Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Spitalul ELIAS, orice vreti sa stiti.


195 raspunsuri la acest subiect

#11
numeioana

numeioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.513 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 16:37

Kay, cate dintre noi isi permit sa nasca la o maternitate privata si sa plateasca 1000 EU in conditiile in care au salariul de 500 - 700 RON/luna?!



Cat despre maternitatile din provincie...iti spun eu ca te inseli. Sunt doctori care au foarte multe nesanse la activ (ca sa nu le spun altfel), abia a inceput sa se foloseasca epidurala, infectii intraspitalicesti mult mai grave decat la Elias, lipsa aparatura si, parca n-ar fi destul, nici nu se prezinta medicul la nastere daca nu e de serviciu... Iti vorbesc strict despre orasul meu. Maternitatea de la Ploiesti e mult sub cea din orasul meu, asa ca trage tu concluziile... Nu vorbesc despre marile orase unde sunt si centre universitare... dar asa e cam peste tot in orasele mai mici.



Oricat m-as gandi nu cred ca as renunta la Elias si asta pentru ca doctorita mea de acolo e excelenta, si ca medic si ca om...



Ioana

[gravi]18+

burtica






Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

#12
alinusha06

alinusha06

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 17:07

Kay vad ca ai nascut pe 06.06.2006 ,eu am nascut pe 29.05.2006 si am stat acolo 2 sapt teoretic ar trebui sa ne cunoastem si a mea a fost la terapie intensiva ,cu branule in cap si toata nebunia si la fel am si eu un gust amar de acest spital ca urmare acum sunt insarcinaat iar dar am schimbat spitalul in primul rand si categoric si medicul adica pe parvuuuuuuuu,si rau nu ma facut deloc chiar sunt multumita,la fel copilul meu era traumatizat de asistentele de acolo,plus doctorita popa care este pe din afara la neonat. dar oricum eu am considerat ca eliasul este un spiatal bun acum am trecut in cealalta extrema si il consider cel mai dezastruos spital, si la fel si la mine au preferat sa ma chinie 15 ore in travaliu ca nu a dorit parvu cezariana iar copilul a avut conulsiil a nastere din cauza travaliului prelungit si a epiduralei -a serului in exces.
asa ca ce pot spune este groaznic acolo.

Flori [gravi][baietel]17sapt

#13
alinusha06

alinusha06

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 17:08

a scuze acum am vazut ca in 2007 ai nascut ce pot spune mai nasol daca situatia este aceeasi dupa inca un an

Flori [gravi][baietel]17sapt

#14
numeioana

numeioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.513 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 17:14

Flori, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva! In primul rand de vina e doctorul Parvu despre care numai de bine n-am auzit.



Fetelor, imi doresc sa nasc usor, sa nu avem nici eu nici copilul nicio problema si sa plecam repede acasa! Sa ne ajute Dumnezeu! Dupa parerea mea, aceleasi tratamente le primesti in orice spital te-ai afla... De ce credeti ca in altele e mai bine?



Sunt fete care au nascut la Elias si au fost foarte incantate de conditii... si multumite de medici... Asa cum sunt si mamici care au suferit ca si voi in alte maternitati din Bucuresti sau din atara...



Avem nevoie de ajutorul lui Dumnezeu si de muuuult noroc!



Ioana

[gravi]18+

burtica






Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

#15
alinusha06

alinusha06

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 17:26

aaa uitasem eu am plecat pe semnatura de acolo ca altfel mai stateam 2-3 sapt,si de ce am plecat ,pt ca ii mai facuse un set de analize la care rez era dezastruos valorile erau mult mai mari decat initial asta nu avea decat un rezultat tratamentul administrat a facut mai mult rau nu?medicul imi argumenteaza ca ea nu are incredere in laboratorul spitalului si rezultataele sunt eronate si i-am raspuns delicat ,,pai daca dvs ca si cadru medical angajat al acestui spital nu aveti incredere in lab ,eu de ce as avea incredere ca dvs ia-ti administrat tratamentul corespunzator daca valorile de acum ar fii corecte?,,si i-am spus ca ea va fii cea care va semna iesirea pt ce i-a pricinuit copilului nu eu,si ma mers la alte multe clinici si spitale unde s-a dovedit ca era ok si nu trebuia intervenit atat de agresiv ,dar acum stiu cum trebuiesc abordati medicii si cum sa le cer justificarea si interpretare pt orice analiza,iar fisa copilul la inceput nu mi se dadea voie cu toate rugamintile sa o citesc si uite ca mai apoi fara rugaminti o luam fara acordul cuiva , si nu mi se facea observatie ca erau mancate ,dar m-am trezit prea tarziu, am crezut ca bunul simt si vorba dulce mult va aduce dar nu au adus ei banii nici un rezultat si atunci ma schimbat politica de abordare.


Flori [gravi][baietel]17sapt

#16
clauclau

clauclau

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.151 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 17:34

Fetelor, citind ce s-a scris aici ma bucur ca am schimbat Elias-ul si pe Dr Parvu. De data asta o sa merg pe o clinica particulara.

Flori, imi pare rau de experienta ta cu Elias-ul, sa dea Dumnezeu sa-ti fie bine de data asta si tie si lui bebe.

CLAU [gravi]17+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2 [copil]


#17
alinusha06

alinusha06

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 17:36

pai ioana diferenta este ca voi puteti citi trairile noastre si in plus la elias nu este deloc agreata ideea cezarianei decat insituatii limita -mortale adica ,pe cand alti medici sunt mai maleabili,iar eu stand atata timp am vazut mai toti medicii de acolo cum sunt sau nu preocupati de pacientii lor ,nu pot spune ca nu sunt si cadre medicale ok dar marae majoritate lasa de dorit si daca faci o analiza a spitalelor pe forum eliasul iese pe ultimul loc ca dotari,mai ales la neonat lasa de dorit ,si ca asistenta ca tot ce vrei ,un ex ar fii la cf2 maternitatea doar maternitatea este exceptionala ,saloanele sunt superbe am fost si am vazut ,am ramas impresionata de diferente .

Flori [gravi][baietel]17sapt

#18
maryb

maryb

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.445 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 18:28

Flori, din mesajul tau am inteles ca la CF2 sunt conditii bune ? eu auzisem ca este foarte sarac spitalul asta. As merge la doamna Mihalache cand voi ramane gravi, dar cand am auzit ca este nasol spitalul am inceput sa ma gandesc din nou. Apoi am zis ca sa merg la doamna Bucur de la Giulesti ca este foarte buna dr, dar din nou am auzit ca spitalul este ffff urat. Apoi am zis ca ma duc la Elias ca e cel mai rasarit ca si conditii si ca medicii sunt buni, dar se pare ca nu e asa....Acum nici eu nu mai stiu unde sa merg cand voi ramane gravi.

Flori, te rog mult spune-mi si mie cate ceva despre CFR 2. Multumesc anticipat !!!

#19
alinusha06

alinusha06

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 18:36

Mary daca citesti cu atentie am specificat DOAR maternitatea este modernizata in restul spitalului lasa de dorit intra-adevar,dar la maternitate paturile sunt nemtesi se ridica ,au butoane in lateral sau telec. nu am retinut exact am vb si cu o fata carea nascut acolo si nu numai ,frigider in camera ,AC, toaleta si wc in camera pe cand celelate spitale nu au astfel de utilitati dar pot spune mai multe fetele care au nascut acolo ,eu ce am vazut mi-a placut comparativ cu eliasul ,dar retine ca restul spiatlului este dezastruos dar acum am nevoie doar de aceasta sectie si imi convin dotarile.

Flori [gravi][baietel]17sapt

#20
maryb

maryb

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.445 mesaje

Postat 28 septembrie 2007 - 18:45

merci frumos Flori pentru raspuns. Deci tu acolo vei naste ? pe mine ma intereseaza conditiile din maternitate sa fie cat de cat decente. Deci eram intr-o ceata totala pana acum.....dar acum mi-ai dat sperante....atunci ma indrept din nou spre CFR 2. Inca o data...multumesc din suflet.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

  • Saptamana 25

    lili.95
    - Ieri, 13:44

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -