Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

tinctura Branca Ursului


136 raspunsuri la acest subiect

#111
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 06 februarie 2006 - 21:25

Lachi, am cautat prospectul de la BU dar nu-l mai gasesc... apelez la 'amintiri' acum... si amintirile mele spun ca este contraindicat in caz de afectiuni ale prostatei... mi se bate in cap acum si cuvantul 'cancer' ... nu vreau sa te sperii, dar daca e vb de vreo afectiune a prostatei, mai bine NU BU! ******************************* Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

#112
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 07 februarie 2006 - 00:59

Lachione nu stiu sa te ajut, dar in prospect scrie doar atat : " Afectiunile prostatei manifestate sau latente pot fi activate de aceasta planta. In cazul in care apare o jena la urinare, inflamatia prostatei, se va intrerupe tratamentul cu branca-ursului si se va trece la o cura cu plante pt prostata: pufulita (Epilobium hirsutum) si ghimpe (Xanthium spinosum) in special, dupa care se va putea relua tratamentul initial. "
Mihaela si [copil]Alexia- Maria26 august 2004
Multumirea aduce fericire chiar si in saracie. Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

#113
Dasha

Dasha
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 10 februarie 2006 - 15:25

Fetelor , Cred ca o sa incep sa iau si eu Branca ursului dar spuneti-mi se gaseste tinctura nu? Nu trebuie sa fac ceai.. Va pup. Never say never!

#114
Dasha

Dasha
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 10 februarie 2006 - 15:34

Ah ,ametita cum sunt am uitat sa va intreb daca as putea lua chiar daca fac un tratament de substitutie hormonala sau trebuie sa opresc medicamentele si saiai doar BU? Lamuriti-ma va rog.[bang][bang] Va pupic pe toate.[pup][pup][pup] Never say never!

#115
asi

asi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.796 mesaje

Postat 10 februarie 2006 - 15:49

Dasha pentru ce faci substitutia hormonala?
Daca faci stimulare e bine sa nu le amesteci pentru ca ai putea sa faci chisturi sau poate prea multi foliculi.
Branca ursului se gaseste sub forma de tinctura sau capsule.Cel mai bun efect in infertilitate l-a avut tinctura.
Succes!




Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan


#116
Dasha

Dasha
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 10 februarie 2006 - 17:37

Asi, nu fac stimulare...doar ca avand FSH mare mi l-a prescris medicul pentru a avea CM regulat.Oricum deocamdata astept sa vad ce imi spune endocrinologul cand ii port noile analize si apoi poate incerc si eu BU. Iti multumesc oricum.[pup] Never say never!

#117
miaunika

miaunika
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 12 februarie 2006 - 15:45

Buna, Am inceput si eu sa iau tinctura despre care am citit in Formula AS. Pana acum am luat o lingurita seara. De doua zile am aflat ca o alta colega mi-a luat-o inainte si ca atare, m-am hotarit sa ma pun pe treaba, adica o sa iau 2 lingurite dimineata si 2 seara, combinate cu tinctura de marar, care si ea face bine. Cum sunt o aspiranta de doar 31 de ani, ma rog aproape.., sunt hotarata sa [alcool]BU si sa [xinpat] pana cand voi fi [gravi]. Jobul meu e in vanzari si trebuie sa alerg toata ziua pe afara si am parte de mult stres, dusmanul bebeilor. Dar sunt HOTARATA si nu ma las si va urez si voua mult succes. Va tin la curent si va urez sa vi se implineasca visul. Daca aflu ceva nou despre tratamente naturiste va anunt, pana atunci mai monitorizez site-ul. Va pup.

#118
Briantis

Briantis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 691 mesaje

Postat 12 februarie 2006 - 18:08

Eu am inghitit la tinctura de branca ursului de m-am plictisit ,cred ca am luat cel putin 9 luni de zile .Rezultate din pacate zero barat!Am incercat si un tratament mai complex prescris de Livia ,l-am tinut 3 luni ,rezultat identic ,adica nul .Asa ca din pacate ,chestia cu naturistele nu merge la toata lumea .Poate imi dati vreo idee ce altceva pot sa incerc,ca eu nu mai stiu . Mama lui Andreiutzu

#119
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 12 februarie 2006 - 19:37

Briantis, tu analizele hormonale ti le-ai facut? Dar monitorizari?
Important este sa stii ce problemute are corpul tau ca sa stii ce plantutze te ajuta.
Branca ursului este in special pentru ovulatie. Poate la tine nu este asta problema. Eu la eco luna trecuta am aflat ca nu aveam endometrul bun si am inceput sa iau tinctura de marar. La analize aveam prolactina mare si am inceput sa iau Vitex. Nici eu nu mai iau acum BU, imi facea si pofta de mancare si nu am obtinut rezultate pana acum.


Speranta moare ultima!

Cununia noastra

#120
curcubeu

curcubeu
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 22 februarie 2006 - 21:41

Buna fetelor, Am inceput sa i-au BU pentru ca numai imi vine CM si sigur nu ovulez.[bang]Insa nu stiu cum s ao i-au oare sa i-au si in timpul CM (dac mi-o venii??) ,iar cu ovulatia nu stiu ca eu niciodata nu stiu cind ovulez deci este greu sa ma opresc la ovulatie.Deci sa i-au fara intrerupere?! Si daca ramin si aflu deabea dupa ce fac testul nu este pre atirziu?? am inteles ca este toxic pentru bebe[copil] Poate puteti sa-mi dati vre-un sfat!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -