Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alebasi,felicitari


17 raspunsuri la acest subiect

#11
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 02 septembrie 2005 - 22:12

Alebasi, sa-ti traiasca baietelul, sa fie frumos si sanatos, destept si norocos ! Te asteptam sa ne povestesti cum a fost la nastere si cum e minunea ta. :) Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora

#12
Alebasi

Alebasi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 septembrie 2005 - 20:41

Dragele mele, Va multumesc tare mult pentru surpriza, iar pe initiatoarea acestui moment o pupic cu mult drag, ca si pe voi, de altfel. Pe scurt, sa va spunem micuta noastra poveste. In dta de 30.08.2005 am plecat la maternitate pentru un control de rutina si am primit comanda "bagajul de urgenta la spital". AM venit acasa, am pregatit toate cele cu foarte mari emotii. Mai era un piculet si aveam sa-mi vad puiutul. Dna dr. hotarase sa nastem prin cezariana cu rahianestezie. Am ajuns la spital, am trecut cu tot bagajul in sala de travaliu si dupa nu stiu cate minute, zeci de minute... am fost invitata, ca "oaspete de onoare", in sala de operatie. Au fost trei incercari ratate de anestezie in canalul medular, dupa care s-a decis clar: anestezie generala. M-am trezit extrem de buimaca, nestiind unde sunt, ce se intampla, auzeam doar "respira, hai o data, respira, deschide ochii" iar eu pluteam senina pe un norisor de plus. Am fost dusa la reanimare insa eu asteptam cu inflacare MOMENTUL! Mi se spusese ca mi se va aduce puiutul sa-l vad insa fiind ora extrem de tarzie (am nascut la 21.50 si am iesit din operatie pe la 22.15, cred), mi s-a promis ca il voi vedea a doua zi, in schimb tatal lui a avut privilegiul de a-l vedea primul si de a-i face poze si un prim filmulet. Mi-a placut ca l-am vazut insa eram extrem de frustrata ca nu l-am vazut cu ochii mei si nu l-am tinut in brate. A doua zi, pe la pranz, in ciuda durerilor, mi-am pus picioarele la spinare si am plecat la el, atent asistata de o infirmiera. Aici vine partea comica: am ajuns la pediatrie, am vazut ca se duce dupa el sa mi-l aduca, si pe masura ce se apropia cu el de mine simteam cum inima imi bubuie mai sa-mi iasa din piept, iar in mometul in care mi l-a pus in brate mi-au tisnit lacrimile si nu am putut sa-l zaresc prea clar. Pana sa ma potolesc din plans, mi-l si luasera. Eram tare fericita dar si suparata pe mine. Cat de moaca am putut sa fiu. Seara, pe furis, am plecat din salon sa repet operatiunea, de data asta fara lacrimi si tare mi-o crescut inima sa vad ce copil frumos, intreg si sanatos mi-a dat Dumnezeu. Vineri, 02.09.2005 am plecat acasa si continua odiseea mamei si puiutului ei. Ce pot sa va spun e ca e dotat in plamani, are pofta de mancare cat doi si sper ca in viitorul apropiat sa fiu in stare sa-i astampar eu foamea. Deocamdata stam pe lapte praf, mami neavand inca lapte. Cam acesta este inceputul povestii noastre si promit sa va tin la curent cu ea. Va pupic pe toate si va doresc tot binele din lume! Isabela

#13
buggy

buggy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 764 mesaje

Postat 06 septembrie 2005 - 00:58

Felicitari Isa...va doresc tot binele din lume[flo]

#14
alinaxeni

alinaxeni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 07 septembrie 2005 - 20:42

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] Felicitari!!!! Sa fiti sanatosi si mancaciosi. Te asteptam cu noi informatii despre BB frumos. alina

#15
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 12 septembrie 2005 - 20:55

Sa-ti traiasca bb-ul si sa-ti umple viata numai cu lacrimi de fericire! Sa aveti noroc amindoi si sper ca acesta sa fie un nou inceput pt voi! FELICITARI ISA si La Multi Ani, bb mic! Andreia

#16
peanut

peanut

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 133 mesaje

Postat 15 septembrie 2005 - 18:11

Felicitari si numai bine tie si la durduliul de bebelus![bibe].[flo]pentru tine si pentru minunea ta.

#17
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 16 septembrie 2005 - 17:31

Felicitari Isabela.[flo] Sa-ti traiasca baiatul , sa creasca mare,sa-ti aline toate durerile trecute si viitoare si sa-ti aduca multe bucurii! Intamplator si baietelul meu a avut tot 3,900 si acum este o grozavie de barbatus![:D][:D]. Tie, Leea multumiri pentru veste si in continuare sarcina usoara! Desi nu am scris la subiectele initiate de voi, care de altfel m-au coplesit, sunt cu sufletul alaturi de amandoua si va doresc tot binele din lume! [pup]la [mamica] si [gravi] Cornelia si Rares(nascut in 22.04.2002) http://fr.pg.photos....iap33/my_photos

#18
Tzuni

Tzuni

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.104 mesaje

Postat 17 septembrie 2005 - 14:04

Isabela draga, tot binele din lume! Un bb sanatos si tie mult curaj in ceea ce urmeaza sa faci! Sa fiti fericiti Cu drag, Tzuni


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -