Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Montignac: ce am mancat azi? (63)


144 raspunsuri la acest subiect

#121
Anda Panda

Anda Panda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 01 noiembrie 2005 - 00:44

philip, o sa incerc eu putin splenda intr-un ibric, ca sa nu cumperi degeaba. si cind ziceam de rintas, ma refereeam de fapt la ceapa in ulei, am uitat de faina, desi asa e corect. sa stii ca o sa fac reteta aia de rasol. laura am primit cartea, mersic ! si o sa iti urmez sfatul: ceapa cu apa si ulei, in loc de calita, e f ok. abia astept sa fac mincarea mea preferata, spanac cu ciuperci si ou prajit (iar eu la spanac caleam ceapa si puneam putin lapte in loc de apa). iese belea !!! la mai multe in minus !!!!

#122
philip

philip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.313 mesaje

Postat 01 noiembrie 2005 - 03:25

miam-miam, si mie imi place spanacul cu oua. tu pui lapte, sa vezi ala cremos, in care pui cream cheese si un pic de cheddar ras cum iese. un deliciu. am sa fac si eu cat de curand.

philip[pk]&andreea[usa]
copilasi dragalasi

#123
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 01 noiembrie 2005 - 08:40

Salutare tuturor, Bun venit tuturor celor noi. Am citit tot ce s-a scris, dar nu am reusit sa mai postez si eu, am fost ocupata cu 2 nunti, una de tineri si una de argint. Va dati seama ca n-ar sens sa dau raportul a ceea ce am papat i9n we, vad ca si cantarul e suparat pe mine si arata 1kg in plus, dar poate pana sambata cand e raportarea generala, imi revin. Daca vreti sa vedeti tortul facut de mine pt nunta de argint intrati la semnatura, printre ultimele poze. [pup] Meniul de azi: dimineata: fructe, dupa un timp paste amiaza: borsuc cu legume permise si smantana seara: habar n-am inca, dar poate tot fructe [pup] Liliana http://pg.photos.yah...lbum?.dir=/2c7b

#124
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 01 noiembrie 2005 - 10:12

meniul de azi 8.30 mere 9.00 cafea decofeinizata cu lapte degresat 9.30 chifle integrale cu iaurt degresat 12.30 mancarica de pui cu ciuperci cu smantana light 12% 16.30 peste cod cu muraturi 19.30 chiftele cu muraturi si cascaval ANDANII [flo][hia][hia]

#125
chance de altamira

chance de altamira
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 noiembrie 2005 - 10:35

buna dimineata am avut o neplacuta supriza la cantar ieri, am avut 75.3 kg.explicatia ar fi ca am avut cateva abateri in week-end si sunt si cu rusii pe cap.voi mai vedea peste cateva zile.andanii, iti multumesc pt.raspuns si vreau sa te rog sa-mi trimiti si mie cartea noua pe adresa:medalichi@yahoo.com.nu stiu de unde sa iau retetele pt. dulciuri. poate ma ajuta cineva. despre meniu: dim: in general mananc paine integrala prajita si iaurt napoca. pranz:zacusca si telemea cina: mancare de varza cu carne de vitel. inainte de micul dejun: grefa iar apoi cafea. chance

#126
chance de altamira

chance de altamira
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 noiembrie 2005 - 10:52

am sa trec si datele pt.tabel: H:1.76, DATA I:01.06.05,GI:86,IMC:27.76,GT:69, IMC:22.27, GA:75.3,IMC; 24.36,10.7KG IN 6 LUNI. sper ca le-am calculat bine, mersi chance

#127
ponei

ponei

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 01 noiembrie 2005 - 12:29

Buna fetelor cochetelor, Sper ca nu ati ras foarte tare de mine dar......sunt mica [:o)] Adriana sper sa-mi iasa oricum iti multumesc mult de tot [pup][pup] Astazi nu stiu ce o sa mananc ca am frigiderul gol. O sa ma duc mai pe seara la cumparaturi sa umplem frigiderul, pana atunci fac foamea. Dimineata am baut cafeluta Este cineva care face tae boo? Eu am tras de pe net si sunt super miscarile [bicla]. Fac de 3 ori pe saptamana [:I] _______________________ Ponei mare, vrea sa fie mic [hia][hia][hia] [flo]

#128
ponei

ponei

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 01 noiembrie 2005 - 12:38

Am reusit!!! Sper si cuoloarea Adriana iti multumesc inca o data Sunt bucuroasa!!![bis][bis][bis] __________________________ Ponei mare, vrea sa fie mic[hia]

#129
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 01 noiembrie 2005 - 13:02

Ma intreba cineva de ce folosesc smantana light...Nu pentru ca din cealalta nu ar fi voie, dar din principiu (pt sanatate, colesterol, dieta) folosesc variantele degresate.
Eu vad ca am inceput sa scad ceva, nu semnificativ fata de cu cat sunt trecuta in tabel, dar dat fiind ca depasisem 54kg, acum ma simt deja mai bine si ma chinui sa rezist eroic la dulciuri. Sper sa reusesc pana sambata, daca da, ma voi premia cu o prajitura dietetica pe care o sa o incerc sambata seara (nu e chiar Monty, adica e cam pt faza 2, daca imi iese bine o sa va spun si voua reteta!). Dar inainte de toate, sper sa am ce raporta sambata dimineata la tabel!!
Meniul meu de azi:
ora 10.30: un kiwi, o para;
ora 11: un colt de graham cu gem fara zahar, 330ml lapte batut 0%;
ora 14: file de somn facut la tigaia Tefal (fara ulei), ciuperci pleurotus cu smantana si usturoi, o salata mare de cruditati (morcov, varza, gogosar, castravete, ulei de masline extravergine, otet de mere);
ora 18: ciorba de os afumat, mancarica de pui cu sos si masline, salata de cruditati;
ora 21: o para.

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si jumatate) si Ramona (3 ani si 5 luni)
poze_cu_fetele_mele

#130
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 01 noiembrie 2005 - 13:55

Laura esti tare, ma bucur pentru tine Ai noi restrictii la lucru ????? [bang][bang] [bang] ANDANII [flo][hia][hia]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -