Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Urari de Craciun


27 raspunsuri la acest subiect

#11
Himmelsduft

Himmelsduft

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 14 decembrie 2005 - 22:58

Hallo!

Si de la mine ceva urari de Craciun.

1 / Stralucirea stelei de Craciun sa va lumineze inimile, iar in sufletele voastre sa se oglindeasca calda lumina a lumanariilor.


2 / Fie ca sarbatorile de iarna sa va aduca bucuria Craciunului prin speranta, spiritul Craciunului prin pace, emotia Craciunului prin dragoste.


3 / Un Craciun fericit si pentru anul care vine:
o primavara inflorita
o vara insorita
o toamna colorata
o iarna f distrata


Himmelsduft[biz]

calut


#12
dream

dream

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 15 decembrie 2005 - 00:02

Bucuria vine din lucruri marunte,
Linistea vine din suflet,
Intelepciunea din inimile noastre.
CRACIUN FERICIT si LA MULTI ANI!


steaua noastra

#13
Chaton

Chaton

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 15 decembrie 2005 - 10:39

In cuvinte ii caut si in intamplari nemaiauzite,insa anii trec fara cusur in ritm ,in cuget si simtiri,fara frica si fara prihana,fara imunitate,dar si incompatibili;se invesmanteaza frumos in bilanturi,in uitare,dar si in neuiatare,in doruri si elanuri,in urari de bine si de foarte bine.Obiceiuri romanesti savarsite sub semnul ordinii divine,un neincatat An Nou pentru o viata noua! La multi ani! http://www.babiesonl...babies/c/cosmin http://community.web...m/user/motancea

#14
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 15 decembrie 2005 - 11:41

quote:
Originally posted by tata lu Toma
Pentru mine, urarile astea care umbla singure prin semeseuri rivalizeaza cu textele alea siropoase de pe etichetele sticlelor de vin. Sa-mi fie cu iertare dar si unele si altele ma distreaza la fel de tare. Apreciez de o mie de ori mai tare un "La multi ani !" simplu dar spus cu toata sinceritatea. _________________________ Sunt moderator dar ma tratez
Nu zic ca nu ma bucur cand le primesc dar unele sunt atat de ridicole ca parca imi amintesc de caietele de amintiri de prin tinereturile mele . Iustina

#15
dda

dda
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 decembrie 2005 - 01:39

dragute foc unele urari!!! [:D]

#16
bemby

bemby
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 decembrie 2005 - 18:29

Iti trimit cateva urari. Nu-mi apartin, le-au scris altii,dar mi-au placut atat de mult,asa ca ti le trimit si tie:[grup] " In Sfanta noapte de Craciun, atunci cand va veti aduna cu totii in jurul mesei mari, imbelsugate, Bunul Iisus sa va strecoare in suflet caldura, iubirea si puterea de a trece peste tot ce este rau in lumea asta. Fie ca in putinele zile ce au mai ramas din an sa puteti umple cu bucurie sufletele semenilor vostri. " "Cel mai frumos cadou pe care l-as putea primi esti tu! Nu esti frumusetea unui trandafir, linistea unui amurg sau mirosul unui crin. Esti mai mult decat toate acestea. Esti tot ce-mi doresc. Te iubesc! " "Sa ne amintim ca fiecare atingere a unui fulg de nea nevinovat care cade si ni se topeste pe ploape ori pe frunte,ca fiecare atingere a gerului necrutator al iernii,ca fiecare 24 a lui decembrie si fiecare brad impodobit afara sau in case, ca fiecare declaratie ce vine din suflet ...nu-i nimic altceva decat Spiritul Craciunului, care trebuie sa ne inunde sufletele oriunde si cu oricine am fi! " " Ninge si cumpana anilor se va rostogoli magic in scurt timp, de la un an la altul, moment in care iti asterni visele pe capul de pod al sperantelor. Iti urez sa ai sarbatorile frumoase si luminoase, pline de caldura si implinire! "Fie ca un fulg de nea razlet si vesel sa bata-n usa casei tale si sa-ti aduca bucurii si lumina in seara sfanta de Craciun." " Poate va ninge de sarbatori, sa fie totul feeric, sa simt atmosfera de sarbatoare si iubire. Sarbatori fericite " " Craciunul e credinta, Craciunul e speranta, Craciunul e puterea de a darui si de a primi dragoste! Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!" " Acum cand gerul iernii ne ingheata trupurile, sa lasam Sarbatoarea Craciunului sa ne incalzeasca sufletele, sa lasam Raza Dumnezeiasaca sa ne lumineze gandurile, sa lasam mirosul bradului sa ne purifice simturile si sa ne transformam inimile in torte arzatoare ale bucuriei! " " Fie ca Minunatul Spirit al Sarbatorilor de iarna sa te insoteasca mereu, sa te protejeze, sa te vegheze si sa te lumineze. Craciun Fericit si un An Nou minunat, plin de Lumina si Iubire!" " Magia Craciunului si a Sarbatorilor de Iarna se aseaza incet, incet peste gandurile noastre si nu mai avem loc decat pentru Bucurie, Speranta si Iubire. Sa nu uitam ca Isus s-a nascut... oare si in inima ta? " "E vremea colindelor, vremea bucuriei, cand minunea Nasterii Mantuitorului cuprinde sufletele si le innobileaza. "La Multi Ani" Fie ca taina sfanta a Nasterii Domnului Isus Hristos sa va aduca bucuria si emotia Craciunului prin speranta unui viitor mai bun! "La Multi Ani" " Sa ai parte de tot ce iti doresti in noaptea de Craciun si fie ca raza sa te lumineze si sa te aduca aproape de mine. Sa nu uiti niciodata de mine si sa stii sa imparti fericirea cu cei din jur. SARBATORI FERICITE! "

#17
alinutza13

alinutza13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 19 decembrie 2005 - 20:49

Uitati cateva felicitari dragutze cu ocazia Craciunului si Anului Nou :


http://www.gfxworld....citari/card149/
http://www.gfxworld....icitari/card68/
http://felicitari.vr...4.gif&template=

http://felicitari.ro...acf2afb_2644658





Alinutza si
ingerasul Fabiana Alexia

Poze cu ingerasul scump


"Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!"-- Raymond Ruyer



#18
alexa

alexa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 20 decembrie 2005 - 11:14

Am primit o urare foarte frumoasa[bis]
Draga... Spiridusii mi-au dat o lista, cu toate lucrurile bune pe care le-ai facut anul acesta. Sa stii ca sunt de-a dreptul impresionat! Nu glumesc! Toti de la Polul Nord credem ca esti SUPER! Daca ma zaresti prin oras inainte de Craciun, fa-mi cu mana, pentru ca mi-ar placea sa te salut! Anul acesta am si un cadou foarte special pentru tine; nu spun ce! Craciun fericit! Cu drag, Mosu'
[pegeam] Lidia

#19
dianette

dianette

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 169 mesaje

Postat 20 decembrie 2005 - 16:29

quote:
Originally posted by alexa
Am primit o urare foarte frumoasa[bis]
Draga...Spiridusii mi-au dat o lista, cu toate lucrurile bune pe care le-ai facut anul acesta.Sa stii ca sunt de-a dreptul impresionat! Nu glumesc!Toti de la Polul Nord credem ca esti SUPER!Daca ma zaresti prin oras inainte de Craciun,fa-mi cu mana, pentru ca mi-ar placea sa te salut!Anul acesta am si un cadou foarte special pentru tine; nu spun ce!Craciun fericit!Cu drag,Mosu'
[pegeam]Lidia
[cool] mi-a placut tare ! La fel si aia cu munca (adica "toate astea fara munca" [8D])DIANE [foto]cununienunta (pe curand si altele)diverse chestii pentru nunta & cununieHoney-Moon AlbenaPhotoshop

#20
alexa

alexa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 23 decembrie 2005 - 10:06

Inca o urare draguta pentru prieteni:
Am vorbit cu Mos Craciun si ne-a spus ca anul viitor va fi un an extraordinar pentru tine pentru ca vei avea: Mai multe bucurii Mai putine regrete Mai multa iubire Mai putine necazuri Mai multe succese Mai putine esecuri Mai multi prieteni Cu asa vesti bune, suntem convinsi ca vei avea un Craciun cum nu a fost altul si un Nou An Fericit.
Lidia


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -