Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

tinctura Branca Ursului


136 raspunsuri la acest subiect

#121
Briantis

Briantis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 691 mesaje

Postat 22 februarie 2006 - 22:36

Bubulina 1 ,da mi-am facut analizele ,am un fsh cat casa si iau tratament hormonal de substitutie ca si Dasha ,pentru a avea un cm regulat .Am luat bu ,tinctura de marar ,de cretisoara ,macerat de muguri de zmeur ,tinctura de soc ,coenzima q ,ulei de catina ,magneziu ,vitamina e ,am baut tone de ceai de napraznic ,ceai de coada soricelului ,tinctura de lemn dulce ,nici nu mai stiu cate am luat , am facut inclusiv injectii cu gerovital h3.Rezultate zero .Chiar nu mai stiu ce sa mai incerc .Probabil ca ar trebui sa ma impac cu ideea si s-o las balta .Nu mai stiu! Mama lui Andreiutzu

#122
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 23 februarie 2006 - 00:18

Curcubeu, citeste mai sus ca am mai raspuns la intrebarile pe care le-ai pus tu...aceleasi intrebari le aveam si eu inainte.
Mihaela si [copil]Alexia- Maria26 august 2004
Multumirea aduce fericire chiar si in saracie. Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

#123
25miky

25miky
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 23 februarie 2006 - 02:15

Buna fetelor ,miera dor de voi !m-am gandit sa va inveselesc un pic ,a trecut timpul si acum am 5 luni si bebe e baiat ;branca ursului a facut intradevar minuni! am mai intalnit fete aici care vor bebei si le-am spus povestea mea ,au inceput sa comande ,tineti-o tot asa cu tratamentul ,si faceti teste de sarcina cat mai dese ,chiar dupa ovulatie! Va pup dulce si va astept pe listuta graviduztelor [grup] miky

#124
elya

elya
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 februarie 2006 - 11:24

Salutare tuturor optimistelor! eu sunt din cele care cred ca branca ursului chiar da rezultate. am sa va spun, cat pot de pe scurt povestea mea: acum 2 ani de zile ne-am propus sa facem un bebe. am ramas insarcinata, fara nici un tratament abia dupa 7 luni de zile, bucurie mare, dar de scurta durata, pentru ca la 6 sapt am pierdut sarcina. Explicatia, nici una, se mai intampla, sa nu-mi fac probleme! Trei luni pauza ca sa se refaca organismul, si am reinceput "prestarile".Asta fiind cam dupa un an de cand ne pusesem in cap marele gand. au trecut 9 luni, nimic. si atunci am zis sa incercam si noi branca ursului, si pt ca nu stiam unde e buba ( am zis sa nu incepem sa umblam prin dr sa nu devenim stresati, sa vina cat mai natural cu putinta, etc) am inceput sa luam amandoi, cate o lingurita dim si una seara, dizolvate in jumatate de pahar de apa. mai faceam si glume, numind amestecul "coktail" si-l beam de parca era cea mai buna bautura. am "prestat" in perioada in care stiam ca ar trebui sa fie ovulatia ( am un ciclu regulat de 28-29 zile), dupa o sapt mi-am facut un test de sarcina, fara sa stie sotul meu, si deja se vedea o liniuta, f stearsa, dar era. am zis ca poate mi se pare, sa nu ma entuziasmez prea tare, n-am zis nimic la nimnei, am asteptat inca o sapt, inca un test , si de de data asta clar pozitiv! mi-era cam frica sa ma bucur, avand in vedere antecedentele. mi-am anuntat sotul, fericit si el...ca sa scurtez povestea, de data asta minunea si fericirea noastra a durat 18 sapt. pana la 18 sapt totul decurgea cum trebuie, bebe se dezvolta normal, analizele toate bune, de acum asteptam sa miste. Din pacate cand am fost la ecografie, am aflat ca lui bebe nu-i mai batea inimioara, deci sarcina era oprita in evolutie,lucru extrem de curios si pr dr, pentru ca in urma cu 2 sapt totul era ok, iar eu ma simteam bine, nimic nu mi-ar fi dat de gandit. asta se intampla fix acum o sapt. a fost destul de complicat sa fiu chiuretata, pentru ca bebe era marisor, iar placenta acoperea colul, dar cu ajutorul Domnului si al unui dr minunat, am scapat cu bine...fizic, ca psihic trebuie sa mai treaca ceva timp, e mult prea greu de admis ideea. si e destul de greu sa mai fiu increzatoare ca va fi bine, dar incerc totusi s-o fac. Imi cer scuze daca m-am abatut de la subiect prea mult sau daca v-am plictisit, eu de fapt vroiam sa va insuflu incredere in Branca ursului, pentru ca eu sunt convinsa ca datorita ei am ramas insarcinata, dupa atatea luni de nereusita. Noua acum ne ramane sa facem analzie genetice si alte alea ca sa vedem de ce s-a oprit sarcina in evolutie, apoi din momentul in care vom avea voie, o s-o luam de la capat, si evident vom lua iar Branca Ursului. Mult succes tuturor si putere de lupta, ca stiu ce inseamna.

#125
marrina

marrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 23 februarie 2006 - 12:30

elya Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat si iti doresc sa ai parte de [copil] tau.[flo] Trebuie doar sa crezi! marrina

#126
elya

elya
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 februarie 2006 - 12:40

Multumesc Marrina! Numai de bine la toata lumea![floare3] Elya...de felul meu optimista

#127
curcubeu

curcubeu
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 23 februarie 2006 - 16:44

@roandre mersi o sa citesc cu atentie spre sa avem si noi succes cu BU[bis] @elya imi pare rau pentru intimplarea trista pe care ai avut-o ,sa stii ca si eu am pierdut o sarcina acum 2 ani (desi era mica a mea) si inca mai sufar dar trebuie sa merg inainte si sa nu pierd speranta.Important este sa fie si sotul cit mai intelegator si alaturi de tine,din pacate la mine nu pre aeste asa si ma simt si mai singura cu durerea mea .Eu sper sa fie bine ,eu am inceput tratamentul cu BU de vreo 4 zile ,o sa va tin la curent .pe linga BU i-au si tinctura de marar . Va pup pe toate @miky Sarcina usoara si mersi pentru incurajari![8D]

#128
curcubeu

curcubeu
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 23 februarie 2006 - 16:57

@briantis Imi pare rau ca esti in aceiasi situatie dar incearca s anu disperi ,eu acum am FSH 44 ,variaza mereu.Gindestete ca am ramas fara tratament(dupa o laparoscopie) dupa ce am avut FSH si 74 dar din pacate am piedut sarcina[bang] Sper ca hormonii de substitutie nu sint anticonceptionale?! unii medici prescriu anticonceptionala ceea ce iti taie si sansa cea mai mica de a ramine insarcinata.Si eu s-ar putea sa fiu nevoita sa i-au hormoni,deocamdata astept sa imi fac o analiza sa vada densitatea oaselor si dupa doctorul va face un plan pentru mine.Exista o sansa si pentru noi numai ca este mica si ai de infruntat timpul si stresul. tinem legatura la fel si Dasha ! va pup si numai bine

#129
PamELLA

PamELLA

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 23 februarie 2006 - 23:28

Fetelor,am si eu o intrebare la care probabil ati mai raspuns de zeci de ori inainte de aceea sper sa nu va suparati:de unde se poate cumpara tinctura??? [pup][pup] "Vei fi cu atat mai fericit cu cat va trai mai mult in tine copilul ce ai fost!"

#130
Dasha

Dasha
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 24 februarie 2006 - 00:43

Buna fetelor , Imi spuneti si mie cum sa iau BU? Tu cum il iei Rainbow? Problema este ca eu fac tratamentul ala ca Briantis sima gandesc sa nu patesc altele..[bang]Briantis tu ai luat BU in timp ce luai Femoston? Mai nou am descoperit ca sufar si de hipotiroidism[bang] BU poate influenta tiroida cumva?OFFFF Doamne ,m-am saturat. Briantis tu ce ai hotarat? Ai sunat la vreo clinica? Bafta multa Rainbow Sper sa reusim si noi cumva [amoras][amoras][amoras] Va pupic pe toate.[pup][pup][pup] Never say never!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -