Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

@ mai construit cineva CASA !?! (5)


152 raspunsuri la acest subiect

#31
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 30 august 2005 - 23:34

Jone asa avem noi usile cu 2 feluri de sticla:mata(dar nu albicioasa ci cu model sa nu se vada prin ea ca la bai la geamuri) si "crosfild"(scriu cum se zice) care pe o parte e cu oglinda si pe cealalta maro.In camera e cu oglinda , pe hol maro cu model.Daca mai repede nu apuc , duminica sigur pun poze cu usile.Si mie imi plac usile de aluminiu. Magda [ispita] si [zana] Bianca http://community.web.../user/danut1965

#32
dia_codat

dia_codat

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 30 august 2005 - 23:48

Buna fetelor, Nu prea va scriu dar va citesc des sa vad cum mai avansati cu casa. Maurice imi pare tare rau de ce vi s-a intimplat. Mie mi se pare o prea mare concidenta sa vi se sparga apartamentul dupa ce vi s-a intimplat cu muncitorii. Oare nu sunt fostii muncitori care au vrut sa se razbune?? Sti, cind ai scris ce vi s-a intimplat cu mesterii l-am pus si pe sotior sa citeasca ca sa vada ca problemele noastre cu ai nostrii au fost insignifiante fata de ceea ce ati patit voi. Acum cind i-am spus ca vi s-a spart apartamentul si el a gindit din primul moment acelasi lucru: fostii muncitori! Poate la vecina au vrut doar sa para ca ii sparg apartamentul ca sa nu fie ei primii suspecti! Voi ce ziceti fetelor? In alta ordine de idei, am dus si eu in sfirsit la developat ultimul film pe care l-am facut inainte de a avea aparatul numeric si cind o fi gata (ca aici dureaza 2 zile nu e ca la noi in Rom) va pun sa vedeti casa finala (la rosu deocamdata!) http://fr.photos.yah...codat/my_photos Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

#33
Kimi

Kimi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 31 august 2005 - 16:49

Fetele din C-ta, va rog sa-mi raspundeti si mie daca stiti care mai sunt preturile la terenuri( si zone mai bunicele dar nu asa scumpe)?

#34
Kimi

Kimi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 31 august 2005 - 17:15

Pentru ca mi s-a propus sa mut subiectul aici, il copiez si aici: Buna, Cum de ceva vreme tot cautam terenuri pentru a ne construi o casuta, am vizitat o gramada prin Otopeni, Baneasa, Corbeanca si alte imprejurimi dar numai la preturi foarte mari. Voi ce spuneti care va fi evolutia preturilor la terenuri in viitorul apropiat? Or sa mai scada putin sau or sa se scumpesca in continuare? Vad ca multi agenti spun ca nu prea au mai incheiat multe tranzactii in ultima vreme, dar totusi preturile sunt destul de mari,de unde trag concluzia ca sunt cumparatori. Si ca zone unde as mai putea merge sa vad alte terenuri dar cu preturi nu asa piperate? si nu neaparat zona de nord. Aici vad ca se discuta mai mult despre constructii, noi suntem in faza de a cauta un teren, ma rog poate mai sunt si altii ca noi, asa ca hai sa discutam... Si celor care construiesc spor la treaba!

#35
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 31 august 2005 - 20:56

Scriu again, ca se buli netu'! Kimi, bine ai venit in topic-ul nostru! Langa santierul meu, se vinde un lot cu 120$/mp, un pret triplat in ultimele 18 luni. Poate mai negociaza, dar diferenta e mare, totusi! Au crescut mult.... in conditiile in care cartierul este in constructie. De ex. eu nu am (voi avea) decat curent electric si fantana. Ramane sa speram la gaze si apa curenta. Dia, si mie mi-a zburat gandul la raportul hoti-muncitori, dar am zis sa nu para ceva deplasat, poate aberam! Asteptam pozici cu casuta cu caciula! Fetele, am fost la Porta.... Trebuie sa-mi aleg neaparat modele cu toc reglabil, si vreau sa va spun ca ajung la acelasi pret( al tocului) cu cel al foii de usa. Usile care mi-au placut mie ajungeau la vreo 8-10 mil/buc. Mi-ar conveni sa le confectionez din PVC sau Al., caci le asortez mai bine cu tamplaria de la exterior(ferestre), si le fac cum doresc eu( adevarat graiti la faza cu oglinda pe interior!!!) Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia - Maria crixia@gmail.com

#36
Kimi

Kimi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 01 septembrie 2005 - 09:56

Da Crixia, sunt foarte scumpe terenurile mai ales ca zici ca nici nu prea ai , deocamdata toate utilitatile... Pai in jurul Buc am vazut terenuri la banii astia si avea si toate utilitatile, dar eu vreau ceva mai ieftin. Am vazut aseara un reportaj si spuneau ca acum la mare cautare in Constanta sunt terenurile agricole, pe care apoi le scoti din circuitul agricol, le parcelezi si apoi le vanzi mai scump, dar unde sunt aceste terenuri si la cat se vand acum???? Si cred ca sunt undeva prin statiuni probabil,dar cu acces rapid la mare, voi ce spuneti?

#37
Kimi

Kimi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 01 septembrie 2005 - 10:58

Gasisem in Eforie( pe net) 500mp cu toate utilitatile(curent, gaze canalizare) cu numai 15euro/ mp, nu e bun pretul?

#38
jone_2

jone_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 01 septembrie 2005 - 11:04

mi se pare prea bun pretul ca sa fie adevarat.dar mai stii?pana nu vezi nu crezi.

jo [8**] si alexandra [copil]


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.


#39
Pegasis

Pegasis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 01 septembrie 2005 - 17:01

Fetele, vaz ca sinteti la curent cu multe chestii, asa ca va rog sa-mi dati si mie un sfat: pt. izolarea unei mansarde de 80 mp cu vata minerala (2 straturi), folie anticondens si pardoseala din sipci de 3-4 mm e ok un pret de 60 mil? Multam' Carmen ______________________________________________________ "Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume." (Enriyeu Castaldo)

#40
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 01 septembrie 2005 - 21:13

Pegasis! Pretul la care te-ai referit este pentru manopera?!? sau cu tot cu materiale? Eu m-am obisnuit sa dau cu zecile.... doar pe manopera( greoaie, ce-i drept). Pentru ce ai spus tu ar trebui sa fie totul inclus! Cum ai zis???? " sipca de 3-4 mm", poate cm??? Sa inteleg ca vrei sa izolezi mansarda si va fi locuibila; cred ca iti trebuie ceva rezistent pe care sa calci, gen placi OCB! Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia - Maria crixia@gmail.com


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -