Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Spitalul ELIAS, orice vreti sa stiti.


195 raspunsuri la acest subiect

#191
monik16

monik16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 599 mesaje

Postat 26 octombrie 2007 - 22:16

quote:
Originally posted by kay
monik16,infectia cu piocenic dateaza de 30 de ani in spitaulul Elias, mi-a spus soacra mea care a lucrat acolo. si aceasta infectie se duce doar daca se da jos tencuiala, si se ard peretii.eco 4 D nu iti arata decat fatul in miscare in timp real. adica facilitatea 4D e sa iti arate in timp real ce face bebe. eco 3D iti arata organele 3D... iar doppler-ul, fluxul de sange. adica la arterele uterine, inima etc. eu iti recomand o eco la dr. POP, stie dansul cum sa faca si ce sa faca. e singurul radiografist cu competenta in ecografie din aceasta tara. dr. Iosup e medic de familie care are competenta in ecografie. si chiar daca a invatat ani de zile langa dr. Pop, se pare ca nu s-au prins prea mult de el...oana [mamica] de [bibe] Sosonica 6.06.2007 [yum] asa creste Sonia [foto]Sonia ACTE diferite interventii, diagnostice etc.50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !
Da, ai dreptate!!! Am gasit un articol despre piocianic si scria ceea ce tu ai spus... ca sa scape de el definititv trebuie data jos tencuiala si arsi peretii... cam nasol... Si nu e singurul spital cu astfel de probleme...Inclusiv adultii pot fi afectati si poate duce la deces... te ingrozesti!!!!Eu raman deoacamdata cu intentia de a naste acolo pentru ca nu am o alternativa... Sper sa-si deschida CMU clinica pana in vara si ma duc la ei. Costa cam mult dar ma gandesc ca daca isi deschid clinica noua e curata... si pana atunci pun bani la ciorap...

#192
monik16

monik16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 599 mesaje

Postat 26 octombrie 2007 - 22:20

quote:
Originally posted by kay
Monik16, pt dr Pop il gasesti la Diagnosis, pe langa spitalul de Urgenta. si despre care dr ai auzit ca ar fi OK? daca despre Iosup, arunca un ochi pe diagnosticul Soniei si compara cu morfo facute de el, unde totul era perfect... si daca mai crezi ca e ok si ai curaj sa mergi pe mana lui, fa-o !si ca sa nu te fac sa cauti prin acte, iti spun eu ce are Sonia, pe intelesul oricui.1. dextrocardie (inima pe partea dreapta)2. atrezie de artera pulmonara ( nu are artera pulmonara si nici valva iesind in ventrcul)3. dubla discordanta ( ventriculul stang e in dreapta, iar cel drept in stanga, iar atriile sunt corect pozitionate, iar singura artera care-i iese din inima, aorta, pleca din ventriculul topografic drept, adica cel stang pt ca sunt inversati.)4. dsv ( defect septral inter-venticular = o gaura intre ventriculi)5. dsa ( defect deptral intreatrial = o gaura intre atrii)si pe eco de la dr iosup scrie :cord: - 4 camere - BCF ritmice, normale AV = 143 b/min - SIV( sept inter ventricular), SIA 9sept interatrial) normale, aorta normala - emergenta vaselor mari - normalaunde le-o fi vazut, pe mine ma depaseste !oana [mamica] de [bibe] Sosonica 6.06.2007 [yum] asa creste Sonia [foto]Sonia ACTE diferite interventii, diagnostice etc.50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !
E groaznic ce ti s-a intamplat... daca nu ai fi mers la medic ar fi fost de inteles, dar cand te duci si ei iti spun ca totul e ok cand nu e asa... iti vine sa mori cu ei de gat!!!!Si prietena mea a patit la fel, si nici la nastere nu au vazut...a aflat cand era prea tarziu sa mai poata face operatie in afara. Ce va fi... nu se stie.O sa merg si la POP. Iti multumesc mult pt. recomandare!

#193
monik16

monik16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 599 mesaje

Postat 26 octombrie 2007 - 22:27

quote:
Originally posted by ligeea

Daca nu te duci la Pop -mie personal nu-mi inspira incredere , stiu cateva paciente care au patit cu el cam ce a patit Kay cu Iossup-poate ca nu atat de grav , dar oricum probleme , incearca la Herghelegiu .

E un tip OK desi cam necomunicativ initial dar este serios si nu te lasa balta .

Daca vrei incerc sa te ajut cu o programare . Daca ai ceva dubii cel mai ine e sa mergi la o clinica in strainatate-eu am fost la Viena pentru analize dupa ce la prima sarcina am fost la Pop si mi-a facut probleme .

Oicum eu pe Pop nu-l recomand din cauza atitudinii fata de gravide -fumeaza in prezenta lor , vorbeste la tel, e tot timpul ocupat sau palavrageste cu cineva

ligeea




Incep sa cred ca totul e o loterie... sau inspiratie...
Acest medic pe care tu il recomanzi de unde e? Desi cred ca 2 imi sunt sufucuenti, nu [:D]?
Si daca mai citesc multe cred ca o sa nasc acasa [:D]

#194
mihuta

mihuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.626 mesaje

Postat 26 octombrie 2007 - 23:13

Crede-ma ca din pacate nici Herghelegiu nu e o alegere prea fericita. De altfel nu vei gasi nici un doctor care sa aiba doar referinte bune, poate doar cei care n-au avut suficienti pacienti...

[gravi] 36s + [fetita] Sophia

#195
kay

kay

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.612 mesaje

Postat 27 octombrie 2007 - 18:15

deschid capitol nou, de indata ce ma prind cum. daca ma poate ajuta cineva, sunt recunoscatoare !



oana [mamica] de [bibe] Sosonica 6.06.2007

[yum] asa creste Sonia



[foto]Sonia

ACTE diferite interventii, diagnostice etc.








50.000(germania)-75000(sua) euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com



rest de strans : 17.000(germania)-42.000(sua)euro !




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -