Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rana pe col care e solutia?


49 raspunsuri la acest subiect

#31
laleauaneagra

laleauaneagra
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 iulie 2005 - 16:45

am fost ieri si mi a facut colposcopie,mi-a dat rezultatul pe loc la marie stopes;400 de mii colposcopia.

#32
laleauaneagra

laleauaneagra
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 august 2005 - 10:30

Am fost la consult, si mi-a zis ca rana de pe col intretine candidoza, si sa vin dupa menstruatie pentru cauterizare. eu ce fac cu candidoza? incep sa am mici mancarimi[bicla] mi s-a dat Lomexin ovule. Le-a incercat cineva?[:D]

#33
alinaxeni

alinaxeni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 01 august 2005 - 16:09

E de preferat sa faci analizele astea intr-un spital.La polizu te costa 350 cu tot cu pap. Incearca sa eviti totusi mater.Bucur,citem pe aici ca nu e tocmai OK alina

#34
nemessis24

nemessis24
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 august 2005 - 11:45

sunt de acord cu ALINA,mergi si fa-ti testul PAPANICOLAU,nu e dureros,nu iti fa griji...eu stiu k mai intai se trateaza infectiile,si apoi rana de pe col...cel mai bine ar fi sa incepi sa te documentezi despre ce ai,pt k e posibil k doctorii sa nu fie kiar atat de profesionisti cum credem noi...eu am patir-o cu varf si indesat...citeste la CLINICA VIRTUALA despre CERVICITA,e multa lume care a trecut prin asa ceva...incearca sa iti pastrezi calmul inainte de toate si cauta pa net sau intreaba-ne pe noi ce nu intelegi...eu ma bazez f mult pe o terapie naturista,adik fac spalaturi cu pelin,galbenele,coada soricelului si apoi introduc un supozitor pe baza de propolis,kiar o dr gine mi le-a recomandat,desi citisem si eu despre ele...MIPROSEPT...si cauta pe net FORMULA AS,in arhiva,sa vezi ce mai gasesti si pe acolo...

#35
cami30

cami30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 308 mesaje

Postat 19 august 2005 - 12:10

Poti sa incerci Tricomiconul romanesc. Zau ca pe mine m-a scapat de candida asta dupa ce dadusem milioane pe cutii intregi de Macmiror si... nimic. In plus am citit pe prospectul de la Tricomicon ca poate fi folosit si profilactic, un comprimat la 3-7 zile... La mine a dat rezultate, asta dupa ce ma facusem varza din cauza cervicitei si antibioticelor cami

#36
laleauaneagra

laleauaneagra
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2005 - 16:43

Mi-am facut cauterizarea la Maternitatea Giulesti, a durat 5 minute, a durut putin,fara anestezie,doctorul Puia m-a cauterizat, am mers intr-o joi. AM mers timp de 6 saptamani la "pansat", imi dadea cu o solutie, dupa cateva saptamani am avut o mica sangerare. Era criminal ca de 2 ori pe sapt trebuia sa ma duc la pansat, la 8 dimineata, trezitul de diminineata ma omoara, trezitul...[alcool] Spre sfarsit mi s-au dat si niste ovule, o zi da una nu, am purtat mereu protej-slip sa nu ma patez. Mi s-a zis: fara contact sexual 6 sapt, [bicla]fara spalaturi vaginale, fara tampoane interne. Nu mai am secretii dubioase de atunci si nici dureri. Sunt in a 6 a sapt acum, intrebarea ar fi daca pot sa fac dragoste saptamana viitoare, daca o sa doara? ce sa fac sa evit aparitia altei rani?in afara de protectie care e foarte importanta, ami trebuie sa tin cont de ceva? Pot sa fac drag fara sa am dureri?[bang]

#37
konsuella

konsuella
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 20 noiembrie 2005 - 00:05

Si eu am avut o rana foarte urata pe col si cred ca inca o mai am , in cele din urma am ajuns sa fac doua cauterizari anul acesta la diferenta de doar o luna.Prima cauterizare nu a dus la vindecare completa pt ca rana a fost foarte mare si adanca.Am facut si a doua cauterizare dar nu am mai fost la medic pt ca nu sunt in tara.Sunt sigura ca nici acum nu s-a vindecat deoarece tot mai am scurgeri (dar nu asa abundente ca inainte).A mai trecut cineva prin asa ceva? LALEAUANEAGRA:Tu ce fel de pansamente ai facut dupa cauterizare?Mie dr mi-a zis ca nu e nevoie de asa ceva.

#38
CristinnaP

CristinnaP

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 22 noiembrie 2005 - 21:05

Da, intr-adevar, solutia e cauterizarea. Se poate cu anestezie sau fara (eu am facut acum 4 zile fara si a cam durut din cauza unor complicatii-inflamatie-nu a ranii propriu-zis). Cert e ca, desi era mica, in 3 saptamani crescuse. Asa ca nu mai astepta! Mergi la un spital sau la o clinica buna-dureaza aprox. 1 minut, nu stii cand e gata si pleci direct acasa pe picioarele tale! E nevoie sa revii la control peste 10-14 zile. BAFTA!

#39
Loreena

Loreena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 03 decembrie 2005 - 13:18

Eu trebuie sa fac papanicolau, dar am o secretie si mi-a dat tratament cu ovule Polygynax si Colposeptine, si spalaturi cu tantum rosa; am facut tratamentul cu polygynax........si apoi dupa asta mi-a venit ciclul, apoi am inceput tratamentul cu colposeptine.....si mi-a venit ciclul la 18 zile.......oare poate fi de la ovule???? sau de la spalaturi vaginale prea dese???, mentionez ca inainte de a baga ovulul faceam spalaturi cu tantum rosa si a doua zi dimineatza doar cu apa pentru curatare si clatire

Carla-Maria

Poze cu toata Familia


#40
Loreena

Loreena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 03 decembrie 2005 - 13:20

am avut o rana pe col si o cauterizare acum vreo 5 ani si in 2004 iar a aparut o rana pe col, mi s-a dat tratament, dar pentru ca am descoperit ca sunt insarcinata nu l-am mai urmat; a zis medicul ca ne ocupam de rana la 1 an de la nastere....adica acum

Carla-Maria

Poze cu toata Familia



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -