Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nu stiu ce sa fac!


23 raspunsuri la acest subiect

#1
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 03 august 2005 - 13:48

M-am gandit sa postez si eu aici......mai mult citind povestea Alyssei(sper ca am scris corect numele!) Ideea e ca am cunoscut pe cineva pe chat,ne-am intalnit,am fost impreuna la munte pt. o zi.....in sfarsit e ceva de nu se leaga......adica nu e iubirea aceea care o visez,nu simt ca nu pot trai fara el,nu simt nevoia sa-l aud tot timpul,sa-l vad langa mine.......chestii din astea!!!!! Dar in acelasi timp nu-mi e indiferent,astept sa ma sune,astept sa-mi vorbeasca,ma gandesc la el........ Credeti ca e prea devreme pt. mine sa mi se intample lucrurile astea(pt. ca sotul meu,inca sotul meu, a plecat de acasa de aprox. o luna!),ca ar trebui sa mai astept.........ca poate nu e dragoste la prima vedere,dar daca e un om deosebit(ce ce trebuie sa recunosc ca e!)poate il voi iubi...... ma gandesc si la relatia lui cu copilul meu........el iubeste copii,al lui e plecat in strainatate cu mama,si isi mai doreste copii........cred ca l-ar iubi pe al meu.......nu stiu........ce sa fac?! pe de alta parte,asa cum spuneau fetele pe aici,daca nu o sa fie el cel ales,cum sa suporte copilul meu......intalnirile astea cu mai multi barbati? pt. ca eu nu am unde sa o las si va trebui sa o iau cu mine oriunde as merge si cu oricine as merge........... Elena-V.

#2
Arhistefy

Arhistefy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.097 mesaje

Postat 03 august 2005 - 13:54

Draga mea, ma bucur ca incerci sa umpli golul lasat de plecarea sotului tau. Dar, acum cand esti in divort, este foarte riscant sa te vezi cu un alt barbat. Sotul tau, daca afla, ar putea specula situatia in favoarea sa, eventual sa spuna judecatorului ca te faci vinovata de adulter si vina desfacerii casatoriei este a ta. Ai grija sa fii foarte discreta, chiar daca el nu este in relatia pe care o are cu cealalta femeie. Vezi ca viata merge inainte?![pup] ________________________________________________ La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine. Cu drag, Mihaela

#3
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 03 august 2005 - 13:59

Mihaela, nu cred ca ar putea sa ma invinovateasca tocmai el de adulter cand adulterul il face chiar el!!! Adica el e cel care a plecat la amanta..........deci poate eu ar trebui sa-l invinovatesc de chestii din astea........... Elena-V.

#4
SIMONABB

SIMONABB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 03 august 2005 - 17:14

Violeta, Arhistefy spune adevarul. Uneori mori cu dreptatea in mina, deci ai grija pe unde umblati impreuna si cine va poate vedea. Simona http://community.web...m/user/simonabb

#5
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 04 august 2005 - 10:10

Simona, si tu crezi ca ar trebui sa stau ascunsa in casa......poate,poate se va gandi sa se intoarca?! Sau sa nu dau nici o banuiala,adica sa nu ma vad cu nimeni......ca eu sunt o femeie cinstita....si vorba ta,o sa mor cu cinstea in mana!......de data asta! Cum e posibil ca tocmai el care are un copil cu amanta,el care m-a inselat de aproape 4 ani,el care a plecat la ea.....sa aiba toate drepturile?!!! Inclusiv dreptul asupra fericirii mele? nu am si eu dreptul sa ies cu capul sus pe strada,sa privesc oamenii,sa zambesc......sa fiu EU.......dupa atata vreme, nu pot privi demn?! Doar n-am inselat pe nimeni,n-am distrus familia nimanui......... Scuze,rabufnirea aceasta e impotriva nedreptatilor .....vietii,ca sa spun asa,nu e ceva la adresa ta......... Elena-V.

#6
Freia

Freia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 04 august 2005 - 13:14

Violeta, eu te inteleg ca esti suparata dar Simona si restul fetlelor nu iti vor raul cand iti spun ca e mai bine sa mergi pe burta. Daca tu nu vrei din varii motive sa te folosesti de actul de adulter al lui, nu fiii atat de sigura ca el nu o va face. Indiferent care e relatia ta actuala cu barbatul care a intrat in viatza ta. Iti vorbim din experientza si iti dorim sa nu treci prin asa ceva. Este indicat pt tine si pt copil sa nu apara la proces asa ceva din partea ta. Pe el lasa-l sa faca ce vrea, tu trebuie sa ai grija. Nu inseamna ca el are putere asupra fericirii tale ci numai ca tu esti mai desteapta ca el. Succes si rabdare. Freia si [copil] Alexa

#7
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 04 august 2005 - 13:24

Violeta69, vezi-ti de viata ta si nu astepta ca sotul tau sa se intoarca. Ti-am citit povestea pe alt topic. Intr-adevar, ar putea fi o problema cu copilul, dar tu il stii pe tatal copilului si daca ar fi in stare sa incerce sa-ti ia copilul. Cat priveste intalnirile cu alti barbati, incearca sa gasesti pe cineva care sa stea cu fetita cand te duci la o intalnire. Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora

#8
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 04 august 2005 - 13:45

Freia,eu nu sunt suparata pe nimeni[flo].....am si spus la final,doar pe nedreptatile vietii!Altfel nici n-as fi postat aici........daca nu voiam parerile voastre! Simona,sper ca nu te-ai suparat pe mine?[pup] Am scris acolo de ce sunt furioasa.....mi se pare nedrept ca tocmai cel care a gresit si mi-a facut viata un calvar sa incerce acum sa ma faca tot pe mine vinovata!!!!! Dar,asa cum spuneti voi.......si stiu si eu.........viata e plina de surprize.......si multe sunt neplacute! Elena-V.

#9
SIMONABB

SIMONABB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 04 august 2005 - 14:04

violeta, freia a inteles perfect ce voiam sa-ti zic, e posibil ca dupa toate mizeriile care ti le-a facut, sa se foloseasca cu nonsalanta si de faptul ca ai un inceput de relatie cu cineva si chiar el sa te acuze de adulter. Deci, o vreme ( nu mereu, doar o vreme ) mergi pe burta. Iti doresc sanatate si liniste Simona http://community.web...m/user/simonabb

#10
SIMONABB

SIMONABB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 04 august 2005 - 14:07

Vio, nu m-am suparat deloc, mama mea a trecut prin ce treci tu acum, asa ca te inteleg ... [pup] Simona http://community.web...m/user/simonabb


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -