Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mastodynon


153 raspunsuri la acest subiect

#21
andicu

andicu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.875 mesaje

Postat 19 octombrie 2005 - 20:24

Fetelor,[hopsieu] ma primiti si pe mine in gashca ?

Se pare ca doar ce mi-am descoperit o mastoza chistica la ambii sani; e in faza cat se poate de incipienta, la un san n-am decat chisturi de 1mm,dar destul de multe, iar la celalalt am vreo 2 mai mari, cam de 4 mm. Ma sperie destul de tare chestia asta [bang],desi am citit ca nu e foarte grav! Am vazut ca e bun Mastodynon, si ma gandeam sa incerc si eu pana ajung la endocrinolog. Mi-e si teama ca imi da cine stie ce tratament hormonal si ma fac cat [grasa] Palatul Telefoanelor!

Vine si randul meu..

Pozele mele


#22
diciu

diciu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 497 mesaje

Postat 19 octombrie 2005 - 21:09

te primim andicu..cum sa nu [berica]...si eu am cam la fel ca tine la sani....insa eu intai i-am simtit si pana am ajuns la ecografie..nu-ti spun ce-a fost in mintea si sufletul meu...acuma m-am mai linistit...toti medicii spun ca nu e inca alarmant [haibat]...dar doar atat...fara sa-ti dea macar ceva...poate nu e tratament...poate e hormonal...si e greu cu hormonii...dar oricum ce e la san e in stransa legatura si cu ce e pe jos...asa c-am hotarat sa iau mastodynon....dupa multe recomandari si studii despre el...singura contraindicatie pe care o are este la tumori maligne la sani...
eu mai iau si tank kuei de la Herba care se zice ca este mancatoru de tumori...si este din plante...
cam atata...
sa auzim de bine[greutati]

anda[bis]

[batetoba]DICIU&LICIU[batetoba]

"daca dragoste nu e...nimic nu e"


#23
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 01:48

Ohhh fetelor ce preocupata sunt. ANDICU si eu acuz dureri de sani, intepaturi.De fapt, se intampla numai la sanul stang. Chiar azi am simtit din nou acele intepaturi. In iulie, iunie nu-mi mai amintesc am facut o vizita la sani. Doctora mi i-a palpat si nu a gasit nimic. E posibil la palpare sa nu fi simtit nimic? Trebuie neaparat sa ma duc sa fac o eco.[ups] "Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

#24
marrina

marrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 10:16

quote:
Originally posted by diciu
marrina...prolactina mi-a iesit bine la analize..nu mai stiu valoarea pe din afara...dar era in domeniul normal dat de ei...si eu m-am cam mirat...avand in vedere restul de probleme...m-asteptam sa fie marita [biz]
Ma gandisem si eu ca ar putea fi deficitul de progesteron cauza hiperprolactinemiei. Dar oricum, Vitex agnus castus din Mastodynon are efect in ambele cazuri. Ceea ce cred ca ar trebui sa cauti (pe net?) efectul celorlalte componente din Mastodynon si in functie de cat de benefice pot fi in cazul tau sa iei in continuare sau sa-ti suni cunoscutii din strainatate sa-ti trimita un produs care are numai aceasta planta (sunt si mult mai ieftine). Apoi sa te inarmezi cu rabdare pentru ca efectele apar lent dar sunt puternice si durabile. Iar perioada recomandata de tratament este de 7-8 luni. Eu o sa iau de saptamana viitoare Mastodynon, pana primesc de pe alte taramuri produsul pe care mi l-am comandat(numai cu V.a.c.). [pup]

#25
andicu

andicu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.875 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 11:58

'Neata fetelor.

Am inceput si eu sa iau Mastodynon, si m-am uitat la tratamentele Liviei si am gasit acolo ceva ptr chisturi si noduli, care includea pe langa Mastodynon si pulbere de Naprasnic, Cat's claw si Mastoprofen -unguent pentru durerile de sani; daca te ungi cu mastoprofen se pare ca reduce intepaturile .

Danangie, e posibil sa nu se simta nimic. Asa e la mine : ma tot intepa sanul stang dar la palpare nu simteam nimic; se pare ca sunt multe chistulete, dar atat de mici ( 1mm) ca nu se simt);exact la sanul celalalt care nu ma intepa sunt 2 mai mari,cam de 4mm, dar tot prea mici ptr a se simti la palpare. Eu zic ca nu strica sa faci un echo mamar, ca sa stai linistita.
La mamografie nu prea m-as baga, decat daca trebuie, ca e prea invaziva procedura.

Se pare ca Mastodynonul da rezultate f bune! toate fetele cu mastoza mi l-au recomandat.

Vine si randul meu..

Pozele mele


#26
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 13:10

Da, ANDICU chisr ieri m-am uitat pe programul meu de lucru si saptamana viitoare as avea o zi. Ma duc sa vad. Off. D-ne asta mi-ar mai lipsi acum........ "Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

#27
andicu

andicu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.875 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 13:30

Danangie, te linistesc si eu cum m-au linistit pe mine : nu e grava aceasta mastoza, apare pe fond hormonal si in peste 90 % din cazuri nu degenereaza in cancer de nici-un fel. Daca e tratata la timp, se resorb chisturile si vestea buna: daca facem un bebe si-l alaptam, avem sanse sa scapam de ele definitiv. Asa ca, tot raul,spre bine. Mai bine le tratam acum, cat de mici or fi, decat sa stam degeaba si sa creasca sa dea in Doamne-fereste altceva!!! aaa, si sunt o gramada de femei care au mastoza! si tinere si mai in varsta, se pare ca e ceva foarte des intalnit.
Gata, te-am mai linistit?! poate nici nu e cazul la tine!
[pup]

Vine si randul meu..

Pozele mele


#28
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 14:53

Stii sora mea a fost operata la un san de un nodul destul de maricel. Pe urma a avut bb si nu i-au mai aparut. Eu da, m-am mai linistit putin. Si-ti multumesc de incurajari.[pup]Sper sa fie bine. Am incredere![pup][flo] "Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

#29
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 21 octombrie 2005 - 13:09

Fetelor, cautand mai multe informatii despre Mastodynon, am gasit un articol pe un site strain care mi s-a parut SUPER! Pe scurt: s-au facut studii pe loturi de femei de varsta fertila cu probleme de prolactina si/sau insuficienta de corpus luteum si rezultatul a fost extraordinar! Au ramas insarcinate in procent de 61% ceea ce mi s-a parut extraordinar! Tratamentul a fost facut pe o perioada de 3 luni. Daca aveti rabdare sa cititi, desi e cam lung articolul, puteti intra la adresa http://www.uic.edu/p...chasteberry.htm Parca dintr-odata a rasarit soarele si am devenit brusc foarte optimista [:D] "Speranta moare ultima"

#30
marrina

marrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 21 octombrie 2005 - 13:53

Felicitari bubulino! Optimismul e cheia succesului![pahar]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -