Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

hiperprolactinemie (2)


203 raspunsuri la acest subiect

#201
marynik

marynik

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 18 mai 2008 - 19:15

Gaby , in ce zi a cm ai facut analiza LH ???
Si ce alte analize ai mai facut ?
Valoarea prolactinei este ff buna , chiar nu inteleg de ce ti a pus diag asta si ti a dat brocriptin
Tu ai facut cumva analiza dupa ce incepusei sa iei medicamentul ??

Doctora despre care va spuneam se numeste Corina Neamtu
La acest subiect am dat detalii despre unde poate fi gasita
Cititi aici http://forum.desprec...TOPIC_ID=121202

________________________
O vesnica aspiranta

Lupta pentru bebe

#202
giulia17

giulia17
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 31 octombrie 2008 - 12:53

buna fetelor.ce mai faceti,eu mult mai bine am inceput munca sunt educatoare la grupa mica si e foarte bine ,copii sunt minunati.am fost la parhon pe 24 noiembrie ma internez pt tomografie,iau in continuare dostinex una la 14 zile.sper ca sunteti bine si ca vom mai vorbi.va pup

#203
Anomis2085

Anomis2085
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 24 februarie 2009 - 14:29

Buna la toata lumea.Ma numesc Simona si am intrat inamplator pe forumul asta.Si eu ma confrunt cu o prolactina crescuta.In aprilie anul trecut cu o trimitere de la ginecolog mi-am facut dozarea de hormoni si mi-a rezultat prolactina 2298 in cazul in care pe buletinul de analize scrie o valoare de min.127 - max.637.nu prea am dat importanta atunci si nici nu m-am dus la dr. sa-mi citeasca rezultatul la analize pt k am plecat din buresti.A trecut ceva vreme knd m-am hotarat sa-mi refac analizele dar de data asta am consultat un endocrinolog pt k am auzit diferite pareri in legatura cu valoarea mare a prolactinei.D-na dr. mi-a dat trimiteri sa fac urmatoarele: sa turca, RMN, eco transvaginal si prolactina.Am revenit la dansa cu rezultatele bune la celelalte, mai putin prolactina care de data asta mi-a iesit 1391 si pe buletinul de analize val. normale erau cuprinse intre 64 - 395( am schimbat si laboratorul).In urma rezultatelor mi-a prescris o reteta cu bromcriptin cate 1 pastila si jumatate in fiecare zi.Asta se intampla in luna nov 2008 si trebuia sa urmez tratamentul pana in ianuarie 2009 dupa care sa refac prolactina si sa revin la dansa.Am refacut analiza in ianuarie si spre surprinderea mea rezultatul a fost 1750,mai mare ca data trecuta desi urmasem un tratament.Am hotarat sa schimb medicul si asa am facut.Acum merg tot la un endocrinolog(lumea zice k este foarte bun), dansul s-a uitat peste analize si mi-a dat sa fac urmatoarele: TSH si ATPO, si mi-a prescris sa iau dostinex 2 pastile pe saptamana timp de 2 luni, dupa care refac prolactina.

#204
giulia17

giulia17
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 martie 2009 - 21:58

buna Simona si eu iau dostinex de 2 an i acum iau 0 pastila la 2 saptamani.luna aceasta imi fac an alizele si merg la parhon cu rezultatul prolactinei.de 1 an imi iese sub limita iar dr spune ca este f bine.la tomograf am aflat ca am adenom hipofizar.sper sa mai v orbim urmeaza tratamentul.eu nu l am intrerupt de 2 ani


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -