Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

dilema vietii mele ... am nevoie de un sfat bun !


53 raspunsuri la acest subiect

#51
Mirela72

Mirela72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 11 octombrie 2005 - 16:12

Felicitari pt. decizia luata! Esti o femeie adevarata, o mama minunata si Dumnezeu e acolo sus si vede. Sarcina usoara iti doresc, si nu uita sa ne mai scrii cum te simti si ce mai faci. Mire-mama de fetita frumoasa

#52
Adrianai

Adrianai

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 12 octombrie 2005 - 16:43

Te admir foarte mult motanutz pentru curajul tau.Citind tot ce sa postat despre acest subiect am trecut prin diferite stari. Marturisesc cu durere: nu cred ca as fi luat aceeasi decizie Acum imi dau seama cat de bine este sa vorbesti cu cineva, si sa asculti parerile unor oameni din afara. Felicitari. Mai da-ne vesti despre tine si despre minunile tale.

#53
leistra

leistra

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 13:33

Am citit curioasa povestea ta si am realizat cu rusine ce slaba sunt in comparatie cu tine. Eu nu as fi fost in stare, repet- spre rusinea mea-, sa iau o astfel de decizie. Daca ai hotarat asa inseamna ca nu e intamplator, Dumnezeu ti-a dat parte de minunile astea si cred ca tot El iti da si puterea asta. Raman sa admir o asemenea atitudine si sa ma bucur si pentru fetita ta care se va bucura cu siguranta sa imparta clipe minunate alaturi de un alt ingeras. Cat despre tatal copiilor, e greu de inteles ca exista oameni care reactioneaza asa, dar decat sa ne pierdem timpul intelegandu-i e mai bine sa ne dedicam viata celor care intr-adevar merita. Inca o data felicitari si multe bucurii, o sarcina usoara si multa SANATATE! http://photos.yahoo.com/adina_roberta

#54
floriinutza

floriinutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 15 noiembrie 2005 - 16:59

nu cred ca exista femeie pe lume care sa spuna careia sa-i para rau ca a luat decizia sa faca un copil, chiar daca momentul ales de acesta sa vina pe lume nu pare cel mai potrivit. in schimb, cunosc destul de multe femei carora le pare rau ca au decis sa nu il faca, mintindu-se in fel si chip ca asta era cea mai buna solutie in situatia dificila in care se aflau, etc. si nu stiu una careia sa nu regrete dupa ce m-a avut pe mine, mama mea nu si-a mai dorit al doilea copil. bunicul meu din partea tatalui a convins-o sa-l pastreze, pentru ca, zicea el: si tu, si fiul meu sunteti singuri la parinti, nu-ti lasa fetita singura in lume. astazi, ma bucur sincer ca am un frate mai mic, (nu am veri primari, decat rude mai indepartate, cu care nu am nici o legatura). e adevarat ca mamei mele nu i-a lipsit suportul financiar din partea familiei, dar asta a fost tot. de cresterea si educatia noastra s-a ocupat singura si stiu ca nu i-a fost usor, dar astazi nu regreta nici o clipa ca are 2 copii. asa ca, sunt sigura ca, daca il vei avea, nu-ti va parea rau nici o clipa si vei avea de doua ori ma multe motive sa lupti sa le asiguri ce-i mai bun pe lume. multa sanatate si putere! greetings!


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -