Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pacientele Prof. Marinescu


72 raspunsuri la acest subiect

#11
alecxa

alecxa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 14 octombrie 2005 - 13:41

Eu am nascut in 2002 prin cezariana. Mi-a provocat nasterea dimineata, dar pt ca am avut cerclaj travaliul nu a decurs cum trebuia. Intre timp copilului i-a scazut pulsul (suferinta fetala) si atunci a decis de urgenta operatie cezariana. M-a vizitat dupa nastere, si la terapie intensiva si in salon, si l-am abordat chiar si pe scari si nu s-a suparat. La o saptamina am avut probleme cu sinii si m-am dus iar , mai rece si rea a fost asistenta decit el.Si nu a vrut nici bani. Singura pb e ca e foarte ocupat si de aici vin si greselile.

#12
Monica-Elena

Monica-Elena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 296 mesaje

Postat 14 octombrie 2005 - 15:27

Karina cum sa nasca natural cu cerclaj?????/////Si eu am avut cerclaj si am nascut prin cezariana si firul a fost scos cu o jumatate de ora inainte de a intra in sala de operatie. Daca a nascut normal cred ca femeia aia nu mai are col cred ca e harcea parcea inauntru. Monica mamica unui globulet de aur - Mihnea-Gabriel Esentele tari se tin in sticlute mici. http://pg.photos.yah...bache/my_photos

#13
Anderra

Anderra

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 172 mesaje

Postat 14 octombrie 2005 - 15:55

Si eu am fost pacienta doctorului marinescu ,insa in alt context ,adika eu nu sunt mamika si nici nu urmez vreun tratament de fertilizare.
Pe mine dumnealui m'a operat la san anul asta in iunie.
Dupa ce am umblat ca bezmetica juma de an pe la medicii endocrinologi din Cta care fiecare isi dadea cu presupusu am ajuns la buc ,la sotia dumnealui,o femeie deosebita Ileana marinescu.
Eram foarte speriata,nodulul intr'atat de mare incat i se vedea forma prin pielea sanului,mi'a spus ca singura solutie e operatia si ca desi e foarte ocupat va vorbi cu sotzul dumneai.
Am revenit luna urmatoare in Bucuresti,m'am dus la giulesti,m'a consultat domnu' doctor si foarte haios a fost cand mi'a zis: ehe fetitzoo..din cta esti? te operez azi ,maiine esti la plaja ..
Zis si facut ..m'a operat in aceeasi zi ,ultima operatie ce'i drept ,la ora 16 imi era rau deja de foame nu mancasem nimik de 24 de ore simteam ca lesin da' am rezistat.
Operatia a durat 10 minute maxim, dupa o ora eram inapoi in salon, durerea absolut suportabila,incizie foarte mika si care s'a vindecat in cateva saptamani ,acum nu se mai vede absolut nimik.
Eu nu am decat cuvinte de lauda pentru dumnealui ba mai mult de atat a tinut minte ca pe mine ma opereaza la san. Din vina unei asistente care mi'a facut internarea pe foaie scria : fibrom uterin .. asa ca odata asezata pe masa cineva a vrut sa imi puna o sonda iar medicul Marinescu contrariat a spus: ssttaattzziiii... domnisoara .. dumneata nu aveai nodul? Am reusit sa raspund afirmativ inainte sa isi faca anestezicul efectul.
va pup,

[zana]Anderrusha Nice To Meet You ...Here

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"

#14
diciu

diciu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 497 mesaje

Postat 14 octombrie 2005 - 15:59

Anderra...imi pare rau prin ce-ai trecut...cred ca fost socant pentru tine...problemele la sani sunt un punct f sensibil pentru femei...ma bucur ca a fost bine pana la urma...
insa...nu pot fi de acord cu tine...in ceea ce priveste Ileana Marinescu...si sotul ei...din intamplare o cunosc si pe sotia lui...el este cum este...dar ea este o scorpie dupa parerea mea...am cunoscut-o si personal...si indirect prin tata care a avut niste convorbiri cu ea...este o femeie f rea...invidioasa pe femei in general...eu m-am dus la ea ca ma ingrasasem mult intr-o vreme si s-a purtat f urat cu mine si inceput pe un ton f deranjant sa-mi spuna ca daia barbatii insala ca femeile ajung ca niste vaci....desi ea habar n-avea de relatia cu sotul meu si nici de ce m-am ingrasat eu initial...pentru ca nici nu ma consultase si nici nu a vazut vreo analiza...in fine...a fost foarte gretzoasa si nici nu m-a ajutat cu nimic...am zis ca nu mai calc la ea in veci...iar cu taica-miu iarasi s-a purtat f urat cand el tot incerca sa sune la Marinescu sa-i spuna ca dupa operatia de avort septic ce mi-a facut-o el....am febra si nici nu ma simt bine...si ea urla la el sa il lase in pace ca e ocupat si nu vroia sa-l dea la telefon sau sa-i transmita vreun mesaj...in final am ajuns la alt medic...la o a doua operatie...
eu nu mai vreau sa aud de acesti oameni...[V]

anda[bis]

[batetoba]DICIU&LICIU[batetoba]

"daca dragoste nu e...nimic nu e"


#15
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 15 octombrie 2005 - 13:40

Camy uite aici: MARINESCU MEDICAL CENTER, str. Aviator Mircea Zorileanu nr.44, tel. 021/2243127. Sper sa iti fie de folos!

Laura [gravi]17+
Puiutul meu

#16
saftoiu_gina

saftoiu_gina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 09:33

Laurae cabinetul particular la aceasta adresa? cam in ce zona se afla? cred ca e lume si acolo!Stii cumva dupa cit timp te programeaza?O fi tot asa ca in spital,dupa o luna , doua?

#17
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 11:03

Gina eu m-am programat la Marinescu prin iulie, pentru 5 septembrie pentru probleme de infertilitate (se opreau sarcinile in evolutie si voiam sa-mi faca ceva teste, sa-mi dea tratamente), dar nu am mai apucat sa merg ptc am ramas insarcinata si nu avea rost sa fac atata drum (mai ales ca nu mai am voie sa merg cu masina).

Oricum cred ca se fac mai repede programarile acolo, asta vara era in concediu si de asta m-a pus in sept, iar la celelalte cabinete (spital) unde mai lucreaza te puneau sa suni in septembrie pt programare (deci mai asteptam cateva luni)

Nu am idee in ce zona e ptc nu sunt din bucuresti si nu cunosc orasul deloc. Dar poti suna sa te programezi si ceri instructituni[pup]

Laura [gravi]17+
Puiutul meu

#18
saftoiu_gina

saftoiu_gina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 13:04

Laura si ai descoperit de ce se opreau sarcinile? Ca si eu am patit la fel,aveam patru saptamini si s-a oprit,dar la mine cred ca s-a oprit din cauza ca in acelasi timp aveam si una in trompa si zic ca din cauza durerilor,nu stiu ca nam ajuns la Dl. Prof. inca.

#19
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 18:57

Gina nu inteleg: aveai si sarcina extrauterina in acelasi timp?
La mine nu s-a aflat cauza, dar s-ar parea ce era o lipsa de progesteron ptc acum iau tratament cu progesteron si, multumesc lui Dumnezeu, sarcina merge bine.

Laura [gravi]17+
Puiutul meu

#20
GildaT

GildaT
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 18 octombrie 2005 - 10:58

Buna fetele, Str. Aviator Mircea Zorileanu este in zona Domenii (b-dul fost 1 Mai actual Mihalache). De la piata 7 Noiembrie este o strada (Campina parca) spre Manastirea Casin. Str. Av. M. Zorileanu este paralela cu strada asta. Sper ca m-am facut inteleasa. Eu aveam o alta adresa a cabinetului d-lui doctor Marinescu (undeva aproape de ProTV). Am fost acolo in 2002, dar poate s-a schimbat de atunci. Va pup pe toate! Gilda


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -