Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cat poate fi de ipocrit un barbat?


82 raspunsuri la acest subiect

#11
Alebasi

Alebasi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 iunie 2005 - 12:30

Draga RaluD, cum poti crede as inventa asa ceva? La ce mi-ar folosi sa depan o astfel de poveste? Ce ai zice daca ti-as spune ca mi-a oferit nenumarate detalii despre relatia lui motivand ca eu sunt "singurul lui prieten" si ca nici macar preotului nu a putut sa i se confeseze si ca eu trebuia sa stiu toate acestea. E incredibil cum patru ani un om este de o calitate deosebita, sensibil, cu coloana vertebrala, cu principii, un om deosebit iar la un moment dat, in decurs de o luna sa devina ceva de nerecunoscut, sa se schimbe cu 180 de grade. Acesta este motivul pentru care ma tot intreb cat poate fi de ipocrit un barbat, acesta este motivul pentru care va cer parerea si cer cu disperare un raspuns!!! Eu una nu ma simt inca in stare sa gasesc raspunsul. Sunt de-a dreptul paralizata de ceea ce se intmpla. Oare cat va dura pana s-mi revin? De asta va cer ajutorul, caci singura nu mai fac fata nici durerii, nici socului. Radu I.

#12
leea_cv

leea_cv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 274 mesaje

Postat 11 iunie 2005 - 16:40

Eu pot sa cred ca exista si astfel de barbati.Al tau as zice ca te vrea si pe tine si pe cealalta.Tu esti intruparea puritatii, femeia care i s-a daruit neconditionat si care l-a iubit atit de mult incit sa vrea sa ii faca un copil.Iar daca nu te vrea pe tine neaparat, copilul ti-l vrea.Nu se poate sa nu fie mindru de ce a realizat.Adica de ala micu.Mai ales ca e primul.Dar o doreste si pe cealalta, care e cu siguranta mai in virsta decit tine, care e versata, mai ales cred, in arta amorului. Ar fi ideal sa il poti da tu pe el afara din locuinta.Daca nu, du-te la mama.Te va primi cu sufletul rupt de durerea ta, dar cu bratele deschise. Eu sint oarecum in situatia ta.Am 3 luni si ''iubirea vietii mele'' m-a parasit.Unde am fugit? La mama.Deosebirea dintre noi e ca al meu e casatorit.Dar tot dragoste am investit in el, cu toate ca 4 ani am fost doar o amarita de amanta.Exista fete care au citit povestea mea si pe a ta, si care pe mine m-au trecut de cealalta bariera.Adica eu fac parte din categoria celor care ti-au stricat tie casnicia.Asa este.Eu am intervenit in caminul altora.Dar tot suflet am si eu.Si l-am golit pe tot pentru el.Si daca ma gindesc la tine,e chiar bine ca acea femeie a aparut caci te-ai fi maritat cu un om care nu te merita. Eu am ramas singura acum cu bebelacul meu si va fi bine.Asta imi spun.Asta iti spun si tie.Va trece si asta.Fii doar tare. De la suflet chinuit pentru un suflet chinuit. [gravi]12 leea

#13
angelp

angelp

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 937 mesaje

Postat 12 iunie 2005 - 02:03

nu ca as fi in masura sa dau sfaturi in situatia asta dar ti/as sugera sa incerci sa gandesti pozitiv....esti insarcinata si n/ai voie sa te superi ..iti faci rau singura.....important e sa duci sarcina pana la sfarsit cu bine,sa/ti concentrezi mintea asupra puiului care vine pe lume....care a fost conceput din dragoste...din partea ta....si apoi poate incet incet lucrurile se aranjeaza,poate vorbesti cu parintii tai de situatia cu calm si te retragi apoi acasa la ei....e greu sa vezi,sa auzi cum unii isi bat joc de OAMENI...dar roata se invarteste! Putere sa treci peste toate....[amoras] pa

#14
Alebasi

Alebasi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 iunie 2005 - 11:58

Ma ajuta mult vorbele voastre si vreau sa va multumesc pentru sprijinul vostru. Sunt constienta ca trebuie sa ma concentrez asupra puiutului meu, insa sunt doua planuri diferite: mama si femeia. Leea, ai intuit destul de bine situatia, cu o mentiune: copilul nostru este al doilea copil al lui. A fost casatorit si a divortat cand fetita lui avea 2 ani. Eu am cunoscut-o cand avea 3 ani. Adevarata poveste dintre el si fosta lui sotie am aflat-o de curand. El imi povestise ca ea a dorit separarea. De fapt, i-a intors spatele cand era insarcinata si si-a gasit o alta femeie. Eu am aparut dupa aceasta relatie. In ceea ce priveste "noua lui iubire", ai dreptate. E mai in varsta si conform spuselor lui "il face sa se simta viu". Referitor la mama mea, nu se pune problema ca nu m-ar primi. Acolo voi pleca de indata ce voi intra in prenatal. Pana atunci trebuie sa tac si sa indur. Casa este a lui, nu vrea sa plece de acasa, nu-i place la ea acasa, ba mai mult dezaproba relatia dintre ea si baiatul ei. Cert este ca m-a ajutat foarte mult sa povestesc cu voi. Inca imi este cumplit de greu. Ziua de ieri mi s-a parut interminabila. Traiesc cu speranta ca voi fi un parinte bun care isi va ajuta copilul sa zboare. In ceea ce priveste, cred ca acesta e un capitol incheiat. Nici un barbat nu doreste copilul altui barbat oricat de mult ar iubi femeia. Va pup pe toate, va multumesc si va doresc sa aveti grija de voi si de puiutii vostri. P.S. Azi am intrat oficial in luna a saptea.

#15
Gargaritza

Gargaritza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 12 iunie 2005 - 20:18

Uhhhh...cand aud asemenea intamplari stau si ma intreb "Cat de bine poti cunoste un om???"....intotdeauna ma gandesc ca as putea fi si eu intr-o asemenea situatie....brrrrrrrr Sfatul meu este sa ashtepti sa intri in concediul prenatal...poate reusesti sa intrii mai devreme. Garga

#16
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 12 iunie 2005 - 22:02

Alebasi, daca nu poti sa te muti o luna la o amica, colega de serv. , ruda ceva unde sa ai liniste, macar incearca si stai cit mai mult timp departe de el. Daca stii ac e acasa, stai mai mult prin oras, pe la vreo vecina, prietena.......Evita-l cit poti de mult si evita sa te certi cu el ca Doamne fereste sa nu se intimple ceva rau! Mai ai putin, dar aceste ultime 2 luni si parca si cele mai grele. E f. bine ca mama ta te va ajuta. Cit vei sta la ea, poate incerci si afli si devreun serviciu nou in Brasov, astfel incit la iesirea din postnatal, sa nu mai fii nevoiata sa revii in Bucuresti. Cit priveste afirmatia ta ca nici un barbat nu doreste copilul altuia, s-a mai discutat pe-aci. Daca EL iubeste femeia sa stii ca o ia si cu 2 copii. Sunt fete pe forum care au avut norocul, ca dupa un esec din care au iesit cu unul - doi copii, sa dea peste niste oameni minunati! Deci, nu dezarma (uite suntem atitea singure cu puiutii aici, dar nu stiu cite dintre noi nu privesc cu optimism la ziua de maine! Asa ca, sarcina usoara inainte si stai departe de el! Andreia

#17
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 13 iunie 2005 - 00:40

Alebasi, nu e usor, dar cu siguranta iti va fi mult mai usor fara acel individ. Sa ai o nastere usoara si sa nu uiti ca bebe are nevoie ca tu sa fii cat mai linistita.:) Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora

#18
moana

moana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 13 iunie 2005 - 14:09

Alebasi, Io n-am inteles foarte bine... Cat mai ai pana sa nasti? Ca daca nu mai este foarte mult, poti sa-ti iei concediu medical si sa pleci la mama ta. Iar apoi intri in prenatal. Si gata. Oricum, cei de la firma unde lucrezi nu pot sub nici o forma sa te dea afara atata vreme cat esti insarcinata si i-ai anuntat despre chestia asta (ca sa nu poata zice ca nu stiu). Doar daca dai foc la sediu, sau furi ceva (glumesc). O sa nasti in Bucuresti sau in Brasov? Ca daca nasti in Brasov nici nu mai are rost sa stai aici... Deci, cate luni mai ai pana sa nasti? Oana

#19
Freia

Freia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 13 iunie 2005 - 14:16

abia a intrat in luna a 7-ea. Daca ar fi sa facem un calcul la cat concediu de odihna are dreptul pe anul acesta ar veni cam 10.5 zile, asta calculand cu luna iunie. In plus mai are acele 126 de zile prenatal, din care 45 parca, trebuie luate dupa data nasterii, numai stiu daca e obligatoriu se le iei dupa. In cocluzie, ea poate pleca asaca. Asta daca nu cumva nu are acele 10 lunoi de cotizatie si trage tare sa le faca pe alea ca sa poate lua indemnizatia de crestere copil. Freia si [copil] Alexa

#20
Alebasi

Alebasi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 iunie 2005 - 15:51

Am intrat in saptamana 28. Teoretic, peste doua saptamani pot intra in prenatal. Concediu de odihna nu mai am, insa peste doua saptamani voi fi "libera". In orice caz am inceput sa ma linistesc si asta in mare parte datorita voua. E mare lucru sa vezi ca sunt oameni care nu raman surzi la suferinta ta si care incearca sa-ti intinda o mana. Nu am cuvinte sa va multumesc pentru imensul vostru ajutor. Sper sa pot intoarce si eu binele pe care mi l-ati facut, desi mi-as dori ca nimeni sa nu mai sufere. Va pup pe toate si va doresc sa aveti parte de tot binele din lume! Cu mult drag, Alebasi si bb din burtica ei de 28 de saptamani!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -