Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Montignac: ce am mancat azi? (63)


144 raspunsuri la acest subiect

#21
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 24 octombrie 2005 - 11:18

raspund rapid ca am de lucru MASLINE IG=15 revin mai tarziu cu meniul ANDANII [flo][hia][hia]

#22
adriana_mihnea

adriana_mihnea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 24 octombrie 2005 - 11:25

Degeaba au ele indicele asa mic pentru ca sunt glucido-lipidice, adica interzise in regimul Montignac. [V] Dupa un weekend cu multe abateri, vad ca am stagnat. Poate reusesc sa ma tin de treaba, totusi... Ca peste 3 saptamani ma intorc la serviciu dupa o pauza de 2 ani si as vrea sa arat un picutz mai bine...[}:)] Adriana si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03)

#23
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 24 octombrie 2005 - 11:45

De azi as vrea sa reusesc si eu sa ma tin de treaba (in we am experimentat iar ceva dulce si am mancat, normal). As vrea sa tin iar Monty curat, ca sa scap de astea 3-4kg pe care le-am acumulat incet-incet in ultimele luni. Ca eu in general tin mereu cont de regulile lui, dar o dau in bara cu dulciurile (facute in casa sau varate sub nas de binevoitori...). Trebuie neaparat sa reusesc, ca ma simt greoaie si fara vlaga, si stiu ca asta se datoreaza numai alimentatiei gresite. Mi-am luat si bicicleta eliptica si ma chinui sa trag tare la ea...
Cat despre masline, in cartea cea noua a lui Monty (cea pe care mi-a trimis-o Andanii si am savurat-o sambata) vad ca nu le mai trece la interzise, ci la permise, nu stiu de ce, caci sunt glucido-lipidice intr-adevar...La fel si nucile, alunele, migdalele...M-am mirat de asta, dar o fi mai studiat el ceva [:D]... oricum, mie maslinele nu prea imi plac, asa ca...
Meniul meu de azi:
ora 10: un kiwi si o para verde;
ora 10.30: 200ml lapte 0% cu grau expandat fara zahar;
ora 13.30: piept de pui cu legume permise la cuptor + un iaurt natural;
ora 16.30: 2 mere mici;
ora 18: ciorba de ciuperci pleurotus cu putina smantana + 2 carnati uscati subtiri la gratar cu legume permise la cuptor.

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si jumatate) si Ramona (3 ani si 5 luni)
poze_cu_fetele_mele

#24
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 24 octombrie 2005 - 12:10

Adriana-ce greutate ai acum? Ai m-ai dat jos fata de greutatea care este in tabel? Daca da spune-mi ca sa rectific si la tine!!! Te pup! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei si a Mariei

#25
anamariame

anamariame

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.474 mesaje

Postat 24 octombrie 2005 - 12:14

Andanii, ai putea sa imi trimiti si mie noua carte Monty cand ai timp? Nu e absolut nici o urgenta. anamariame@yahoo.com Multumesc, Ana-Maria "Some people see things as they are and ask WHY? I dream things that never were and ask WHY NOT?"

#26
iramona

iramona
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 24 octombrie 2005 - 12:39

Salutare la toata lumea! Eu din pacate stagnez, motivul fiind usor de banuit.......abaterile. Alternez perioade drastice cu zile de abateri voite,dupa care nu am nici un pic de remuscari. Asta e........[bang][bang] Andanii , te rog mult sa-mi trimiti si mie cartea, adresa e ramonaisar2004@yahoo.com. Multumesc de pe acum.[flo][pup] Meniul de azi nu il scriu ca va ingroziti![mariaj] Va pup. http://pg.photos.yah...lbum?.dir=/5837

#27
Madisor

Madisor

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 24 octombrie 2005 - 12:52

Ziua buna! Si eu in weekend m-am abatut de la Scarsdale[bang] Am avut musafiri si... Eh... Au fost abateri stil Monti, da' tot scapari sunt. Azi incep din nou... Meniul de azi: ora 7: o cafea ora 9: 1/2 grep ora 11: o felie paine integrala ora 14: pui la gratar cu salata de rosii ora 19: peste la gratar sau ton in suc propriu cu salata asortata ora 21: 1/2 grep O saptamana plina de reusite! Madalina http://community.web...ser/madalina160 http://pg.photos.yah..._1972/my_photos

#28
prettysunshine

prettysunshine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 666 mesaje

Postat 24 octombrie 2005 - 14:20

Fetelor,eu n-am mai scris din cauza deselor abateri,cel putin una pe zi[bang],imi vine sa-mi dau palme,greutatea e bineinteles aceeasi,in ciuda faptului ca de doua ori pe saptamana ma chinui la fittness cate doua ore si ceva.Mi-e ciuda ca nu pot tine regimul asa cum trebuie, dar ori ma apuca cate o pofta,ori ma doare stomacul,dar incerc totusi sa nu renunt. • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz) http://community.web...ser/ingridmavru

#29
Karina

Karina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 24 octombrie 2005 - 14:35

Buna dragutele !

Eu sint fffffffff amarita. Nu numai ca n-am slabit, dar azi dimi aratam cu 1.6kg mai mult ! Numai inteleg nimic ! Am mai avut eu ceva abateri, dar f putine si nu darimatoare [q][q][q] (de ex. am pus morcovi in supa si am papat ceva cioc dar din aceea cu fructoza nu cu zahar). Oricum, ralu, lasa-ma cu 52.9 in tabel, ca numai cind vad 54.5 imi vine sa lesin !



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D]

[pup]

Karina [sofer] + Bogdanel [copil]

Ajutati-l pe Mihaita !

#30
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 24 octombrie 2005 - 15:54

incerc sa va trimit cartile fetelor [biz] adriana nu vrei sa iti trimit si tie noua carte monti??? sa vezi ce de schimbari a facut tipu, de exemplu nu pomeneste absolut nimic de alimente glucido lipidice [bang] uite ce scrie in carte : De consumat… Fãrã restricþii Corniºon Murãturi mici Ceapã micã Vinegretã de casa Nuoc-mâm Mãsline verzi Mãsline negre Tapenade Sare de þelinã Ulei - de mãsline - de floarea soarelui - de arahide - de nuci - de alune - de sâmburi de strugure Lãmâi Parmezan ªvaiþer Pãtrunjel Tarhon Usturoi Ceapã Haºmã Cimbriºor Dafin Scorþiºoarã Busuioc arpagic Cimbru Mãrar De consumat… în cantitãþi rezonabile Muºtar Sare Piper Maionezã Sos bearnez Sos olandez Sos de smãntânã proaspãtã De eliminat Fecule de cartofi Fecule de porumb Ketchup de roºii Maionezã din comerþ Sos Bechamel Sos cu fãinã Zahãr Caramel Ulei de palmier Ulei de parafinã ANDANII [flo][hia][hia]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -