Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Clubul celor singuri


16 raspunsuri la acest subiect

#11
andreutac

andreutac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 906 mesaje

Postat 22 octombrie 2005 - 23:09

Una din temerile majore e singuratatea...recunosc, mi-e teama, poate si pt. ca sunt o persoana sociabila, comunicativa. Am suferit o deceptie, de pe urma careia nu mi-am revenit nici acum complet, insa mi-e teama sa ma implic intr-o relatie. Sau poate nu e vorba de teama,poate pur si simplu n-am gasit persoana potrivita. M-am obisnuit sa fiu singura, ceea ce nu prea e bine, dar imi lipseste cineva langa mine de sarbatori, in concediu, de ziua mea. E adevarat am prieteni care m-au sustinut si inca sunt alaturi de mine, dar nu e acelasi lucru. Sper ca printr-o minune sa ma pot apropia de cineva. Daca ati trecut prin asta as aprecia daca mi-ati dezvalui metoda.[flo]

#12
ana_maria222

ana_maria222

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.803 mesaje

Postat 24 octombrie 2005 - 18:05

quote:
Originally posted by andreutac
Una din temerile majore e singuratatea...recunosc, mi-e teama, poate si pt. ca sunt o persoana sociabila, comunicativa. Am suferit o deceptie, de pe urma careia nu mi-am revenit nici acum complet, insa mi-e teama sa ma implic intr-o relatie. Sau poate nu e vorba de teama,poate pur si simplu n-am gasit persoana potrivita. M-am obisnuit sa fiu singura, ceea ce nu prea e bine, dar imi lipseste cineva langa mine de sarbatori, in concediu, de ziua mea. E adevarat am prieteni care m-au sustinut si inca sunt alaturi de mine, dar nu e acelasi lucru. Sper ca printr-o minune sa ma pot apropia de cineva. Daca ati trecut prin asta as aprecia daca mi-ati dezvalui metoda.[flo]
singuratatea doare. oricat de multi prieteni am avea...nu pot fi langa noi mereu. prietenele mele au la radul lor prieteni si cand am nevoie de ele....sunt cu ei..nu sunt de gasit...si eu raman tot cu singuraratea mea. printr-o deceptie am trecut si eu..o deceptie dupa urma careia nu m-am vindecat inca cu toate ca a trecut ceva timp... sper totusi ca timpul sa rezolve totul si sa imi dea puterea sa iubesc din nou. Sa poti sa ierti cand altii te inseala, sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii pot s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plance Si vesel sa ramai chiar daca..afara ninge! Aceasta este arta de-a invinge.... http://community.web...er/ana_maria222 poze noi....

#13
moana

moana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 28 octombrie 2005 - 16:30

quote:
Initial creeata de ana_maria222
Clubul parintilor singuri exista...dar clubul celor singuri si inca in suferinta..unde este?????? Sa poti sa ierti cand altii te inseala, sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii pot s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plance Si vesel sa ramai chiar daca..afara ninge! Aceasta este arta de-a invinge.... http://community.web...er/ana_maria222 poze noi....
Cred ca nu aici-fara suparare. Vad ca esti un membru mai cu experienta a forumului si sti ce se posteaza si pe unde. Si pe langa toti acesti oameni cu probleme serioase, care au ramas singuri cu un milion de responsabilitati, nu cred ca se potriveste subiectul tau. Scuze daca sunt rea dar mi se pare ca de multe ori postezi doar ca sa fii in centrul atentiei. Oana

#14
cocolino

cocolino

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 31 octombrie 2005 - 17:00

oana, nu inteleg reactia ta... Coca si [copil] dragalasa Teodora (10 luni) http://community.web...ser/cocolino131 si http://pg.photos.yah...m/ph//my_photos

#15
ana_maria222

ana_maria222

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.803 mesaje

Postat 03 noiembrie 2005 - 00:55

quote:
Originally posted by moana
quote:
Initial creeata de ana_maria222
Clubul parintilor singuri exista...dar clubul celor singuri si inca in suferinta..unde este?????? Sa poti sa ierti cand altii te inseala, sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii pot s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plance Si vesel sa ramai chiar daca..afara ninge! Aceasta este arta de-a invinge.... http://community.web...er/ana_maria222 poze noi....
Cred ca nu aici-fara suparare. Vad ca esti un membru mai cu experienta a forumului si sti ce se posteaza si pe unde. Si pe langa toti acesti oameni cu probleme serioase, care au ramas singuri cu un milion de responsabilitati, nu cred ca se potriveste subiectul tau. Scuze daca sunt rea dar mi se pare ca de multe ori postezi doar ca sa fii in centrul atentiei. Oana
nu am vrut sa imi bat joc de cei cu probleme serioase....dar si pentru mine..aceasta problema este serioasa..pentru ca este ceva ce nu am mai simtit pana acum, este o lovitura dura, este o lupta continua cu un trecut care pune stapanire pe mine, este durere, multa durere si multa tristete. simt ca am platit si platesc cu varf si indesat fiecare clipa de fericire. copil fiind visam ca dragostea este altfel..si cand am intalnit-o m-a dezamagit enorm..mi-a frant inima si iluziile mele de copil naiv. m-a facut sa ma trezesc brusc si brutal si nu pot sa imi revin. imi cer scuze daca am dranjat pe cineva cu subiectul meu....cei care au trecut prin ce trec eu acum poate ma vor intelege..ceilalti..just ignore" Sa poti sa ierti cand altii te inseala, sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii pot s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plance Si vesel sa ramai chiar daca..afara ninge! Aceasta este arta de-a invinge.... http://community.web...er/ana_maria222 poze noi....

#16
Tzuni

Tzuni

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.104 mesaje

Postat 03 noiembrie 2005 - 01:47

Eu sunt singura in casa mea de 12 ani. Si mi-e bine, am incercat sa gasesc placerea in singuratate. Iar uneori, cand ma intristez si simt ca-mi da tarcoale depresia, iau un marcar mare negru, scriu pe o foaie alba DEPRESIE si TRISTETE, apoi o fac cocolos si dau tare cu piciorul in el. Matza fuge sa prinda cocolosul, eu il arunc iar si tot asa pana rad din toata inima si-mi spun ca viata merita traita! Nu-i asa? Ia treceti si "compuneti-va" un cocolos! _________________________ Tzuni mic si drag si scump

#17
Freia

Freia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 06 noiembrie 2005 - 11:42

va invit sa continuam discutiile pe aceasta tema aici: http://www.desprecop...?TOPIC_ID=61181 acest subiect am sa-l inchid. multumesc pt intelegere. Freia si [copil] Alexa


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -