Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Spitalul ELIAS, orice vreti sa stiti.


195 raspunsuri la acest subiect

#21
kay

kay

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.612 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 20:17

ce ma bucur ca va mai lamuriti ! uite ce util e un topic de genul asta... sa mai iesim din ceata ca suntem ca oile, unde merg vedetele hop si noi, fara sa stim nimic despre loc, oameni, etc... eu n-am mers manata de stralucirea vedetelor, ci pt ca e la 2 strazi de mine, deci in 2 min eram acolo indiferent de ora, trafic etc.



oana [mamica] de [copil] Sosonica 6.06.2007 [fetita]asa creste Sonia



[foto]Sonia

ACTE diferite interventii, diagnostice etc.








50.000 euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com



mai trebuie 20.000 euro !



#22
kay

kay

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.612 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 22:24

numeioana, in legatura cu spitalele private, la medlife nu stiu cat costa, dar sa zicem 1000 euro, da?



hai sa socotim :



nastere :

medic(elias)-300-1000 !!!! euro

anestezist- 100 euro

moasa-50 euro

asistente lauze : mai ieftin de 50 euro nu iesi !

medic neonato(elias) : 100 euro

asistente neonato : ... tot spre 50-80 euro duce

ce-ti trebuie pt bebe 3 zile cat stai in spital : pampers, creme, alte chestii mici - 10-20 euro.



TOTAL : minim 660 euro

MAXIM 1400 euro





deci pt 10 milioane sa nu-i oferi COPILULUI TAU ce e mai bun, chiar daca pui in fiecare luna inca 500mii-1 milion de-o parte pt nastere?



eu zic sa te mai gandesti !



oana [mamica] de [copil] Sosonica 6.06.2007 [fetita]asa creste Sonia



[foto]Sonia

ACTE diferite interventii, diagnostice etc.








50.000 euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com



mai trebuie 20.000 euro !



#23
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 29 septembrie 2007 - 00:34

fetelor sa inteleg ca dr pirvu nu e chiar asa bun? eu sunt pacienta lui de putin timp si mie mi se paruse un bun profesionist insa deja am pierdut o sarcina si nu as vrea sa merg la el daca nu e tocmai ok. imi puneam mari sperante in el. voi care il cunoasteti de mai mult timp ce parere aveti?

#24
kay

kay

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.612 mesaje

Postat 29 septembrie 2007 - 12:22

irina, dr Parvu e un dr bun. problema nu e asta, ci exista posibilitatea sa ajungi cu contractii la spital si sa iti spuna ca nu sunt locuri si sa fi nevoita sa nasti unde nimeresti... si in cazul tau e bine sa fii sigura. mai ales ca e problema cu cezariana la acest spital. eu zic sa-ti iei un back-up pt spital, ca sa stai linistita !



pup si sarcina usoara !



oana [mamica] de [copil] Sosonica 6.06.2007 [fetita]asa creste Sonia



[foto]Sonia

ACTE diferite interventii, diagnostice etc.








50.000 euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com



mai trebuie 20.000 euro !



#25
numeioana

numeioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.513 mesaje

Postat 29 septembrie 2007 - 12:26

Nu zice nimeni ca nu e un medic bun, ci sunt atatea fete care au plecat de la el pt ca nu se intereseaza de pacientele lui asa cum ar trebui...



Kay, nu e chiar asa cum zici tu. Pentru ca pe mine ma intereseaza in primul rand medicul. Nu am motive si tind sa cred ca nu o sa am vreunul pentru a-l schimba. Dupa mine medicul e cel mai important. Intr-adevar, nu e adepta cezarienei (nici eu nu sunt), dar, daca alta solutie nu e, nu ezita si nu te lasa sa te chinui in zadar. Cumnata mea nu i-a dat niciun ban inainte de operatie si dupa i-a dat 500 RON (acum aproape 2 ani) pt ca nu era din Bucuresti si nu stia cum merg preturile. In plus, cotizase luna de luna la control... Nici anestezistei si neonatologului nu i-a dat cine stie ce... Si totusi a fost incantata de ingrijirile pe care le-a primit si la care in maternitatea din orasul nostru nici n-ar fi indraznit sa spere. Nu exagerez cand spun ca doctorita si anestezista au stat la capul ei dupa cezariana pana si-a revenit complet... Repet ca trebuia sa nasca normal, dar nu s-a dilatat, asa ca a bagat-o de urgenta in operatie, fara sa pregete! Deci nu inteleg unde e problema cu cezariana. Eu cred ca asta depinde de fiecare medic in parte. Chiar ieri, la control, era o tipa careia i-a spus ca daca nu se intoarce copilul o programeaza la cezariana... Medicul decide! Nu se baga nimeni peste el!



Eu sper sa reusesc sa nasc normal si sa fim bine amandoi, ca nu vreau sa aud de spitale si de doctori!!!



Ioana

[gravi]18+[baietel]David






Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

#26
ligeea

ligeea

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 867 mesaje

Postat 29 septembrie 2007 - 12:34

Are dreptate la Elias e pioceanic, verisoara mea a nascut acolo si are copilul infectie la urechi cu bestie d-asta .
Si pe mine ma batea gandul de Elias dar ma duc la Euroclinic -m-as duce in Austria dar e cam departe ( preturile sunt la fel )

Problema e ca nu se face nimic pentru a sytopa infectiile intraspitalicesti care sunt tare pacatoase -ganditi-va cat sunt de rezistenti microbii si ce ravagii pot face

ligeea

#27
mihuta

mihuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.626 mesaje

Postat 29 septembrie 2007 - 12:41

Ligeea, cand a nascut verisoara ta ? Cum pot sa aflu daca s-a remediat situatia cu infectiile intraspitalicesti ? Stiu ca ei periodic decontamineaza sectia dar nu stiu daca are si efect.

[gravi] 32s + [fetita] Sophia

#28
ligeea

ligeea

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 867 mesaje

Postat 29 septembrie 2007 - 12:47

Cu ecografiile

99% din doctorii care fac ECO sunt ,,urechisti , e cam cum ma sui eu in masina si zic -nu prea MERGE BINE , HAI SA-I SCHIMB FILTRUL DAR PE Ea au lasat-o bujiile .

Pentru ecografii fetale exista specializari facute , cursuri de imagistica si aparate superperformante . La noi doctorii au impresia ca te duci sa -ti spuna ca e fata sau baiat sunt total idioti .
La mine s-au uitat ca la extraterestru cand le-am spus ca nu mai intereseaza ce sex are ci daca e sanatos .

Parerea mea e , ca daca ai posibilitatea sa mergi la o clinica in strainatate , fa-o . Nu e mai scump -costa doar drumul , dar pe fisa de observatie ei raspund pentru malformatiile pe care ar fi putut sa le vada si nu le vad , pentru analize pe care nu le-au interpretat corect s/amd .
E decizi ta ca parinte ce faci in cazul unui copil cu probleme , maoritatea celor de-afara nu fac avort dar la ei si sistemul social si de integrare a copiilor cu handicap e altul.

Nu spun ca nu exista boli care , indiferent de analizele facute pot aparea pe parcurs -tot genetice , sau chiar de la nastere , dar una e sa nu vezi o inima , un rinichi sau un plaman , o mana sau un picior, o asimetrie faciala si alta e sa fie hazardul de 1/100000 cazuri .


ligeea

#29
kay

kay

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.612 mesaje

Postat 29 septembrie 2007 - 12:47

numeioana, la ce medic esti? ca am o banuiala ca n-o sa ai probleme cu aprobarea cezarienei...



mihuta, infectia asta e de 30 de ani in spitalul asta si nu o sa dispara, pt ca intra in pereti, in tot. deci daca ai noroc, bine,"daca nu n-o sa primesti mai mult decat un : "ai avut ghinion". ti-o zic din proprie experienta !



s-a trezit mandra, fug. dar astept raspuns, ioana. chiar sunt curioasa !



oana [mamica] de [copil] Sosonica 6.06.2007 [fetita]asa creste Sonia



[foto]Sonia

ACTE diferite interventii, diagnostice etc.








50.000 euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com



mai trebuie 20.000 euro !



#30
numeioana

numeioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.513 mesaje

Postat 29 septembrie 2007 - 13:09

Kay, inseamna ca infectii grave sunt in toate spitalele. De ce crezi ca intr-unul particular nu ar exista?



Ioana

[gravi]18+[baietel]David






Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -