Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Elenalove are mare nevoie de noi!


157 raspunsuri la acest subiect

#151
Elenalove27

Elenalove27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 30 octombrie 2005 - 00:26

SALUT si bine v-am regasit dupa WILMA care ne-a lasat speriati si de data asta(ca oricare alt uragan care a trecut pe la noi)

Suntem in viata si asta conteaza cel mai mult si ma bucur ca suntem cat de cat sanatosi.

A trecut greu uraganul...a inceput pe la 4 dimineata cand s-a oprit lumina si se auzea pe la geamuri cum trec vanturi puternice.
nu stiu cum sa descriu mai pe inteles dar a fost absolut puternic uraganul.
pe la 5 dimineat alvarica s-a trezit plangand si de la zgomotul de la geamuri ...sotul meu a inceput sa impinga mobila in usa de la intrare ca am crezut ca va cadea usa de la cum se zgaltanea...eu l-am luat pe alvarica in brate si am intrat cu el in baie si el plangea rau de tot...afara se auzea cum cad copaci pe masini si pe la geamuri.

noi ne-am baricadat cu o noaptea inainte dar tot se simtea cu se misca gemurile si cum cadeau craci de copaci peste tot.
acoperisul este dus , nu numai la noi la toata comunitatea si peste tot orasul...sunt inca sub stare de soc.

sotul meu a doua zi a facut "soc" , s-a invinetit tot si nu mai stia de el ...am chemat salvarea care impreuna cu alte vecine (pe caz de boala)a fost transporat la spitalul de urgente.
Acum este bine.

am stat 6 zile fara lumina sau apa dar totusi ma bucur ca locuiesc in SUA .
Am primti gheata si apa zilnic dar doar pentru strictul necesar si am mancat macarica la conserve incalzita pe grill afara...


bine ca a trecut ...a fost o alta experienta grea si ma bucur ca avem lumina si apa ca tare greu a mai fost.


M-am gandit la voi si mi-a fost tare greu fara net.

Ii multumesc lui Gabriella ca m-a sunat si ca am putut cat de cat sa tin legatura cu voi.

va multumesc tuturor ca imi sunteti alaturi din toate punctele de vedere.


Sora mea Cristina a nascut pe 27 dimineata la 5am o fetita de 3100 kg pe nume Natalia Elena si este sanatoasa si seamana cu taicasu (asa spunea ea).

Donia[flo2] , am primit plicul tau si iti multumesc mult pentru vorbele frumoase si pentru banuti.

MULTUMESC.


p.s sunteti cu adevarat cele mai MINUNATE PRIETENE![flo]




Alex este micut e diabetic si are mare nevoie de noi


#152
Alyssa

Alyssa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 30 octombrie 2005 - 03:38

[flo] Elena draga, multumesc lui Dumnezeu ca sinteti bine!... Sintem cu sufletul alaturi de voi! Pupici lui Alvarica si salutari si sanatate lui Al!!!... Si uite ca dupa atitea intimplari rele, vine si o bucurie mare... nasterea nepotelei tale... vai ce veste minunata!!! Sa va traiasca, sa fie sanatoasa si voinica!... Felicitari sorei tale si sotului ei! Si mamei tale numai ginduri bune si sanatate multa!...[flo] Alice

#153
clyo

clyo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 278 mesaje

Postat 31 octombrie 2005 - 15:28

Elena, felicitari surorii tale si bebe sanatos si sa doarma noaptea. pentru tine [flo] [flo]

#154
devylla

devylla

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.871 mesaje

Postat 01 noiembrie 2005 - 04:11

Elena felicitari pt nepotica.Multa sanatate surorii tale.
Si tie la fel....[pup][flo] si lui Alvarica[pup]









poze foarte noi [foto]
bubulinele [vampa] [hippi]
'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'
Sabina

#155
Elenalove27

Elenalove27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 03 noiembrie 2005 - 00:05

Conchita[flo2]Multumesc [pup]

Dragelor,sora mea va multumesc mult pentru urari.[:I]

Cristina a primit suma de 145 ron (in mandate) si 165 ron (in cont)
sotul cristinei(catalin) a ridicat banuti de la banca si i-a dat mamei mele care are nevoie acum sa isi cumpere butelie la aragaz ca nu ii mai mergea cea veche!si a inceput sa isi repare la acoperisi care are gaura in el si ii ploua in casa -(.
Eu am strans suma de 605 $ (Usa+Canada+devyllajapan) si 250$ stransi la vikinga de la fetele din europa.
suma totala este 855$ si 310RON
[pup]SUNTETI EXTRAORDINARE !!!


Vreau sa va multumsc din suflet tuturor pentru acest mare ajutor care sunt absolut sigura ca datorita voua mama mea va putea dormi cat e cat linistita iarna asta.
Sora mea va multumeste si ea din tot sufletul si va doreste multa sanatate.
iar Eu inca odata va multumesc din suflet ca mi-ati fost alaturi din toate punctele de vedere si ca am putut sa vad cu ochi mei ca exista cu adevarat fete minunate ca voi! Va multumesc din adancul sufletului si va doresc multa sanatate.



Alex este micut e diabetic si are mare nevoie de noi


#156
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 03 noiembrie 2005 - 10:59

Elena[pup]
Si e bine ca s-au apucat de reparatii ca din clipa in clipa vine iarna!

Alex un baietel de 10 luni e diabetic si are mare nevoie de noi

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)



#157
she_wolf

she_wolf

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 05 noiembrie 2005 - 01:09

Doamne fereste Elena, de-abia acum am citit prin ce-ati trecut cu uraganul! [q] Ce cosmar, bine ca sunteti bine! [ruga] Felicitari surorii tale pentru bebelusa, sa le traiasca si sa se bucure de ea. [flo] Ma bucur ca s-au apucat de reparatii la casuta si sper sa termine inainte de venirea iernii. [:)] Drum bun in tara! [pup] Claudia si [bonjovi] Cristi (16.12.2002)

#158
Elenalove27

Elenalove27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 26 noiembrie 2005 - 03:23

Buna dragelor si bine v-am regasit.

Vreau sa mai adaug pe lista de multumiri pe cl[flo2] si inca o fata [flo2](am uitat numele)care a trimis pachet sorei mele cu hainute si jucari pentru fetita ei.
Va multumesc mult.

In Romania totul este schimbat...am ramas absolut uimita cand am vazut ce preturi MARI sunt si ce salari au oameni care lucreaza cate 12 ore pe zi !!!

Mame a fost emotionata pana la lacrimi cand i-am dat banuti+mesajele de la voi ...am ajutat-o cat de cat la repararea casutei si va multumeste.

Noi cand am ajuns in Romania am pierdut bagajele in amsterdam si le-am recuperat pe rand! ultimele 2 genti au fost rascolite si luat din hainute.Nu am facut reclamatie si ne-am multumit ca totusi ne-am recuperat din bagaje ca ma asteptam sa nu mai primesc nimic.
Am botezat fetita sorei mele Natalia Elena si a fost tare cuminte la botez.

In rest toate bune si sa speram sa fie asa in continuare.

Vreau sa va multumesc tuturor pentru acest enorm ajutor si in numele mamei si sorei mele vreau sa va doresc multa sanatate si fericire.



Alex este micut e diabetic si are mare nevoie de noi



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -