Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 11 voturi

Doctori de care sa te feresti (2)


445 raspunsuri la acest subiect

#441
alinusha06

alinusha06

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 14 august 2007 - 22:12

fetelor decizia va apartine voua ,eu nu am incercat sa va influentez ,mi-am expus parerea si experienta neplacuta DOAR de la nastere in timpul sarcinii a fost mai mult decat un tip ok,si pt ca vreau sa se ocupe de mine si la aceasta sarcina in ce priveste eco si investigatiile,il voi pastra si pe el insa voi mai avea un medic cu care voi naste,pt ca imi este inca teama de ce sa intamplat si de faptul ca el nu accepta sa faca o cezariana dupa un travaliu de 13ore,iar dupa ce vede care sunt problemele isi cere scuze si ii pare rau ,dar ce folos era tardiv copilul meu era conectat la aparate si a ramas acolo 2saptamani in care eu ma suferit cumplit ,iar el venea zilnic la mine si la copil sa ne vada dar numai era nevoie de el. flori

#442
gudinde

gudinde

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.363 mesaje

Postat 14 august 2007 - 22:27

quote:
Originally posted by oprescuflore
fetelor decizia va apartine voua ,eu nu am incercat sa va influentez ,mi-am expus parerea si experienta neplacuta DOAR de la nastere in timpul sarcinii a fost mai mult decat un tip ok,si pt ca vreau sa se ocupe de mine si la aceasta sarcina in ce priveste eco si investigatiile,il voi pastra si pe el insa voi mai avea un medic cu care voi naste,pt ca imi este inca teama de ce sa intamplat si de faptul ca el nu accepta sa faca o cezariana dupa un travaliu de 13ore,iar dupa ce vede care sunt problemele isi cere scuze si ii pare rau ,dar ce folos era tardiv copilul meu era conectat la aparate si a ramas acolo 2saptamani in care eu ma suferit cumplit ,iar el venea zilnic la mine si la copil sa ne vada dar numai era nevoie de el. flori
Flori, Ceea ce ai patit tu este mai mult decat regretabil este crunt si iti multumim pentru postare. Cred ca acesta este scopul acestui forum sa discutam, sa ne ajutam, sa ne informam despre bune si despre rele si sa luam o decizie in cunostiinta de cauza. Intradevar este tardiv sa-ti para rau dupa ce copilul a avut de suferit. Dar sa stii ca in general efectuarea de cezariene este problematica la spitalul Elias (cu exceptia pacientelor dr. Vladareanu). Nici o cezariana nu are loc fara aprobarea dr. Vladareanu. Am niste povestiri horror despre acest subiect dar nu e acum momentul sa scriu despre asta ... s-a mai tot scris. In postarea ta anterioara ne intrebai de un dr. Ti-l pot recomanda pe dr. Catalin Haiduc de la Filantropia sau CMU.

#443
dany2007

dany2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 986 mesaje

Postat 15 august 2007 - 14:29

quote:
Originally posted by CorinaMM
Buna fetelor, Chiar nimeni nu mai zici nimic de nici un doctor??!!! Stie cineva ceva despre dr Dan UDREA de la Municipal? O zi buna tuturor.
Buna. Sunteti cumva pacienta doctorului Udrea Dan? Sunt si eu interesata despre dansul .Sunt pacienta lui si urmeaza sa nasc cu dansul.Daca imi puteti da cateva informatii despre el mi-ar fi de mare folos. Multumesc!

#444
olguttza

olguttza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 310 mesaje

Postat 15 august 2007 - 14:53

quote:
Originally posted by Ursoaica
Eu sunt pacienta dl Dr Parvu din 1998 si s-a comportat cu mine intotdeauna excelent.Am nascut cu el o fetita extraordinara si sanatoasa, pot spune ca daca nu era el NU as fi avut acest copil, ne-am chinuit impreuna toti 3 (eu, sotul si dl dr.) 4 ani pt ca nu puteam ramane gravida, cand aproape ne pierdusem speranta (eu si sotul) dl dr ne spune in 2 luni ramai gravida ... si asa a fost.Cand vine vremea celui de al 2-lea copil binenteles ca tot la el merg.Cat despre concediu, de cand il stiu eu intotdeauna si-a luat concediul din august pana in septembrie si asta pt ca de Craciun cand toate mamicile raman fara dr. el este in spital.Depre travaliu si pe mine m-a tinut in travaliu 13 ore care s-a terminat cu o cezariana excelenta (cicatricea facuta in asemenea pozitie ca nu se observa deloc), DAR a fost spre binele meu si al copilului. Pe perioada travaliului el avea alte nasteteri si dupa fiecare venea sa vada cum am evoluat. Despre Nicoleta este adevarat are o mana cam grea, dar trece.Cezariana nu are voie sa faca fara acordul dl Dr. V. (am uitat cum il cheama).Olguttza despre ecografie morfologica am inteles din ce ai scris tu ca nu el a facut-o, deci daca dr care a vazut ce era pe acolo nu i-a transmis prin scrisoare dl dr, nu vad de ce este dr. Parvu de vina.Nu renuntati la un dr doar pt ca va zice x sau y ca a auzit de la o prietena ca respectivul dr nu este ok. Cititi aici pe forum caci sunt multe pareri despre multi dr si abia apoi cantariti si trageti linie.Nasteri usoare si bebei sanatosi gravidutelor!
Ursoaica, mi s-a parut corect sa scriu aici o intamplare reala si cat se poate de recenta. Intr-adevar, nu e vina medicului, insa buletinul ecografic pe care il primesti la fiecare astfel de ecografie trebuie sa contina toate masuratorile si datele fatului; in conditiile in care nici ecografistul, nici medicul curant nu iti explica ce inseamna acele masuratori, atunci la ce bun sa ti le mai faci, nu?! am fi fiecare pe cont propriu si am fi in totalitate vinovate de reusita sau esecul unei sarcini. Dar de faptul ca nu i-au fost recomandate toate investigatiile necesare cine se face vinovat, atunci? pacienta, ca nu s-a informat suficient! intotdeauna mortu e de vina, vorba aia...Voiam doar sa atrag atentia ca am remarcat in ultima vreme un dezinteres crunt al unor medici cu renume fata de pacienti. si asta pentru ca au suficient de multi si buzunarele suficient de pline, incat sa nu-i mai intereseze de un X sau un Y - vezi cazul lui Kay si al Soniei, de la Umanitare, in care Tutunaru si Iosup si-au dat rau de tot cu firma-n cap!mami de Olga Cristiana5.07.07Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.De la nunta...

#445
azzura

azzura
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 16 august 2007 - 17:48

Miri, pe dr.Iosup l-am ales eu.Fusesem cu ceva timp in urma la Diagnosis unde mi-a facut o eco la rinichi si am fost multumita de el.De asemenea o prietena de mea care a nascut anul trecut mi l-a recomandat.Am citit ca unele mamici nu sunt multumite dar eu cred ca greseli pot face orice doctori;deci fie ca este cunoscut fie ca nu pana la urma iti asumi un risc cand te hotaresti sa dai viata unui puiut.Luni am fost la el la CMU,nu a fost f f comunicativ,dar mi-a spus ca este baiat, este in limitele normale pt varsta lui(17 saptm) si mi-a depistat"esarfa de cordon"(de care d-na Bosneac nu mi-a mentionat sau poate atunci nu era-in urma cu o luna)adica cordonul omblilical in jurul gatului.Se pare ca trebuie urmarit ecografic;fiind inca micut ar putea sa se "deznoade" daca nu ar fi recomandata o cezariana, varianta care nu prea imi convine dar ce sa-i faci. Cu privire la analiza de coagulare si eu am facut-o;este necesara in eventualitatea unei hemoragii puternice sau o cezarianei.Iti arata timpul de coagulare al sangelui.Pe mine si medicul de familie mi-a recomandat-o.Acum am facut TT si voi avea rezultatele spre sfarsitul lunii.Sper sa fie bine,pt. ca la dublu nu a iesit prea bine. Astept vesti in continuare de la tine si sper sa-ti iasa analizele bine.

#446
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 18 august 2007 - 21:00

Capitolul 3

Oana_B
vesnica aspiranta[greutati]
I love[il] pink!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -