Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

@ mai construit cineva CASA !?! (5)

152 raspunsuri la acest subiect

maurice

maurice

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 341 mesaje

Postat 25 august 2005 - 14:19

Mi-au luat ei laptop-ul dar tot am cum sa mai intru sa vorbesc cu voi ... e groaznic, azi noapte nu am putut dormi, dar sper sa ne treaca cat mai repede, sa avem putere sa punem la loc ce au luat. Putea fi mai rau, au taiat tot curentul pe etaj, era intuneric si eu eram singura. Daca as fi ajuns acolo cand ei inca nu plecasera ...Azi am aflat ca au incercat si la alta vecina sa sparga, tot ieri, dar ea avea o placa de inox in jurul butucului si astfel a scapat. Jone, nu aveam usa metalica, dar am auzit din mai multe parti de o noua metoda, hotii strang usa pana o fac armonica...si noi ne gandim de ceva timp foarte serios la sistemul de securitate (pentru casa insa, nu ne asteptam ca intr-un bloc intr-o zona bunicica sa se intample asa ceav). Se pare ca trebuie luata in calcul securitatea tot atat de serios precum instalatia de gaze sa zicem, si la un cost destul de mare. Noi vrem sa ne punem camera video si alarma care sa sune pe mobil... Azi am fost la politie sa intrebam de hoti si ne-au zis sa ne linistim, ca sunt slabe sansele. Insa i-am vazut azi in civil, supravegheau zona ... Si ca sa nu fiu iarasi pe langa subiect, as vrea sa va intreb daca stiti ceva de tigla metalica romaneasca, e oferta la Bricostore, 300000 lei mp.

CRIXIA

CRIXIA

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 25 august 2005 - 15:20

MAURICE, CE BELEA PE VOI! [zid] Nu pot sa nu va povestesc si eu ceva legat de faza asta! Colega mea de birou a avut un shock asemanator! Si mai este si insarcinata! Vreau sa va spun ca hotii au intrat in apartamentul ei prin balcon, era inchis, au fortat tamplaria PVC(termopan REHAU); nu s-au atins deloc de usa metalica. Politistii au spus ca hotii respectivi pun ochii pe apart. cu usi metalice, geamuri termopan si jaluzele verticale. E cu dus-intors securitatea casei! Magdda, bun pretul vanei! Si .... taaareee frumoasa! Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia - Maria crixia@gmail.com

jone_2

jone_2

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 25 august 2005 - 16:49

pe mine ma roade la casa ce o sa fac. la bunicii mei la tzara in judetul braila au bare de metal puse in interiorul ramei geamului aici nu pot sa fac asha. sa imi pun obloane? jo [8**] si alexandra [copil] ********* pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

jone_2

jone_2

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 26 august 2005 - 16:15

am vorbit acum si cica se pregatesc sa puna cofrajul ptr planseul dintre etaj si mansarda. sunt curioasa acum ce belele a mai facut "sefu de santier" jo [8**] si alexandra [copil] ********* pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

CRIXIA

CRIXIA

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 29 august 2005 - 21:11

Vreau usi de interior!!!! De care??? [grup]Help!!! [flo] Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia - Maria crixia@gmail.com

maggda

maggda

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 29 august 2005 - 23:38

Crixia poate apuc zilele astea sa pozez usile noastre de aluminiu, au iesit super, ca sa nu mai vorbim ca inchid absolut perfect.Astea de pind oricum de gusturile fiecareia. Ne-au pus si balustrada de inox de la parter la etaj, e super beton(7m). Magda [ispita] si [zana] Bianca http://community.web.../user/danut1965

Kimi

Kimi

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 30 august 2005 - 00:08

Buna, Vad ca sunteti cateva fete din Constanta care construiesc, v-as ruga daca stiti sa-mi spuneti si mie care mai sunt preturile/mp la terenuri? In ce zona as mai putea gasi un lot pentru construit o casuta, dar nu asa scump? Multumesc si spor la construit.

Kimi

Kimi

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 30 august 2005 - 00:10

Usa de la intrare care credeti ca este mai buna din lemn,usa metalica sau din termopan?

Deborah77

Deborah77

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 30 august 2005 - 14:58

Noi ne-am laut usa de intrare de la PortaDoors, din lemn stratificat (modelul Sopot, daca intrati pe site). E frumoasa rau, pe bune. Si usile de interior le luam tot de la ei, or sa ne coste 7 usi cam 45 mil.

jone_2

jone_2

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 30 august 2005 - 20:37

eu am vazut la cineva si mi s-au lipit de suflet
usile de interior la dormitoare erau din tamplarie de aluminiu si pe interior erau cu oglinda si pe ext cu geam nu stiu de fel
si la fel se inchideau super.
eu vreau asha tot numa la dormitoare in rest usi din acelea cu geam semitransparent, de sus pana jos, ca sa am lumina si pe hol.

eu inca visez

jo [8**] si alexandra [copil]

jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Intrebari Panica

• Bebe in burtica

madalina.rabusanu
    - Astăzi, 16:22

• Colici

popmadalina92
    - Astăzi, 14:20

• tscorp1
    - Astăzi, 13:52

• Unghii cu gel in sarcină

alinaaly12
    - Astăzi, 10:28

• CorinaV18
    - Astăzi, 10:23

Grupuri

• Mamici din Vâlcea

ela_vl1
    - iul 04 2017 18:24

• Mamici pentru mamici

icailoaie
    - apr 17 2014 09:07

• Mămici,burtici departe de casă...

Andreana
    - dec 04 2013 15:58

• Parinti inteligenti, parinti fericiti !!!!

mada27
    - nov 30 2013 23:00

• Mamici, Burtici, Tatici din Vrancea

Anda08
    - iul 11 2013 16:02

Bloguri

• Voi cand ati inceput sa faceti cumparaturi pentru bebe?

Oanapdrr
    - Astăzi, 15:51

• Prima vizită la ecograf in zadar

alyblondy
    - Astăzi, 13:55

• An Ideal Destination For Quintessential Holiday Experience

tourpackage01
    - Astăzi, 01:10

• Cum am aflat că sunt însărcinată

alyblondy
    - Ieri, 14:18

• Burtica in luna a 5-a