Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

@ construit CASA !!! (9)


297 raspunsuri la acest subiect

#11
cdan

cdan
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 30 septembrie 2006 - 01:49

Si eu in Oct la sfarsit cam termin cu curatatul curtii de moloz si alte alea...Mai merge de plantat gradina? Sau arunc banii pe geam daca pun gard verde si plantez pomi la sf lui Oct?

#12
cdan

cdan
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 30 septembrie 2006 - 01:51

PS Cat priveste parchetul, de fag calitatea I, 2 cm grosime, cu tot cu montat si lacuit ma duce pe la 1,5 mil/mp.
Balustrade de inox unde as gasi?

#13
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 01 octombrie 2006 - 14:51

quote:
Originally posted by cdan

Si eu in Oct la sfarsit cam termin cu curatatul curtii de moloz si alte alea...Mai merge de plantat gradina? Sau arunc banii pe geam daca pun gard verde si plantez pomi la sf lui Oct?



Nu stiu ce sa spun cu amenajatul gradinii. Cred ca ar fi bine sa aruncam un ochi la topicul gradinareselor. Tind sa cred ca s-ar putea planta atunci doar bulbii, care vor rasari primavara, la arbusti si pomi nu m-as risca!


#14
GeorgetaR

GeorgetaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 02 octombrie 2006 - 14:41

quote:
Originally posted by cdan

Si eu in Oct la sfarsit cam termin cu curatatul curtii de moloz si alte alea...Mai merge de plantat gradina? Sau arunc banii pe geam daca pun gard verde si plantez pomi la sf lui Oct?



Si eu SPER sa termin tot cam pe la sf. lunii cu molozul din curte.Dar deja e mult prea tarziu pentru amenajat gradina anul asta. In noiembrie nu prea mai poti planta nimic. Poti totusi sa pregatesti terenul pt. la primavara. Trebuie sapat destul de adanc si apoi afanat bine fiindca s-a tasat cat timp a fost santier si stratul de la suprafata e plin de var ,ciment etc. Dupa-aia ar trebui aplicat un ingrasamant si... tocmai bine la primavara poti sa te apuci de plantat.
Scuze, am fost off topic rau, asta tine clar de gradinarit...

#15
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 03 octombrie 2006 - 10:49

fetele din bucuresti va rog mult de tot recomandati-mi si mie niste depozite de materiale de constructii, cu pret bun. imi trebuiesc grinzi, placi osb, rigips... pt izolarea podului.

#16
GeorgetaR

GeorgetaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 03 octombrie 2006 - 17:32

quote:
Originally posted by irinabobe

fetele din bucuresti va rog mult de tot recomandati-mi si mie niste depozite de materiale de constructii, cu pret bun. imi trebuiesc grinzi, placi osb, rigips... pt izolarea podului.



Cred ca Valea Cascadelor are preturi dintre cele mai bune. Si sunt si multi adunati la un loc, ai de unde alege.

[hopsieu]


#17
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 03 octombrie 2006 - 18:18

multumesc mult.

#18
x_alinutza

x_alinutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 04 octombrie 2006 - 12:51

Tot eu, despre geamuri! Aveti rulouri exterioare sau plase de insecte la geamuri? Sunt utile ori...moft?


#19
GeorgetaR

GeorgetaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 04 octombrie 2006 - 13:31

quote:
Originally posted by x_alinutza

Tot eu, despre geamuri! Aveti rulouri exterioare sau plase de insecte la geamuri? Sunt utile ori...moft?




Rulouri exterioare n-am, desi poate la iarna mi-ar cam folosi, ca sunt cam in camp si precis o sa sufle crivatul...
Plasele de insecte, insa, s-au dovedit pana acum o investitie super-buna ca sunt prin zona niste mutanti de tantari[:D]!Eu am luat din alea pe rama dar care se deschid ca si geamul (mai sunt cu rama fixa, destul de incomod ca nu le poti deschide sau tip rulou, bune dar mai scumpe.)

[hopsieu]

#20
dia_codat

dia_codat

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 04 octombrie 2006 - 14:28

Buna fetelor.



Am revenit si eu pe acasa si ne apucam deja de treaba. Azi trebuie sa ne intilnim cu mesterii si de miine sau poimiine incep sa lucreze.



interior : tencuiala, pereti rigips, sapa,

exterior: izolatia cu polistiren.



Noi ca manopera am negociat cu ei din vara 220000 /m2 exteriorul si 160000 m2 la interior tencuiala sau pereti rigips.



Cam atit deocamdata,



Daca aveti careva timp sa imi scrieti ce ati folosit la tencuiala de exemplu tinci sau ce?

Ce usi de exterior ati ales si cam la ce pret, mi-ar fi de ajutor ca as avea citeva opinii ca saptamina viitoare trebuie sa cumparam usa de garaj, usa de intrare, calorifere, cabluri pentru instalatia electrica... si nu am inceput inca sa caut sa vad cam ce tipuri ar fi si la ce pret. Stiu ca deja au fost scrise dar sincer nu prea am timp sa caut in toate capitolele. Asa ca daca aveti voi aveti un pic de timp sa imi mai spuneti odata vi-as fi tare recunoscatoare [:D]



Centrala termica din ce am citit mai demult si ce am retinut parca ziceati ca Vaillan e cea mai buna. Sau?



Merci,



Dia mami de [zana]Caroline Iulia (14 iulie 2002) si [zana]Stephanie Daria (9 martie 2004)



... noi ...


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -