Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Inseminare artificiala


123 raspunsuri la acest subiect

#21
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 30 iunie 2005 - 15:57

Chiar asa, cat costa o astfel de interventie? Si nu spuneti ca depinde! Spuneti macar o suma, in jur de... Pliiiiz! Laura

#22
Anca Wish

Anca Wish

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.497 mesaje

Postat 30 iunie 2005 - 16:05

Laura, la mine a fost nevoie de mai multe eco, inainte de inseminare. la ultima am facut 5. Cu tot cu medicamente, cu eco si procedura in sine, m-a dus la 4 milioane. Inseminarea e 2.500.000. Asta e pretul la Dr. Moisa la cabinet. La spital e mai ieftin anca...poate intr-o zi[gravi] http://community.web...m/user/ancawish

#23
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 30 iunie 2005 - 16:12

[pup]Anca pt raspuns. Nu e un pret exagerat, daca are rezultat. Ma gandesc, insa, ca inseminarea nu garanteaza ca sarcina nu se va opri in evolutie, asa-i? Uffff, cate mai avem de tras,[q][q] noi femeile!!!! Laura

#24
musete

musete

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 30 iunie 2005 - 16:16

LILIANA, n-am stiut ca si Moisa practica aceasta dubla procedura. Eu stiu, ca i-ma propus si n-a fost deloc incantata de idee. Pupici, musete

#25
Anca Wish

Anca Wish

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.497 mesaje

Postat 30 iunie 2005 - 16:41

Laura, nici inseminarea, nici FIV-ul, nici calea naturala nu garanteaza acest lucru. Doar Doamne-Doamne stie... anca...poate intr-o zi[gravi] http://community.web...m/user/ancawish

#26
Catalina

Catalina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 01 iulie 2005 - 11:43

Fetele, referitor la preturi, pe noi ne costa cam 500 de mii de fiecare data cand mergeam la doctora la monitorizare (in medie de 3,4 ori pe luna), medicamentele (metformin, ova-mit, duphaston si menogon) ne-au costat cam 5 milioane pana acuma (desi am luat menogon sa imi pun si in cap, am dat 12 milioane pe el, sa am, sa nu cumva sa raman fara), inseminarea ne-a costat 3 milioane cu tot cu ce i-am dat lui Moisa si cam atat ... daca pot zice asa. Catalina

#27
roxroxrox

roxroxrox
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 01 iulie 2005 - 13:41

Va multumesc pentru sfaturi....ma gandesc sa fac inseminari la cabinete private. Cine ma poate ajuta cu un telefon de la cabinetul privat al Dr.Moisa. A auzit cineva ceva despre clinica SABYC??? La Giulesti am facut inseminare cu Dr.Laura Dracea iar prepararea spermei mi-a facut-o Monica Dascalescu! Nimeni nu a pomenit aceste nume....oare nu am facut alegerea cea mai buna??? Sunt disperata....nu stiu incotro sa ma indrept...

#28
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 01 iulie 2005 - 15:13

catalina, iti tinem pumnii! poti sa-mi spui cum a fost cu recoltarea? unde se petrece? si plata oficiala e cal 1,7 milioane uf! 170 lei noi? ah! mie mi s-a spus astazi ca daca vreau insemniare fac pregnyl si inseminare in aceeasi zi, voi cum ati facut?

#29
Catalina

Catalina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 01 iulie 2005 - 15:25

Draga Dana, Noi am mers la monitorizare la Parhon. Duminica dimineata, cand doctora a venit special pentru monitorizarea mea, mi-a dat pregnylul dar mi-a zis sa astept pana imi zice ea sa il fac. Atunci credea ca pe miercuri asa voi face inseminarea. Luni dimineata am mers la monitorizare si cum doctora a zis ca incep sa ovulez singura si ca nu mai e nevoie de pregnyl nu l-am mai facut. Am fugit atunci dimineata la Giulesti si am facut inseminarea la Moisa. Ne-a dus intr-o camera (daca ai fost la Giulesti vreodata si stii unde e cabinetul acela de sterilitate sa stii ca era pe acelasi hol inghesuit), ne-a lasat pe amandoi si ne-a dat cheia cand terminam de recoltat sa o chemam. Dupa ce am recoltat a mai durat cam trei sferturi de ora si a facut inseminarea. Am stat doar vreo 5 minute pe masa ca era omor acolo, ca de obicei. Pretul a fost 1 milion jumate la spital si unul la ea. Sper ca iti sunt de ajutor aceste amanunte. Te pup, Catalina

#30
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 01 iulie 2005 - 15:38

pe bune daca inteleg unde e camera asta! ca am intrat in atatea la giulesti....e acolo unde se iau probele pt spermograma? ca alaturi este sala pt fiv si e tare dragut acolo sau undeva mai sus unde e o anticamera cu un acvariu? ma rog, bine ca e o camera mai ferita! tot nu inteleg cum este cu pregnylul si asta ma dispera! multumesc catalina si felicitari!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -