Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pacientele Prof. Marinescu


72 raspunsuri la acest subiect

#71
elly_me

elly_me

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.782 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 22:00

Salutare fetele Daca va ajuta experienta mea cu dr.Cocei - este ff simpla. M-am programat la cab.M cu pile "de gradul zero" [:D] Foarte draguta dr.cocei- comunicativa, prietenoasa, amabila, zambitoare cum s-a mai spus pe banii mei. Am facut o tona de analize la Bios- HSG- histeroscopie operatorie si stimulari. Concluzia: nu ai foliculi deloc - nu ovulezi, nu am ce sa iti fac- te rog sa te duci in alta parte. Nici macar nu mi-a mai dat vreo sansa/ alternativa. Eram dispusa sa fac FIV- nici macar nu a pomenit de FIV - vroiam si FIV cu donator - orice- numai sa am bb Ea ma chema la monit. in Z10 si 12 (rar Z14)- iar ulterior am descoperit ca foliculii mei incepeau sa creasca in Z16 si ovulatia in Z21-22. Monitorizarile le face doar in Z10-12-14- nu are rabdare sa te cheme sa vada cand ovulezi - nu tine cont de durata cm. ...... asta este Am fost distrusa- nicun dr. nu poate face asa ceva. Credeam ca, cazurile mai dificile sunt adevarate provocari pentru ei- dar nu este asa; se multumesc cu cazuri simple si te storc de bani. [q][q][q][q] Asa am ajuns la dr. Tutunaru care m-a monitorizat o zi-da, o zi-nu pana a vazut el ca am foliculi- si am avut si am si ovulat- dar nu am ramas. Dar simt ca nu mai este mult si o sa se intample minunea. [:D] [floare3] [floare3] [floare3] [pup] Elly Astept, astept si iar astept .....

#72
taty_ana

taty_ana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 22:41

da iazmin sau ma rog inca nu stiu...eu pana acum am facut toate investigatiile si analizele la chisinau si cand sa incepem fiv-ul hop si revolutia si zbang mi s-a taiat fiv-ul ca nu mai pot intra in Moldova...so, mi-am facut programare la marinescu, fiindca n-am bani de gynera la dr dracea(acolo as fi vrut)...in fine ideea este sa-mi accepte investigatiile ca de altele nu ma apuc...

#73
iazminn

iazminn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 03 mai 2009 - 14:37

Tocmai am citit pe un alt forum ca rata de reusita a prof Marinescu in FIV este de 5%.Ma sperie acest procent. Oare sa fie asa?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -