para],a mai servit si de la noi tortelini,pui,lipie...A fost numai un zambet si acum doarme ingeras.Ieri insa a fost oribil.S-a intors taica-sau din Germania,plin de jucarii,hainute,Pampers si produse de baie si ingrijirea pielii[:D].Alex s-a bucurat foarte mult,s-a jucat cu jucariile cele noi dar,cand sa-l punem in pat,a inceput o criza de isterie numita modern"tantrum"[:D]care a tinut 2,5 ore,de teama sa nu dispara taica-su.[bang]Nu voia nici in brate,nici in pat,pe de alta parte era mort de somn,nu va spun urlete,care ne-au facut pe amandoi sa ne simtim toata ziua calcati de tren.Gagiul in schimb,dupa ce s-a potolit[a dormit doar 1/2 ora,de bine ce-l obisnuisem 2,5 ore]a fost foaaarte binedispus si plin de energie.Seara a picat lat si 11 ore nu s-a clintit[:D],asa ca am mai recuperat si noi din stress.



Alexandru,soarele nostru

http://tickers.Ticke.../k/6333/age.png



#39
mamacita

mamacita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 18:27

Da,mav,se poate face si iv.Dragul de el,ce frumos vorbeste!Sanatate!Si voua,vladis!



Alexandru,soarele nostru

http://tickers.Ticke.../k/6333/age.png



#40
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 19:29

Bonjurica dragelor!



Sa fie intr-un ceas bun Kati! Sa-ti traiasca puiul mic, sa fiti sanatosi , iar tu sa te refaci cat mai repede!

Dana-superbi finutii tai, iar voi ati fost niste frumosi, of course! Sper saptamana asta sa-mi fac timp sa ne vedem...

Camelia, pup scumpica si virtual, tare dragalasa si finuta este....[ispita]

Sinzi-ne omori mama cu detaliile...auzi plaja...cand noi bagam caloriferele in priza si ne fac ochii ca sfarlezele pe contoare...

David poate sa tina racheta in manuta? Eu stiu ca-i destul de complicat pt noi adultii...Bravos...o sa faci un macho din el....Vezi ca noi ne-am inscris pe lista cu Bibica.....[pup][pup]

Alina, imi pare rau pentru Sebi...din experienta(si confirmat de fetele de pe sectia ORL) amigdalita numai cu penicilina pastile/injectabila se rezolva in timpul cel mai scurt. De regula cu Anduta schimbam 3-4 antibiotice si numai injectabil rezolvam.(penicilina in tandem cu gentamicina- era schema clasica) In ultimii ani am trecut direct pe injectabil daca ospenul(tot penicilina) nu-si facea efectul in 2 zile.

Vladis, sanatate multa puiutului bolnavior! Fa un efort si achizitioneaza ,,batista bebelusului,,-e minunata...si nu-i traumatizanta pentru copil ca alte pompite sau picaturi... Noi avem copii cam de aceeasi varsta....







O saptamana placuta si buna tuturor!



Poze ![foto]

Tania cu Anduta(14 sept'96)+ [iepu] Bibi (14 febr'04)





Ce nu poti controla...evita!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -