Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sexul bebelusului


29 raspunsuri la acest subiect

#21
Lady_Hawk

Lady_Hawk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 13 decembrie 2005 - 09:58

Hahahaha...ce m-ati amuzat fetelor!!!Si eu m-am mirat in privinta modului in care a fost "sexat" mostenitorul...dar de fapt cred ca au stiut de la inceput ca era fetita si n-au vrut sa-si strice firma printu` si printesa in fata regelui Juan Carlos [:D][:D][:D]...au mai prelungit agonia doar....[:-)))]


Io[gravi]22+ cu beba_mica

beba_mica a noastra...[copil]
http://tickers.Ticke...k/e50a/preg.png



#22
aileana

aileana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 13 decembrie 2005 - 17:07

Sa va spun ce am patit eu. La 21 saptamani am fost la eco 3D, unde s-a vazut CLAR!!! ca este baietel, respectiv poza frontala in pozitie 'ginecologica'. Dovada este in pozele pe care le puteti vedea in semnatura mea.

Medicului meu obstetrician (Prof.Dr. Nicolae Crisan, coordonatorul maternitatii Bucur) nu i-am spus ca am fost la 3D, intrucat el mi-a zis ca nu e nevoie si n-as fi vrut sa-l supar.

Sambata asta, 10.12 am fost la el, dupa ce data trecuta ma amenintase ca vom merge la 'ecograful ala mare' ca sa vada sexul copilului. Ecograful n-a facut 2 bani, pt ca prima oara mi-a zis ca e fata, iar dupa 5 minute i s-a parut ca e baiat. Concluzia finala a fost sa vin peste 2 saptamani cand o sa aiba mai mult timp ca sa stam mai mult[bang][bang][bang]. Uitasem sa va zic ca m-a durut al naibii de tare manevra lui cu ecograful pe burta mea, ziceai ca vrea sa-l bage inauntru[V].

Sincer, cred ca important este sa ai incredere in medic, sau sa vezi cu ochii tai si sa fii suficient de informata ca sa intelegi ce vezi.

Oricum, Lady_Hawk, daca la 22 sapt. s-a vazut sigur fata, atunci FATA E!!!!!

Pupici.

26+

Ileana [gravi] si [baietel][copil]
Most wanted baby

Pozele noastre

Life is like a box of chocolates...You never know what you're gonna get

#23
Lady_Hawk

Lady_Hawk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 14 decembrie 2005 - 13:54

aileana si eu cred ca la 22 si 4D e greu sa se fi inselat doctorita.
Flumoase tare pozicile lu` bebu_tau!Sa-ti traiasca!!![pup]

Io[gravi]22+ cu beba_mica[fetita]

beba_mica a noastra...[copil]
http://tickers.Ticke...k/e50a/preg.png



#24
anacorinuta

anacorinuta
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 mai 2007 - 23:41

La 22 sapt sunt sanse mai mici ca medicul sa se insele in ceea ce priveste sexul copilului,mai ales daca este si un bun ecografist, mie mi-a spus la 14 ce este si nu ma indoiesc de asta.Depinde acum ce simti si tu, insa depinde foarte mult si de ecograf cat este de performant.

#25
zeynat

zeynat

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 28 mai 2007 - 02:49

http://www.ob-ultras.../genderfaq.html Scrie niste chestii interesante despre diagnosticarea sexului bebelusului.

#26
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 28 mai 2007 - 03:05

ai a gresi e omeneste: daca baietelul sta intr-o pozitie naspa... sigur ca iese fata! s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#27
nikol31

nikol31

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 159 mesaje

Postat 29 mai 2007 - 20:06

dar ce sanse sunt ca la 22 de saptamani la un ecograf normal sa se greseasca sexul bebeului???? ca am inteles ca la 3d, 4d sunt cam slabe sansele, dar la unul normal? mie mi s-a spus fetita de cate ori am mers la eco si a fost o vreme cand mergeam saptamanal din cauza unui chist ovarian. ultimul a fost la 22 saptamani. ar mai putea sa-si schimbe parerea? multumesc [gravi]24+

#28
raluk.m

raluk.m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 172 mesaje

Postat 23 iulie 2007 - 18:47

fetelor, eu am tot zis ca vreau sa fie surpriza sexul copilului meu, dar parca tind sa imi doresc sa aflu, fiindca sotul meu isi doreste,,, ce sa-i faci, il iubesc muuuult de tot,,,si i-as face moftul asta! ce credeti, sunt sanse ca la 14 saptamani sa se vada la cel mai performant ecograf din mures, 2d? stiu ca e devreme,,, daca e baietel, pe la ce varsta i se vede... stiti voi ce? Eu tot glumesc cu sotul meu, il intreb ce cromozom mi-a "pasat"... x sau y??? :)

#29
scumpy69

scumpy69
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 decembrie 2007 - 20:43

buna seara tuturor mamicilor si la toate gravidutzele.sunt si eu o gravidutza si as avea si eu o intrebare la cate saptamani se vede sexul copilului?am citit pe un site ca de la 14saptamani se vede la eco sexul copilulu este adevarat?va mumtumesc mult

#30
anaxena

anaxena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.681 mesaje

Postat 29 decembrie 2007 - 21:46

quote:
Originally posted by scumpy69
buna seara tuturor mamicilor si la toate gravidutzele.sunt si eu o gravidutza si as avea si eu o intrebare la cate saptamani se vede sexul copilului?am citit pe un site ca de la 14saptamani se vede la eco sexul copilulu este adevarat?va mumtumesc mult
bb-lului i se vede sexul incepand cu 12-14sapt...acum depinde de cat de bun e ecografistul si cat de performant e aparatul...dar sigur dupa 16sapt se vedemie la 14 s mi-a zis ca e fetita__________________________________________________________________________Ana-Maria [gravi]15+ am o[fetita]MARIA!!!AMR 25sapt[url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Ana-Maria&year=2008&month=6&day=20&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"]proiectul bebe pink[/url]diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burticafilmuletze bebe


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -