Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pacientele Prof. Marinescu


72 raspunsuri la acest subiect

#21
saftoiu_gina

saftoiu_gina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 18 octombrie 2005 - 20:15

Laura ,da am avut o extrauterina in acelasi timp . Ce tratament iei tu acum? daca vrei sa-mi spui.

#22
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 19 octombrie 2005 - 16:54

Doamne, Gina prin ce ai trecut si tu! Nu am mai auzit pana acum! Si nu se stie cum s-a putut sa se prinda una in uter si una in trompa?

De cand am aflat ca sunt insarcinata (la 2 zile dupa ce mi-a intarziat CM) am inceput sa fac tratament cu gravibinon injectabil (1/5zile initial si de la 10 saptamani 1/1sapt), duphaston 2/zi si utrogestan 2/seara intravaginal (pana la 10 saptamani utrogestanul, dupa care am ramas numai cu duphastonul).

Sanatate multa! Sa ne spui daca te programezi si cum iti merge mai departe![pup]

Laura [gravi]18+
Puiutul meu

#23
saftoiu_gina

saftoiu_gina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 19 octombrie 2005 - 23:44

Laura ,da, ai dreptate am trecut prin multe ,e adevarat ce mi s-a intimplat ,nici eu nu ma asteptam la asa ceva si am patit-o de la FIV. Martea viitoare merg la dr. sa-i spun ca mai incerc un FIV si sa vad ce analize imi mai da de facut.O sa te tin la curent. Ai grija de comoara ce o porti asupra ta. [copil]

#24
saftoiu_gina

saftoiu_gina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 26 octombrie 2005 - 19:54

Laura am fost la dr.si sunt ok.Ma pregateste ptr. FIV de acum,iau doua luni DIANE 35 si in dec. merg sa-mi faca o ecografie . Tu ce faci ,cum te mai simti? iti doresc o sarcina usoara in continuare

#25
maria_71

maria_71
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 octombrie 2005 - 16:27

Poate cineva sa-mi dea si mie nr. de tel. la care pot face o programare la Dr. Marinescu? Eu am auzit numai vorbe de lauda la adresa dansului.

#26
cristinici

cristinici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 333 mesaje

Postat 27 octombrie 2005 - 20:13

La spitalul Giulesti programarile se fac la 0213161273,dar spui ca vrei programare pt FIV pt ca altfel te programeaza peste 3 luni. cristinici

#27
marrina

marrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 10:05

Stie cineva sa-mi spuna cum sa procedez la Giulesti ca sa reusim sa facem spermograma acolo in ziua cand sunt programata la consultatie (22.11)? Si sa am si rezultatul pana la ora cand incep consultatiile la cabinetul de sterilitate? Ora e 12 sau 13? Am uitat la cat mi-au zis la telefon. La cabinetul particular stie cineva cum e programul? Multumesc mult pentru orice detalii. Vreau sa impusc mai multi iepuri dintr-o lovitura [:D] si la inceputul lui decembrie [pegeam] sa stiu incotro o apuc. Trebuie doar sa crezi! marrina

#28
MRL

MRL

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 182 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 11:18

marrina, mai intai suni si faci programare pt spermograma pt ziua 22.11 cand esti programata la prof. In ziua respectiva o sa meaga sotul dimineata sa doneze proba iar in jurul orei 12 - 13 o sa ai raspunsul si o sa poti sa mergi la prof cu analiza. La cabinetul privat are consultatii numai lunea si joia dupa amiaza, dar este foarte greu sa te programezi repede. Iti doresc sa iti iasa totul perfect Pupici

#29
Kariris

Kariris

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 13:37

Marrina daca ai fi vrut programare pentru 22.11. trebuia sa o faci pe 10 octombrie. in fiecare 10 ale lunii se fac programarile pentru luna urmatoare. Sau ai deja programarea facuta? pt. spermograma e asa cum ti-a spus MRL. Daca vrei mai multe detalii da PM ca iti dau informatiile necesare. Si eu sunt tot la Marinescu.

#30
marrina

marrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 14:04

Multumesc mult MRL si lachione! Daca voi mai avea intrebari o sa va mai deranjez.[:o)] [pup] Trebuie doar sa crezi! marrina


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -