Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 11 voturi

Doctori de care sa te feresti (2)


445 raspunsuri la acest subiect

#71
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 25 februarie 2006 - 17:21

Sper ca nu se supara nimeni daca dau o adresa de pe alt site unde am povestit despre un alt "MEDIC" de care sa te feresti: feriti-va de CONTEANU FLORIN - Maternitatea Bucur

http://www.reclama/m...etalii&item=427


Din pacate linkul nu merge asa ca voi copia aici postarea mea, nu insa si postarile fetelor care au avut probleme la fel ca si mine cu acest personaj:

Sa va spun povestea mea legata de acest medic. Eram adolescenta, la inceputul activitatii sexuale, cand nu stiam prea cum se produce fecundarea, embrionul si asa mai departe. Defapt constientizam anumite lucruri dar eram cam aeriana ca sa zic asa. Pe vremea aceea, domnul Conteanu avea un cabinet particular in zona Sincai, nu mai stiu exact. Eu folosisem pilule contraceptive la recomandarea lui. Prima problema care nu a fost in regula era ca pilulele, Minidril , mi le furniza chiar el, spunea ca le primeste de la medici din strainatate. Eu lucram pe vremea aia la un supermarket la receptie marfa si eram familiarizata cu datele inscriptionate pe cutii, date ce reprezinta termentul de valabilitate. Dar mi-a luat mintile ca sa ma exprim asa. M-a prostit in fata, mi-a dat folia si mi-a spus ca desi sunt trecute acolo niste numere ele nu reprezinta data ci un cod, dar se vedea clar ca era data expirarii si erau expirate. Insa eu in prostia mea, continuam sa cumpara Minidrilul de la el fiindca il credeam. Mi-a aratat cica ambalajul, adica o cutie care putea fi oricare alta a altei folii, cu data in regula, mie imi dadea direct folia.
Iar a doua si cea mai grava problema este ca, prima data cand nu am folosit pilule, eu avand ciclul regulat, m-am trezit ca imi intarzie. Nu avusesem decat un contact neprotejat inainte cu vreo 2 zile de ziua in care eu stiam ca trebuie sa imi vina. Si vazand ca nu imi vine, nemai riscand niciodata pana atunci m-am speriat si am fugit repede la domnul Conteanu, crezand ca imi va da ceva care sa imi grabeasca menstruatia. Dar nu i-am spus-o direct ci i-am explicat cum avusesem un contact neprotejat si ca erau deja 8 zile de atunci si imi era teama de sarcina.
Vazandu-ma asa naiva mi-a spus dupa control ca intr-adevara e o sarcina si mi-a explicat cum trebuie sa vin a doua zi pentru intreruperea sarcinii. Ma costa 150.000 pe atunci, destul de mult si mai veneau si Pastile. Avea domnul nevoie de bani.
Insa Dumnezeu mi-a deschis ochii, exact in momentul cand am iesit din cabineltul sau. Sotul, pe atunci prieten, ma astepta. Nu am apucat sa ii spun ca ar fi sarcina ci am izbucnit:"Bai cum poate sa vada cretinul asta o sarcina formata de 8 zile, si inca cu ochiul liber?"
Si am mers a doua zi la un alt medic care s-a minunat si el de cele povestite de mine si care mi-a dat un medicament care mi-a grabit menstruatia. Asa ca sub masca aceea de om cumsecade mereu zambaret si cu vorba mieroasa se ascunde un mare escroc. Aveti grija!



mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) Povestea-nasterii

Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!!

desene noi


#72
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 26 februarie 2006 - 23:50

Daniela_Gina, Din cate stiu eu, dilatatia manuala nu se recomanda 1. pt ca iti da dureri foarte mari si 2. pt ca e f posibil sa iti rupa colul. Eu in locul tau la al doilea copil as alege alt medic. Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

#73
cristina timau

cristina timau
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 02 martie 2006 - 13:15

buna, fetelor , ce pare aveti de doctorul Anca Alexandru de la municipal? Cristina

#74
ChrisDun

ChrisDun

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 485 mesaje

Postat 02 martie 2006 - 16:20

quote:
Originally posted by cristina timau
buna, fetelor , ce pare aveti de doctorul Anca Alexandru de la municipal? Cristina
Cristina, tu ai citit tot capitolul "Doctori de care sa te feresti..." si arunci doar o intrebare, sau ai ceva de povestit? Cine a avut de spus ceva a spus, mi se pare fara rost sa tot intrebati (nu numai tu) : Despre "Cutare" medic stiti ceva? Daca vrei, creezi subiect separat "Ce stiti despre medicul X?" si cu asta basta! [flo] Despre dr. Anca sunt subiecte garla, si link-uri la acele subiecte pe care chiar eu le-am trecut aici, la "Doctori de care sa ne ferim". Cine are urechi sa auda. Christina

#75
ana_id

ana_id

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 06 martie 2006 - 10:54

am inceput sa scriu aici la sfatul unei mamici despre experienta mea, cel putin ciudata si in mod sigur foarte traumatizanta.fiind foarte aproape de spitalul cantacuzino si auzind recomandarile diferitelor persoane am zis ca cel mai bine e sa ma duc la un doctor care sa ma tina sub supraveghere , mai ales ca anul trecut am pierdut o sarcina la 12 saptamani.ma aflat ca sun t insarcinata si am fost la dr.hadipt ecografie. Inca de la primul control a inceput sa-mi spuna ca nu e sarcina cum trebuie, ca nu se dezvolta, ca am colul deschis....nu trebuie sa mai spun ca de fiecare data am contribuit substantiall la bunastarea financiara a dansului.punctul culminant a fost in urma cu o saptamana cand, dupa control mi-a spus foarte senin ca fatul nu s-a dezvoltat deloc in ultimele trei saptamani si ca banuieste ca este mort si ar fi bine sa fac un chiuretaj pt ca tot este de garda.nu trebuie sa va spun ca am simtit ca imi cade cerul in cap.mi-am luat inima in dinti si l-am sunat pe dr.parvu de la elias, a carui pacienta fusesem in trecut.m-a chemat la controol si mi-a spus ca totul e ok dar, ca sa linisteasca nebuna ,adica pe mine, a spus sa facem o ecografie.bineinteles ca totul a iesit normal asa ca acum mi-am revenit.

#76
carminabulina

carminabulina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.996 mesaje

Postat 06 martie 2006 - 23:03

ana id este incredibila povestea ta (nu vreau sa spun ca minti, doamne fereste [pup])...ar trebui sa merge la zevzecul ala de dr. si sa-i arati noile rezultate doar asa ca sa vezi ce fata face. Ma intreb si probabil te intrebi si tu, ce se intampla daca ai fi facut acel chiuretaj...de fapt nu ai fi alflat niciodata ca un dr. a vrut pur si simplu sa-ti omoare copilul. Intrebarea ar fi : care era interesul lui? Sau e vorba doar de incompetenta? Rusine oricum in ambele cazuri.
Multa sanatate!

[foto][poze carmina

[gravi] intalnire burtici


[copil] http://tickers.ticke...k/2312/preg.png


#77
ana_id

ana_id

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 10:06

da, de necrezut, mai ales ca auzisem numai lucruri bune despre el...stii expresia: la pomul laudat sa nu te duci cu sacul.Sper ca experienta mea sa fie unica, sa nu li se intample si altora ce am patit eu. Sarcini usoare si zambetul pe buze[biz]

#78
Viovio

Viovio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 158 mesaje

Postat 08 martie 2006 - 01:40

Adaug si eu un nume la listuta voastra.
Dr.Mihaela Giorgian.Are un cabinet particular,undeva pe Calea Vacaresti.MI-a fost recomandata de cineva in care aveam mare incredere.
Nu eram insarcinata si asta era marea mea problema.
Am fost tratata ca ultimul om,mi s-a spus ca sunt prea grasa si ca nu voi putea avea niciodata copii din acest motiv.Nu m-a intrebat absolut nimic despre "antecedente medicale" ci doar "citi cartofi maninci pe zi? Cite banane?"....Mai umilita ca atunci nu am fost niciodata in viata mea.
Am plecat de acolo plingind si cu recomandari de anlize al caror cost era de 6 mil (asta acum 3 ani).
Dupa 2 luni am aflat ca sunt insarcinata (si ca eram chiar si atunci cind am fost la aceea dr.)
Sarcina mi-a fost urmarita si am nascut cu dr.Luminita Enache (care a primit o bila neagra in cadrul acestui topic),careia ii voi multumii toata viata,pentru delicatetea ei,pentru felul in care s-a comportat cu mine.


Violeta, mami de printesa [zana] Cristiana Bianca

BIANCA Printesa sufletului meu


"Nu sunt ceea ce par a fi,nu sunt nimic din ce-as fi vrut sa fiu....dar daca m-am nascut fara sa stiu,devreme sau poate prea tirziu,m-am resemnat....ca orice om,si-am ramas ceea ce sunt."



#79
pavalasoana

pavalasoana
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 martie 2006 - 17:15

buna! sunt din iasi si sunt insarcinata in 34 sapt.Dar de dr.Schaas Carmina de la spitalul Cuza Voda a auzit cineva? as dori niste informatii pt ca de actualul dr nu sunt multumita si mi-a fost recomandata aceasta dr.

#80
Viovio

Viovio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 158 mesaje

Postat 15 martie 2006 - 09:03

quote:
Originally posted by pavalasoana
buna! sunt din iasi si sunt insarcinata in 34 sapt.Dar de dr.Schaas Carmina de la spitalul Cuza Voda a auzit cineva? as dori niste informatii pt ca de actualul dr nu sunt multumita si mi-a fost recomandata aceasta dr.
Incerc sa te ajut eu...cu experienta altora.Dr de care intrebi se gaseste in lista medicilor ginecologi de la "Femina intim"(unde o sa mai gasesti si alti medici de la acelasi spital),adica AICI iar recomandarea despre aceasta dr le poti citi AICI.Eventual ii poti scrie un PM celei care a facut recomandarea si poate te ajuta cu mai multe amanunte.Sper ca ti-am putut fi de folos.Violeta, mami de printesa [zana] Cristiana BiancaBIANCA Printesa sufletului meu
"Nu sunt ceea ce par a fi,nu sunt nimic din ce-as fi vrut sa fiu....dar daca m-am nascut fara sa stiu,devreme sau poate prea tirziu,m-am resemnat....ca orice om,si-am ramas ceea ce sunt."



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -