Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 11 voturi

Doctori de care sa te feresti (2)


445 raspunsuri la acest subiect

#431
Kya

Kya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.407 mesaje

Postat 13 august 2007 - 16:51

Olguttza, m-am infiorat cand am citit, si am ramas fara cuvinte...
Eu sunt pacienta dr. Parvu!



A inceput o mare dragoste

Kya

---------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

#432
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 13 august 2007 - 16:58

si eu sunt pacienta lui. mie mi s-a parut un dr bun, insa intr-adevar e mult prea ocupat. nici eu nu stiu ce sa fac in continuare.

#433
olguttza

olguttza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 310 mesaje

Postat 13 august 2007 - 17:24

fetelor, nu stiu ce sa va mai zic...e foarte adevarat ca unii medici ajung sa se blazeze la un moment dat, dar de la blazare pana la mal praxis (pt. ca asa se pune problema, de fapt) e cale destul de lunga. nu stiu daca prietena mea va avea taria sa-l actioneze in instanta, dar e clar ca asta ar trebui facut. acum, deocamdata, ea trebuie sa se refaca, mai ales psihic.
ce as face eu in locul vostru? la cum sunt eu, as renunta imediat la serviciile lui! dar, mai sunt variante: daca mi-ar permite situatia financiara, as merge, cel putin 5 luni, pe 2 fronturi, adica la 2 medici (in cazul in care n-as vrea sa renunt la medicul meu, parvu, in speta, doar pe baza a ceea ce citesc pe net) si as face comparatie, ca sa ma decid; daca situatia nu mi-ar permite, as renunta la dr. parvu, chiar pe baza a ceea ce citesc pe net, pt. ca e mai usor sa previi...

mami de Olga Cristiana

5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

#434
miha74

miha74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.152 mesaje

Postat 13 august 2007 - 18:59

buna fetelor! psj, te sustin si ai mare dreptate! Si eu sunt impotriva "atentiilor" la medici. Eu am abonament la Medlife, si merg la Luis Mendez, dar nu mi-a lasat niciodata impresia ca ar vrea ceva in plus...asistenta parca se vaita cat de greu, si ce obosita este[:D], dar NU DAU NIMIC! Iar acum eu cred ca sunt suficient de motivati salarial. Mai sunt categorii de intelectuali prost platiti...si nu fac atat caz! In plus ei ar trebui sa faca asta in mare parte cu sufletul si fara a fi influentati de pozitia noastra sociala! Aveti grija de voi, Miha [gravi] 11+ "Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)

#435
_dana_

_dana_
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 august 2007 - 14:19

[quote]Originally posted by psj
M-am gandit mult daca sa scriu sau nu, poate am fost eu ghinionista deoarece am vazut ca fetele de pe forum au in general pareri superlative despre dr. Ancar Virgil de la Pantelimon(si Medsana). Dar e mai bine sa scriu, e experienta mea.Am facut o fertilizare in vitro cu acest medic si am fost insuficient supravegheata pe parcursul tratamentului in urma caruia am ramas fara un ovar iar celalalt a fost taiat si el partial. Desi m-am plans in repetate randuri ca am dureri si ma umflu, ecografic se constata acelasi lucru, am continuat cu doze mari de tratament. Am stat la terapie intensiva vreo 10 zile. In final, concluzia a fost materialul clientului prost.Ok, dar cat am fost in spital mi s-au facut transfuzii cu rh pozitiv eu avand rh negativ si NU mi s-a administrat vaccinul(aveau 72 de ore pentru asta). Acum sunt, printr-o mare minune, insarcinata dar sunt izoimunizata si printr-o minune poate voi putea duce sarcina la 7 luni iar copilul sa ramana fara sechele. Exista riscul de moarte intrauterina.Am fost la el sa discut despre asta dupa ce am aflat ca sunt insarcinata si mi-a zis ca nu e nicio problema ca am titrul anticorpilor mare. Toti medicii la care am fost dupa si ce am citit si eu spun ca este grav. Probabil daca as fi continuat sa merg la el si se intampla ceva, desigur materialul clientului era de vina.Mi-a ramas sa ma rog doar pentru ca mare lucru nu se poate face, decat o supraveghere foarte atenta.Din pacate la noi mori cu zile si nimeni nu raspunde.[/quoteIti doresc sa-ti fie bine si tie si copilului. Te-as sfatui totusi sa mergi la doctori ca : Vladareanu, strejean,(Elias) badea, Mihai Liviu DUMITRASCU (Municipal). Doamne Ajuta si sa auzim de bine. :)Dana

#436
miri2007

miri2007

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 283 mesaje

Postat 14 august 2007 - 14:22

Buna, Am revenit si eu pe la voi. Bineinteles ca nici eu nu sunt de acord cu "atentiile" si la particular. Destul ma streaza cele de la stat...dar asta este...traim in Romania...si exista avantaje si dezavantaje. Eu am pus problema pentru a-mi lua masuri de siguranta si pentru ca am auzit o colega care mergand la cabinetul particular al unei doctore ii lasa de fiecare data mai mult decat facea consulatatia. Azzura, ce bine imi pare ca am mai gasit pe cineva care merge la d-na Mihaela Popescu. Mie nu mi-a pomenit nimic de altceva decat Medicover. Mi-a spus de concediu si ca ne vom vedea in septembrie cand se intoarce. Am sa incerc sa-mi fac programare. La dr Iosup ea ti-a zis sa mergi? Si mie mi-a zis de aceleasi vitamine si medicamente, dar nu a insistat pe acid folic la inceputul sarcinii...adica daca vreau eu sa iau bine, daca nu...ca oricum era mai bine daca luam inainte. Mi-a analizele de sange, dar inca nu am rezultatele. am fost si la generalist si s-a mirat ca d-na dr mi-a dar sa fac si un test de coagulare. Tie ti-a dat si asa ceva? In rest mare lucru nu mi-a spus, cam necomunicativa dar tottusi draguta! Sper sa fie bine in continuare. Cel putin cat e la Medicover am sa merg tot la d-nei dar trebuie sa ma gandesc si la o varianta de rezerva asa cum spunea cineva pe aici. Poate la d-na Camelia Constantinescu. Cred ca e totusi greu sa mergi la doi deodata, adica doua seturi de analize, de ecografii. Dincolo de aspectul financiar mi se pare si multa alergatura si stres, dar intr-adevar te poate scuti de alte probleme. O zi bune si multa sanatate! Miri2007

#437
natynic

natynic

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.571 mesaje

Postat 14 august 2007 - 14:24

Buna, fetelor, sunt si eu pe aici noua, pe forum, o mica burticoasa. Pentru ca sunt la randul meu medic (cardiolog!) am evident o pozitie rezervata fata de cele scrise aici, stiu si fata alba si cea neagra a lucrurilor in medicina romaneasca, stiu si cata nepasare exista la unii dar si cat de usor cineva neavizat poate interpreta niste acte medicale... Atat vreau insa sa spun: pentru cele care au abonament sau se adreseaza unei clinici private-FETELOR!Cum va mai puteti gandi sa dati pe langa???Nu e suficient de mare suma pe care o platiti oficial? Ce se intampla in spitalele de stat cu medicii e discutabil, dar in privat???Platesti si ai parte obligatoriu de servicii. De dorit cat mai bune. Punct. naty

#438
Ursoaica

Ursoaica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 14 august 2007 - 17:44

Eu sunt pacienta dl Dr Parvu din 1998 si s-a comportat cu mine intotdeauna excelent. Am nascut cu el o fetita extraordinara si sanatoasa, pot spune ca daca nu era el NU as fi avut acest copil, ne-am chinuit impreuna toti 3 (eu, sotul si dl dr.) 4 ani pt ca nu puteam ramane gravida, cand aproape ne pierdusem speranta (eu si sotul) dl dr ne spune in 2 luni ramai gravida ... si asa a fost. Cand vine vremea celui de al 2-lea copil binenteles ca tot la el merg. Cat despre concediu, de cand il stiu eu intotdeauna si-a luat concediul din august pana in septembrie si asta pt ca de Craciun cand toate mamicile raman fara dr. el este in spital. Depre travaliu si pe mine m-a tinut in travaliu 13 ore care s-a terminat cu o cezariana excelenta (cicatricea facuta in asemenea pozitie ca nu se observa deloc), DAR a fost spre binele meu si al copilului. Pe perioada travaliului el avea alte nasteteri si dupa fiecare venea sa vada cum am evoluat. Despre Nicoleta este adevarat are o mana cam grea, dar trece. Cezariana nu are voie sa faca fara acordul dl Dr. V. (am uitat cum il cheama). Olguttza despre ecografie morfologica am inteles din ce ai scris tu ca nu el a facut-o, deci daca dr care a vazut ce era pe acolo nu i-a transmis prin scrisoare dl dr, nu vad de ce este dr. Parvu de vina. Nu renuntati la un dr doar pt ca va zice x sau y ca a auzit de la o prietena ca respectivul dr nu este ok. Cititi aici pe forum caci sunt multe pareri despre multi dr si abia apoi cantariti si trageti linie. Nasteri usoare si bebei sanatosi gravidutelor!

#439
Ursoaica

Ursoaica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 14 august 2007 - 17:49

Am uitat sa zic: In spital Dr. Parvu nu are aparatura necesara pt observarea unor malformatii sau probleme aparute pe moment (cordon ombilical in jurul gatului etc.) ... mai bine va duceti la clinicile particulare unde lucreaza el. Dati un ban pe ecografii este adevarat dar este mult mai bine asa decat cu spaga in spitale! Edit: vad ca s-a inceput si cu spaga in cabinetele particulare PAI FETELOR DATORITA VOUA UNDE O SA AJUNGEM?????? Spaga unui medic in cabinet particular ....[bang][bang][bang]

#440
Kya

Kya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.407 mesaje

Postat 14 august 2007 - 19:26

Ursoaica ce bine imi pare ca ai scris despre experienta ta!!! [pup]

Eu m-am hotarat sa nu renunt la Parvu, pentru ca pentru mine a fost un medic bun. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar cred ca orice poveste are doua aspecte, si adevarul este intotdeauna la mijloc. Si asa cum spunea si natynic unele acte medicale pot fi interpretate usor de neavizati. Imi pare rau pentru ce au patit acele fete.



A inceput o mare dragoste

Kya

---------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -